Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok miket eszik...

8 hónapos babátok miket eszik már? Milyen zöldséget, gyümölcsöt, húst? Milyen kombinációban?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:
s.répa,f.répa, krumpli, brokkoli,karfiol, z. baba, cukkimi, z.borsó,kelbimbó,sütőtök, petrezsejem, fokhagyma, rizs, szilva, banán,alma, ősziba,sárgab, cs husi(mell, comb), sertés, marha, cs. máj, csm sonka. Ezeket váltogatom. Gyümölcsöt nem keverek zöldséggel, illetve hússal. Amúgy eszik már kiflit, sajtot.
2010. szept. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Krumpli, répa, rizs, borsó, kelbimbó, sárgaborsó, karfiol, zöldbab, cukkini, tök, sütőtök, édesburgonya, spenót, saláta (főzeléknek), fehérrépa, karalábé, zeller (ezek csak a húslevesből). Céklát, brokkolit, paradicsomot is kapott már, de nem szereti. Hagymát a hús mellé főzöm ízesítésnek, de magát a hagymát nem adom oda. Csirkehús, hal már volt, sertés, marha, máj valahogy kimaradt még, talán azért, mert én sem vagyok nagy húsevő. Kapott már durumtésztát, joghurtot, tejfölt, túrót, reszelt sajtot, főtt tojássárgáját, kenyérhéjat. Evett már körtét, almát (ezt nem nagyon szereti), cseresznyét, meggyet (ez a kedvenc), barackot, szilvát, narancsot, szőlőt, banánt, gesztenyét, görögdinnyét (egyszer kapott). Fűszereket is szoktam használni, kapor, petrezselyem, babérlevél, bazsalikom, köménymag.

Én szintén nem keverem a húst és a zöldséget a gyümölccsel. Tízóraira kap gyümölcsöt, ha van, kétfélét keverek össze, banán-meggy, banán-barack, körte-meggy stb. Teszek hozzá joghurtot, túrót vagy gabonapelyhet.

Az ebéd valamilyen főzelék, szinte úgy készítem el, mint magunknak, kivéve, hogy olajat nem rakok bele, az eddig mindig nagyon meghajtotta. Rakok hozzá kis húst, vagy főtt tojássárgáját, vagy reszelek bele sajtot, attól függően, mihez mi illik. 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni.

2010. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!