Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?

Miért csinálja ezt a babám?

Figyelt kérdés

Hason alszik alapvetően jól. Háton 2 percenként ébresztik a kéz-láb mozgásai és a harmadik után teljesen fel is ébred rájuk, vagyis alig alszik, ha háton teszem le.

Hason viszont ébredés előtt fél-egy órával már tekergeti magát, nyöszörög, mint akinek nem jó így és kis időn belül elkezd fejtekergetve tátogni is, mint aki a cicit keresi. Csinálja ezt pár másodpercig, majd alszik tovább. Ha megsimogatom a hátát, előbb abbahagyja. Pár perc múpva megint csinálja és ez addig megy, amíg teljesen fel nem ébred.

Próbáltam már megfordítani ilyenkor, hátha kényelmetlen neki. Rögtön felébredt sírva. Próbáltam mellre tenni ilyenkor, de tulajdonképpen még félálomban van, így alszik tovább rajta, max komfortcicizni hajlandó. Ha egyszerűen csak simizem a hátát, amikor ezt csinálja, akkor egy órát is elszórakozunk, mire ténylegesen felébred (és általában rögtön jelzi, hogy éhes), én meg ettől hulla fáradt vagyok.

Ébresszem rögtön, ha elkezdi, vagy miért csinálhatja ezt egyáltalán?


2022. júl. 21. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, én fiam is ezt csinálja 😂
2022. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ezt csinálja. Sokszor ilyenkor pukizni vagy kakilni szokott, szerintem a belei kezdenek mozogni, amikor nyöszörög. A puki után vissza is szokott aludni.
2022. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igenigen, ez lemaradt, nálunk is ilyenkor durrogtatas van! Mondjuk az en fiam tapszeres és cumija is van, azt a szájába teszem mert mindig elhagyja és szépen visszaalszik még van hogy akár 1.5 órára is, de van hogy csak 15 percre.
2022. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiam is csinálja. Általában puki a vége. :)

Ha meg nem, akkor a cumit kell párszor visszarakni a szájába, és alszik tovább.

Ma reggel pont úgy jártam, hogy már mocorgott jó ideje, kinyitotta a szemét is, mondom akkor megyek, megcsinálom a tápszert neki. Aha, visszaaludt majdnem egy órára még. :D

2022. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a picike? Nekem 2 hónapos múlt, és szintén ezt csinálja, valószínű ilyenkor az emésztés zavarja, én csak erre tudok gondolni. Nálunk éjszaka jön elő, van egyben egy hosszabb alvása (4-5 óra), aztán hajnali 2-3 körül jön a nyöszörgés. Eleinte én is megvártam amíg magától felébred, ami néha 1 óra is volt, de most már rögtön felveszem és megetetem, és hamar vissza is alszik általában.
2022. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 igy en is jartam 😂😂 azóta már nem dőlök be neki😂😂😂
2022. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2 hónapos, anyatejes. Neki is van egy 3-4 órás éjszakai alvása, amikor muszáj felkelnem félúton fejni, mert iszonyat feszülnek a melleim és reggelre becsomósodik az egyik sokszor, ha egy-egy etetés kimarad.

Én úgy járok rendszeresen, hogy arra ébredek, hogy nyöszörög, akkor már úgy vagyok vele, hogy nem megyek fejni, mert nincs túl sok tejem, ha lefejem, nem lakik jól a közeli etetésnél, pótolhatom neki. Aztán mire felébred, rájövök, hogy eltelt félálomban két óra és szétrobbannak a melleim. :/

Lehet ma éjszaka megpróbálom egy-két tekergés után ébreszteni és etetni.

Egyébként van puki, vagy böfi ilyenkor, de utána sem nyugszik meg, mintha pukik végeláthatatlan sorát próbálná kidolgozni.

2022. júl. 21. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Pólyát próbáltad?
2022. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A fejéssel kapcsolatban, próbáltad csökkenteni a gyakoriságot? Nappal is szoktál fejni? Amiatt is lehet túl sok a mennyiség, ha rendszeresen fejsz. Elvileg ha a mell megszokja, hogy éjszaka kevesebb tejre van szükség, akkor éjszakára kevesebb mennyiséget termel. Így te is tudnál aludni, amíg a baba alszik. :)
2022. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Teljesen kaotikusan kel éjjel, általában van egyszer 3-4 óra, amikor alszik egyhuzamban. Néha kettő is. Máskor meg két óránként eszik, mint nappal. :) Ha kel 2 óránként, akkor kell ennyi tej. Ha nem, akkor sok és fejek.

Délután/este viszont kevés, amennyi van, így az éjszakai többletet pótlom neki vissza.

Éjjel csak annyit fejek, hogy megszűnjön a feszülés, délután és este pedig annyit, hogy teljesen ürüljön a mellem, így remélem lassan beáll már majd a kereslet-kínálat. Szoptatási tanácsadó javasolta ezt egyébként és már az is fejlődés, hogy legalább éjszaka van elég.

Nagyjából szenvedésként jellemezném, amit levágok szoptatás témakörében, de mindegy is, ez most nem ide tartozik. :)

Pólyát próbáltam, hűvösebb estéken működött is nagyjából, de ebben a melegben azt sem viseli el, ha egy nagy textil pelusba csomagolom be, egy lábat mindig ki kell dugni a takaró alól. Illetve a kezeinek már a kórházban is ki kellett lógnia, hogy jól érezze magát, így meg mostmár ugyanúgy ébreszti magát azokkal. :)

2022. júl. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!