Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babának elalvás...

7,5 hónapos babának elalvás előtt mindenképpen folyékony étel kell?

Figyelt kérdés

Kezd elapadni a tejem és tanácstalan vagyok, hogy ilyenkor inkább szoptassam azzal a kevés tejjel amivel még tudom elalvás előtt és adjak előtte kanállal neki pl. tejpépet vagy sinlacot, vagy folyékony formában adjam ezeket? Vagy még tápszerrel kell a szoptatást helyettesítenem? Esetleg vacsorára (fürdés után) már kaphat szilárdabbat is?

azok segítségét kérném, akiknek kb. eddig volt tejük, hogy oldották meg ezek után a baba táplálását?


2010. szept. 22. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Az én lányom (7 hónapos) már csak tápszert kap, így vacsira is, fürdés után. Egy darabig még így is marad, mert biztos vagyok benne hogy neki még nincs türelme este kanalazni.

Nem tudom a te babád mennyire türelmes este, de szerintem 1 próbát megér mondjuk a jó éjt papi, vagy ha nem megy a kanalazás megpróbálhatod a folyékony tejpépet az egy nagyobb lyukú üvegből kifolyik. Van több féle ízesítésben.

2010. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a napi kb. fél liternyi tejalapú táplálék meglegyen. Hogy ezt milyen elosztásban, mikor, és milyen formában adod, lényegtelen.

De a legtöbb baba, kisgyereknél a reggeli-esti szopit/tápszer v. tejivást tartják meg a legtovább.


Ettől függetlenül Te nyugodtan csinálhatod másként is. De lassacskán a szilárd vacsorára úgyis szükség lesz, mert már egyre több, és tartalmasabb, laktatóbb ételt fog igényelni a babád. Általában úgy szokták csinálni az anyukák is, hogy pl fürdés előtt rendes vacsora, és aztán még lefekvés előtt tej/tápszer ivás.

2010. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) egyenlőre megpróbálom úgy, hogy reggel is, meg este is megkínálom cicivel és ha nem elég neki, akkor adok utána még folyékony valamit cumisüvegből. Sinlacot próbáltunk már adni neki vacsira üvegből 4-es cumival, megitta:) Remélem a tápszert vagy valami anyatej-kiegészítőt is meg fogja inni.
2010. szept. 22. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:
na, az én babám fürdés után már olyan fáradt, hogy alig bírja kanalazni a tejbegrízt, közben muszáj tápszerrel is itassam, különben végigordítaná az egészet. A fáradt baba türelmetlenebb a kanalazgatáshoz. Egy próbát megér a tejpép/jó éjt papi, de szerintem tápszert is kéne adj neki, ha nem akarsz ordítást:S
2010. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!