Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetesen van az első...

Hány hetesen van az első védőoltás az újszülötnek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A legelső védőoltást egy vagy két napos korában kapja a kórházban.

Utána akkor kap, ha betöltötte a 2 hónapos kort.

2010. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 naposan
2010. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy az első a kórházban de utána a második csak 2 hónaposan van.na ezt nem tudtam.de melyiket is adják a kórházban?
2010. szept. 21. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
A kórházban BCG-t kapnak, ez a tBC elleni oltás. "A BCG oltás során a vakcinával gyengített, élő tuberkulózist okozó baktériumokat visznek be a bőr alá. Ez a kórokozó már csak egy helyi reakciót - egy magától gyógyuló, olykor nedvedző csomócskát- okoz. Eközben viszont a szervezetben kialakul a TBC kórokozójával szembeni ún. allergia."
2010. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az én babám ezt nem kapta meg én külföldön szültem és amikor megszületett akkor a K vitamin injekciót kapta meg.aztán azt mondták hogy majd 6 hetesen a következőt.ezért nem értem ezt.
2010. szept. 22. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!