Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan nagy kérés, hogy a...

Olyan nagy kérés, hogy a gyerekhez ne jöjjenek torokfájással?

Figyelt kérdés

Előzmények röviden: amint teherbe estem pár hét múlva bejött a covid (azóta majdnem 2 éves a lányunk), végigparáztam a terhességet, maszkoztunk a rokonokkal miattam, voltak hetek, hogy nem találkoztunk miután a kislányunk megszületett. Túlzásba vittem, bevallom.


Már jövünk-megyünk mindenfelé. A kislányomról kiderült menetközben, hogy lyukas a kis szive és a pajzsmirigy értékei sem jók, tehát az aggodalmam fokozódása ellenére a rokonaink felé az az elvárásom maradt, hogy aki nem érzi jól magát, fáj a torka, folyik az orra, köhög, lázas, hány stb. ne találkozzon velünk. Ezt mindenki tudja, hogy erre ugrok, még covid előtt sem mentem volna így én egy gyerekhez...


Apukámék beállítottak valamelyik nap hozzánk és ott szólta el magát az élettársa, hogy fáj a torka a klímától. (Ezt honnan tudja? Nekem minden betegségem torokfájással kezdődik). Én mondtam, hogy akkor inkább az udvarra üljünk ki, erre nekik állt fejebb, hogy bolond vagyok és hazamentek. Mindenki ezzel jön a családból, hogy nem vagyok normális, hogy egy kis orrfolyásnál, torokfájásnál, rekedtségnél ezt csinálom.


Tényleg ennyire beteges a kérésem? Személy szerint én az ő viselkedésüket tartom a legbunkóbbnak, hogy nem tartják tiszteletben amit kérek és az egész család inkább elsunnyogja, ha baja van, minthogy lemondaná a találkozást (volt már ilyen korábban is).



2022. júl. 27. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
És ezt miért nem velül beszéled meg? Idegeneknek egy névtelen fórumra kiírogatni mit javít a helyzeten?
2022. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én már kb 5 milliószor elmondtam ezt mindenkinek... Rengetegszer... Fel tudnék robbani. A válaszuk a keressek egy pszichológust. (Egyébként próbálok tényleg lazább szülő lenni, amihez lehet hasznos lenne egy szakértő segítsége, de úgy érzem, hogy attól még ez a kérés ugyanúgy fennmaradna részemről és még mindig ők a tiszteletlenek.)


Az igazság az, hogy ezt szerintem kérnem sem kéne se a férjem családja, se az én családom tagjaitól. Náluk a torokfájás nem betegség... Egyszerűen nem akarják felfogni amit mondok. Már azt is mondtam, hogy ez hasonló, mintha az akihez mennek megkérné őket arra, hogy vegyék le a házban a cipőjüket, de ők nem akarnák és azt hajtogatnák, hogy dehát tiszta, mert nem léptek szarba...

2022. júl. 27. 16:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem értenek a szép szóból. Legközelebb ha lebetegedsz menj át hozzájuk, köhögd telibe őket, és ha szóba hozzák pislogj csodálkozva hogy de hát ők is jönnek betegen nem gondoltad hogy zavarja őket.
2022. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Akkor ezek szerint nekik ez nagy kérés. Most idegenektől milyen segítséget vársz, ha még ti sem tudjátok megbeszélni velük?
2022. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából a családból senkit nem zavar, volt, hogy mi voltunk betegek, egyből szóltam és mégis jönni akartak a szüleim. Bevallom amig nem lettem terhes minden beteg embert végig is puszilgattam magam körül, sosem zavart ez a dolog sehol. (Ritkán voltam beteg ettől függetlenül). Csak mióta felelősséget vállalok egy kis életért azóta ugrok mindenre.
2022. júl. 27. 16:35
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es: Semmilyet. Csak érdekelne, hogy szerintetek én vagyok "bolond" vagy ők bunkók.😁
2022. júl. 27. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők a bunkók.
2022. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Neked van igazad. Esetleg annyi engedményt tehetsz, hogy jöhetnek, de FFP2-es maszkban. Nyilván arra is nemet fognak mondani.

Nagyon sok hülye ember van, aki azt képzeli, hogy ha nem látja a kórokozókat, akkor azok nincsenek is tulajdonképpen.

2022. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így lettem tavaly terhesen covidos... A kolléganő csak "kicsit köhögött"... Aztán 3 hétig volt pozitív tesztje, és hónapokig szívott poszt coviddal
2022. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is allergiás vagyok erre, sajnos előfordult már, hogy mindeki ,,kicsit köhög"-ött, meg megkaptam, hogy túlféltem...persze, hogy 5 hónaposan elkapta a betegséget. Pont emiatt legközelebb, amikor az unokatesók taknyosan jöttek, szabadtéri program szervezését kértem, hát nem tudom, mit gondolnak, de belementek. A férjem szerint ezeket mindig túlreagálom, ez nem segít a helyzeten, de lassan lepereg rólam :D Bevállalom, hogy én ilyen paramami vagyok, covid előtt is utáltam, ha valaki torokfájósan, vírusosan a közelemben volt.
2022. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!