Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt az első hét az első...

Hogy telt az első hét az első babáddal?

Figyelt kérdés
Hogy nézett ki egy napotok? Mennyit aludtál? Mit csináltál, amikor aludt a baba?
2022. aug. 3. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kaotikusan. Rossz szülésélményem volt, mondhatni traumatizált a kórházi közeg. 4 nap kórházi nem alvás után az állandó baba sírás és a megborult hormonok miatt én gyakorlatikag folyamatosan sírtam. Hol az örömtől, hol a fáradtságtól, hol a sokktól...

Anyukám itt volt 1,5 hetet amikor hazajöttünk, így amikor nem szoptattam éppen, ő babázott, én tudtam egy kicsit pihenni. Semmit nem csináltam gyakorlatilag csak szoptattam és pihentem és szerintem ez így volt tökéletes. Így sikerült összeszednem magam azért pár hét alatt.

2022. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi 5 napot voltunk kórházban, aztán otthon evett, aludt baba volt. Sírtam az első egy hétben sokat, de ez a megváltozott élethelyzet, a baba és a minden miatt volt. Aztán ez pikk pakk elmúlt, a lányommal pedig ment minden szépen tovább: evett, aludt.
2022. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Csaszar utani masnap reggel mentunk haza ( kulfold), egyedulallo anya vagyok, ugyhogy 1 napos hasi mutet, meg egy 24 oraban szopizni akaro ujszulott. Azert elvoltunk , segitseg nem volt, 6 het mulva jott anyukam.
2022. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Pakolással telt, mert akkor kezdünk költözni, a baba meg a mózesben aludt ott ahol éppen volt hely
2022. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

3 nap után jöttünk haza a kórházból, hármasban voltunk otthon két hétig. Mindketten akkor láttunk először újszülöttet, leginkább igyekeztünk életben tartani. YouTuberól tanultuk meg hogy kell fürdeni, ellátni, plussz amit a kórházban tanultam igyekeztem átadni a férjemnek is. Egyszer jött ki az első héten a védőnő, egyszer a gyerekorvos, megnyugtattak hogy rendben van.

Én napi 14 órát ültem a fotelben és szoptattam, a férjem vásárolt, főzött, amikor már kivoltam átvette a kicsit. Szabadidőmben zuhanyoztam, fejtem, ettem. Éjszaka fél óránként keltem megnézni hogy rendben van-e, és 3 óránként keltettem enni ha nem ébredt magától. Amikor nagyon ki voltam purcanva a férjem ücsörgött ölében a babával és én aludtam.

Aztán egyre jobb lett, szépen belejöttünk. Talán ha lett volna segítségünk nem lett volna ennyire stresszes.

2022. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 napig kórházban voltunk miattam, ott vizitek, infúziók, látogatók hada(nem nekem, hanem szobatársamnak, külföldön szültem, itt be lehetett menni a szobákba sajnos), szerencsétlenkedtünk a szoptatással, ami végül nem sikerült, nonstop fejtem, a csecsemősök megmutatták hogyan gondozzam a babát, aztán otthon már csak evett, aludt én meg fejtem állandóan. A hormonok miatt én is sokat sírtam. Sokat tudtam aludni, mert a babám az első itthon töltött estéjén már 6 órát aludt egyben, nappal kevesebbet aludt cserébe🙂 a nappalok eléggé összevissza teltek az elején, nem volt rendszer, de mindenre volt idő.
2022. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Onnantól, hogy hazamentünk, olyan igazi mézes-mázas nyálas hollywood-i filmes volt minden. Rengeteget vártunk rá, csodálatos volt végre hármasban lenni. A kicsiknél is ezt az egészen pici korszakot szerettem a legjobban. 🥰
2022. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk is nagyon kaotikus, zűrzavaros volt az első hét/első hetek. A kisbabánk nagyon sokat sírt, éjszaka majdnem semmit nem aludt, nappal sem tudott nyugodtan aludni, mert fájt a hasa.. Néha csak ültünk egymás mellett a férjemmel és csodálkoztunk, hogy bírjuk még ép ésszel. Pedig volt segítségünk. :) Na de viszonylag hamar kialakult egy rutin, magunk mögött tudtuk a hasfájós időszakot, kevésbé dolgoztak bennem a hormonok, és azon kaptuk magunkat, hogy nem is vagyunk olyan bugyuta szülők 🙃
2022. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!