Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz bújós, szeretgetős?

Mikor lesz bújós, szeretgetős?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam, nagyon szeretem, szeretném ölelgetni, puszilgatni. De max 5 percig bírom, mert elég durva. Mászik rajtam keresztbe oda-vissza, ha ülök vagy fekszek az ágyon. Nagyon fáj. Karmol, harap, vagy csak rúg tapos. Az arcomra nyakamra fekszik. Mintha nem is 9 hanem 90 kg lenne, sokszor úgy érzem. Belenyúl a szemembe, orromba. Hajamat húzza. közben nevet, nem hiszem hogy bántani akar, szerintem ilyen durván játszik. De mikor érti meg hogy ez fáj? Ki szoktam mutatni hogy fáj, de nevet rajta.
2022. júl. 27. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
A fiam 3 múlt de még most kezdi hogy miután üt szeretget meg
2022. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Néha picit csipj vissza,vagy picit harapd meg...nem tudja mit okoz így legalább látja.
2022. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Ne úgy hogy kék zöld legyen és fájjon neki, csak jelzés értékkel hogy kellemetlen legyen.
2022. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
12 hónapos kor után kezd KIALAKULNI a szimpátia. Eszembe sem jut hogy a 10 hónaposom durva lenne, minden baba ilyen hisz ekkor fogdossa a dolgokat, szájba veszi,fogalma sincs még hogy mit csinál és ez alap ismerkedés a dolgokkal,nem durva játék. A szülőséget EQ-hoz és IQ-hoz kötném.
2022. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
#4 Mármint az empátiára gondolsz az első mondatodban, ugye? Ha már felhoztad az IQ-t... 😉
2022. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
5-ös na igen az autokorrekt nem a barátom😅
2022. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 15 hónapos, mostanában kezdett el idejönni és megölelni :)
2022. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem a saját gyerekünknél is alap, hogy nem ölegetem, puszilgatom az akarata ellenére. Én már egészen kicsi korától mondtam neki, hogy megölelem, megpuszilom. Amint nagyobb lett, 1 év körüli, már kérdésként kettem fel neki. "Megölelhetlek?" vagy azt mondom, hogy "Nagyon szeretlek. Gyere, megölellek" Most 2,5 éves és ki tudja fejezni, ha szeretné ezt az ölelést vagy nem. És azzal sincs baj, ha ő éppen akkor nem szeretné - ez nem jelenti azt, hogy nem szeret, hanem csak annyit, hogy már érzi a saját szükségleteit és ki meri fejezni őket. Sosem erőltetem. Szerintem ez kifejezetten káros is tud lenni. Egy barátnőm egyszer kiakadt az anyjára, hogy már kisgyerekként sem tisztelte a határait és "élő teddy macinak" használta. Mert anyukának jó érzést adott, hogy kapcsolódhat valakihez, meg ugye a testi érintés nagyon fontos mindannyiunknak, csak közben rohadtul nem vette figyelemben a lánya szükségleteit, hogy ez neki terhes.

Egy idő után nem lesz szükség rá, hogy minden ölelés előtt "engedélyt kérjek" a saját lányomtól, de amíg megtanulja, hogy hogyan állítsa föl a saját (fizikai) határait (is), addig ezt alkalmazom. Hisz hiába a gyerekem és szeretem, nem a saját bejáratú ölelős párnám. És a paradox az egészben, hogy pont ettől tud kialakulni egy bizalmi kapcsolat, amitől később ki fogja tudni fejezni a szeretetét és "bújós" lesz (ha olyan alkat)

2022. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 2 éves, pár hete már határozottan megölel, puszilgat, ha mellette fekszem elalváskor, simogatja az arcom, tehát most már szándékosan kedveskedik. A másik kedvencem: múlt héten mondta először (egész jól és rengeteget beszél már), hogy "szeretlek, ajuszi".
2022. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos, talán vagy 2 hónapja ölel meg, bújik hozzám és ad jó nyálas puszikat 😅

Előtte nem volt jellemző.

2022. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!