Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pelenkát használ el...

Mennyi pelenkát használ el egy baba/gyerek, míg szobatiszta nem lesz?

Figyelt kérdés

Egyszer láttam asszem Libero reklámban hogy egy babát 4500-szor kell tisztába tenni => 4500 pelenka.

Mit gondoltok, ez igaz lehet? Vagy nincs annyi, esetleg jóval több neadjisten?

Elgondolkodtató kérdés...



2022. júl. 18. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyjából 4-5 pelussal számol / nap és mondjuk 3 éves korig.


Én legalább 6-7 pelussal számolva /nap és feltételezve, hogy 3 évesen szobatisztul ~6500 pelus jön ki.

2022. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet



Az elején nàlunk extrasok fogyott..


10-14/ nap ( minden szoptatás alkalmával kakiltak, volt, hogy köztesen is)


Ez mérséklődött kb 6db/ napra kb 1,5 éves korig.

Majd a szobatisztaságig 4-5 db ment el naponta.. az egyiknél utána napi 1 még èjjelre( 1 évig!), másik pedig azonnal éjjel is szobatiszta lett szóval cirka szám legyen, hogy àtlag 6 db-bal számolok a születéstől 2 év3 hónapos korig.


(6*30)*27=4860


És akkor az egyikük miatt +360 db


És cirka néztem az eleke 10 és a vége 4 miatt.

És nekem nappalra mind2 2,5 éves kor előtt szobatiszta lett..


Szóval ez alulkalkulált mennyiség..

2022. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon alul lőtték.

Volt olyan nap az elején, mikor 8-10is elment (tuti akkor kakált mikor alátettem a tisztát).

Na meg a hányós hasmenős vírusok 😱

De egyébként is, most 2 éves a napi 6-8 pelus megy el.

Szóval jóval több 4500 pelusnál.

2022. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Babafüggő meg szülőfüggő is. Van baba, aki nem tűri a pisis pelenkát, neki nyilván több fogy (bár nagyobb eséllyel fordul a szülő a mosipelus és/vagy természetes csecsemőhigiénia felé). És van olyan szülő, aki - ne firtassuk az okát, sokféle lehet - elvan 3-4 pelenkával egy nap. Mármint annyiszor cseréli a babának. De az nyilván nem az ideális eset.
2022. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Elején akár 8 is egynap ahogy írták a többiek, 1 évesen 5 db /nap,10 hosan mi már bilizgettunk,egyre kevesebb pelu kellett a végén már csak higiéniai okokból cserelgettem a tök üres pelukat, most már 20 hosan itt szuszog mellettem,kisbugyit hord, szoba és ágytiszta. De ez nagyon melós folyamat volt. És csak ő van nekem, nem kellett másik gyerekre is figyelni és itthon is tudok lenni vele, illetve kulcsfontosságú, hogy ő is partner volt a dologban.
2022. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!