Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos részben anyatejes...

4 hónapos részben anyatejes babánál el lehet kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nagysúlyú, elég fejlett babáról van szó, nagyon jó étvággyal. Kevés a tejem neki, általában estére tápszert szokott kapni, napközben szopizik. Éjszaka már nem szokott enni. Nagyon nézi a kajákat, szerintem már szívesen megkóstolna ezt-azt. Érdemes lenne elkezdeni a hozzátáplálást? Részben anyatejes babák anyukái, ti hogy csináltátok?
2022. júl. 20. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tenném,szerintem egy 4 hónaposnak még fejletlen a bélrendszere, nem hiába ajánlott a 6 hónap. Később is mindent ki fog nézni a szátokból, márpedig mindent nem kaphat. De a te döntésed,manapság mindenki tömi őket már hamar. Szerintem ha orvosilag nem indokolt ( extrém bukás,reflux) akkor felesleges még elkezdeni.
2022. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell.

Majd 6 honaposan, meg raer enni egesz eleteben. 6 honapos korig NEM eleg fejlett az emesztorendszere.


Az meg, hogy nezi... ha cigarettaval a szadban kezdesz ciganykerekezni azt is nezi... gondolom megsem adsz neki. Mit csinaljon, csukja be a szemet ? Az a dolga,hogy nezzen mindent, fedezze fel a vilagot. Attol, hogy a szeme jo, az emesztorendszere, gyomornedv, belbolyhok, epe, maj meg nem erett meg ra.

2022. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értem ezt a sietséget, teljesen felesleges, egy 4 hónapos babának még fejletlen a bélrendszere.


Minimum 5 hónapos korig várj.

2022. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha érdekli az étel adhatsz neki kóstolót. A gyerek jelzéseit figyeld.
2022. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

4-es, egy 4 honapost minden erdekel, attol az emesztorendszere meg nem fejlodott ki 🤦🏻‍♀️

Felnott egy korosztaly , a mai 20-30-40 eves korosztaly, meg lehet nezni, hogy minden masodik allergias valamire. Na, ezert dolt meg ez a 4 honapos hozzataplalas elve.

2022. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ételekre való érettséget több dolog jelzi, először is a nyelvkilökő reflex megszűnése, másodszor meg az ételek utáni fokozott érdeklődés.


Átlagosan 6 hónapos korban javasolt a hozzátáplálás elkezdése, ami valahol 4-8 hónaposan egészséges. 4 előtt túl korai 8 után már kicsit késő.


Pár nyalintás, kóstoló nem igazán okoz bajt 4 hónapos kor után, amennyiben fáj a hasa tőle, úgy pihentetni kell.


Rohanni nem kell, hidd el megutálod még az egész etetés mizériát.


Amit én csináltam, mivel érdekelte a gyereket az evés, de korainak éreztem a 4,5 hónapos kort, kevertem neki rizspépet tápszerrel, hogy először az állaggal ismerkedjen, aztán később jöhettek az ízek. Nagyon tetszett neki, hogy nem folyadék, hogy kanál kell hozzá a tápszer miatt édes stb, de nem terhelte meg a gyomrát.


5,5 hónaposan kezdtük végül.


Amit javaslok, hogy ne legyél ezzel görcsös, a nyilvánvalóan tolosokon kívül (méz) bátran táplálj hozzá kb 6 hónaposan, ha meg hamarabb akarnád, akkor ezek a rizspépek jók kezdeni.

2022. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

5-os én azt tapasztalom inkább a mai gyerekek allergiásak mindenre IS.

Egy kanál almapuretol vagy banantol kizárt hogy sérül a gyerek emesztorendszere...

2022. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

7. Pedig hidd el, hogy nem. Pont a mai 30-40-50-60as korosztály szenved gyomorpanaszoktól és a cukorbetegség, magas vérnyomás is közöttük a legmagasabb. Persze életkor és életmód is befolyásolja, de ezek mind-mind összefüggésben vannak a korai hozzátáplálással is. Én sem hiszem, hogy baja lesz 1-2 kanál almapürétől, a kérdésem csak az, hogy minek? Miért nem tudnak várni még 1-2 hónapot, hogy tutira ne legyen gond? Igen, a legtöbb babának semmi baja nem lesz, de attól sem ha várnak még egy picit, sőt.


Kérdező én várnék, de nyilván ez a te döntésed. Az, hogy érdeklődik életkori sajátosság, nem azt jelzi, hogy kész. Hidd el egy sörös üveg felé is nyúlna, gondolom azt még sem adnál neki. Semmiről nem marad le, ha megvárjátok az ajánlott kort. Én akkor kezdtem amikor elmúlt a nyelvkilökő reflex, egyenesen tudta a nyakát és a törzsét tartani és megőrült a kajáért. Ez a fiamnál 6,5 hónaposan jött el, de ha később ért meg volna rá, vártam volna.

2022. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Mivel nem teljesen anyatejes, el lehet kezdeni. A csak anyatejes babáknál szokták a 6 hónapot ajánlani. De ha még vártok, sincs semmi baj.
2022. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiamnak nem ment rendesen a súlya sem a tejemtől sem a tapszertol. Mi ezért kezdtük 4 hónaposan a hozzátáplálást a védőnő tanácsára.

Mivel előtte kórházban is voltunk egy hetet de semmi eltérést nem mutatott ki egyik vizsgálat sem. A gyümölcsöktől megindult végre a súlya is. Azt írod a te babád nagy súlyú szóval én lehet várnék emiatt is

2022. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!