Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire görcsösek sokan...

Miért ennyire görcsösek sokan a baba ellátásban?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom, hallom, hogy minden vacakkal mennek anyukák az orvoshoz, hívogatják a védőnőt, futnak a gyógytornászhoz, stb. Tele vannak a fórumok "mi baja lehet?" kérdésekkel. Miért jó túlpörögni, túlgondolni mindent? Miért kell analizálni állandóan, hogy most biztos telihold van, front jön, fáj a pocakja, stb. azért sír... Nem mindegy? Sír, próbálkozni kell a megnyugtatásában szeretettel, törődéssel, ösztönökkel. Ti láttok ilyesmit a környezetetekben?
2022. júl. 29. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen. És elég fájó tapasztalat, hogy többet foglalkoznak azzal aki azzal megy oda hogy a szilvát vagy a barackot adhatja a táblázat szerint először mint azzal akinél igazi baj van, mert ott lefagynak hogy akkor most mit kell csinálni...
2022. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Én is ilyen “gyógytornászhoz futó” anyuka vagyok… a gyerekorvos szerint nem kell foglalkozni a fèloldalassággal, csak én vagyok a para mami…hát a gyógytornász nem így gondolja. Látványos a javulás, mióta foglalkozik vele.

Magán úton, nem állami támogatott kezelésre járunk.

Ja, tudom, most jön az, hogy pénzért nyilván talál valamit, ami miatt vihetem… szerencsére nem így van.

2022. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es te pont ösztönből cselekedtél. Látod, hogy gond van, elviszed szakemberhez, ennyi. A kérdésem nem rólad szól.

1-es le lett pontozva, pedig pont ilyesmikre gondoltam. A védőnőnk pl. mesélte, hogy olyanokkal is képesek felhívni anyukák szombaton, hogy ártalmas-e a fülbelövés, mert kicsit kipirosodott, vagy miért sírhat a baba este 1 órát, amikor egyébként boldog, kiegyenyúlyozott, nyugis baba azt az egy órát leszámítva és jól fejlődik. Majd amikor róla lepattan, hétfőn jelentkezik kétségbeesve a gyerekorvosnál egy rakás beutalóért kivizsgálásokra és az orvos a hülye, amiért nem látja indokoltnak.

2022. júl. 29. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem vagyok görcsös,de amikor mindenki jön a tanácsaival görcsössé válok. Vagy azért mert elbizonytalanodom vagy mert tudom mi a jó és hagyjanak békén. Anyukám pl egy éve mindenben kioszt hogy szarul csinálom, nem tudja de emiatt néha tényleg elhiszem hogy amit csinálok rossz és ezért netet bújom mit kéne csinálnom. Ha csak egy napig nem b..szogat Anyukám akk8r viszont tök laza vagyok és tudom,hogy jól csinálom. Szóval én a környezet szekálása miatt vagyok paramama
2022. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem túl netezik magukat 😅

Ömlik a médiából a sok car (ez a celeb így csinálja ey milyen jó, az azt használja, TE meg egy fos vagy ha nem)

Folyamatosan csak elbizonytalanítják a friss és/vagy erre hsjlamos anyukákat.

Valamit látsz utána olvasol, de a googlee vagy fórumok mindig a legrosszabbat dobják ki.

2022. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sok netes információtól már nincs meg a józan paraszti eszük, ami pedig sok élethelyzeten átsegítene. Egy részük pedig eleve életképtelen, alkalmatlan mindenre.
2022. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nőgyógyászom mesélte h sokan már a terhességük alatt ilyenek.


Amúgy nekem is vannak aggodalmaim, de csak akkor, amikor látványos a dolog. Most várom a második gyereket, tudom, hogy nála már nem aggódnék olyan dolgokon, amin az elsőnél igen, szóval akár tapasztalatlanságból is fakadhat az aggódás.

2022. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én görcsös voltam, bevallom, mert első gyerek, tapasztalatlan anyuka vagyok, és amúgy meg maximalista típus mindenben, és a legjobbat akartam a gyerekemnek is. Plusz már az elejétől ment a riogatás (besárgult, ha nem eszik eleget, visszakerülünk, mérjük evés előtt-után, éjjel is mindig, adjunk pótlást, de miből adjuk, cumizavaros lesz-nem lesz, nem akar szopizni, miért nem, mit csinálok rosszul, miért fáj, stb.), majd jött a feltehetően hasfájás és a vég nélküli üvöltés, amikor semmi nem jó, hiába próbálod az ösztöneiddel megnyugtatni. Volt, amikor már arra gondoltunk, hogy valami baja van, annyira sírt, volt, hogy csak a karomban aludt 3-4 hónaposan, üvöltve kelt elalvásból, mi meg álltunk tanácstalanul. Ha szopizik, attól megnyugszik, de még több levegőt nyel, de nem tud büfizni (ez is gond volt nálunk valamiért), attól még jobban fog fájni a hasa, ha el is alszik, felkelti a pukizás, most mivel teszek jót? Majd jött 5 hónaposan a miért nem hízik, kevés a tejem? Örökké szoptattam, mértem... Lassan 1,5 éve volt ez az időszak, de azt a sok kezdeti kételyt és aggódást nem fogom elfelejteni, őszinte leszek, nem is hiányzik. Ma már, ha lenne második gyerekem, lazább lennék, de tegye mindenki a szívére a kezét, hogy első gyereknél sokszor a hajunkra kenhetjük az ösztöneinket.
2022. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!