Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek már lekéstem a...

Szerintetek már lekéstem a bölcsibe való beíratással? Hogyan is kell?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos. Tervezzük a tesót, de eddig még nem jött össze. Így, mire a kisfiam 2 éves lesz, nem fog megszületni a tesó. Ha megszűnik a Gyed, akkor a gyes az igen csak kevés, és dolgoznom kellene. Na de ha akkor már terhes vagyok, akkor csak a gyes-t kapom ugye?

Vagy terhesen menjek vissza dolgozni, vegyem ki a szabikat, és utána táppénz? Gyes alatt megszüntethetik a munkaviszonyomat?


2010. szept. 22. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp be kell íratnom a kisfiamat ugye, mert ha addig nem jön össze a tesó, akkor bölcsibe kell hogy járjon, mert vissza kell mennem dolgozni.
2010. szept. 22. 22:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsibe bármikor belehet íratni, legalább is felénk. Én is most írattam be kisfiamat, de csak márciusba viszem.

Terhesség alatt ha nm mész vissza, akkor csak a gyes jár.

Gyes alatt nem rúghatnak ki, de nem is köteles visszavenni, de elmehetsz máshova dolgozni.

2010. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bölcsis beíratás: neten megnézed a kerület/település bölcsis központi telefonszámát és megkérdezed. Mindenhol más.....van amelyik bp-i kerületben már be lehet íratni a gyereket már 1-2 hós korában is, de pl. Újpesten (mi ott lakunk) ha mondjuk 2012-től akarom bölcsibe járatni, 2011 júniusában kell várólistára tenni és majd értesítenek hogy felvették-e, ezt mondták a központban.
2010. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsánat, úgy értettem hogy 1-2 hósat várólistára lehet tenni. Mert annyira telítettek a bölcsik hogy nem mindenhova veszik fel egyből, ha egyáltalán felveszik, sokszoros a túljelentkezés---
2010. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (Bp. Zugló) pld. várólista sincs. És nem vihetem akármikor. Májusban van beiratás, és szeptembertől mehet, ha felveszik. Pedig én márciustól szerettem volna vinni, de itt nem így megy sajnos :(
2010. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig a bölcsikbe, ha van hely, akkor folyamatosan be KELL venni a gyereket. Ez nem iskola, itt nincs tanitási idő, meg ilyenek, folyamatos üzem van, tehát elvileg nem tehetnek ilyet. Esetleg jelezd a panaszodat. Azért tehtnek ilyet, mivel soha senki nemjelzi sehol, hogy milyen visszaélések vannak. Addig meg ne reménykedjetek, hogy maguktól megváltoznak.


Kérdezőnek: választhatsz:

- viszsamész dolgozni, terhesen. Kb. több ezer nő dolgozik terhesen, az nem betegség.

- Maradhatsz otthon is gyes-en szülésig.

- Kiveheted a szabikat és utána táppénz (ezt táppénz-csalásnak hivják szebb néven, ha semmi bajod).

Egyik esetben se szüntethetik meg a munkaviszonyodat, mivel a gyerek 3 éves koráig védett vagy, majd terhesen ismét védett vagy.

2010. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma megérdeklődöm itt a bölcsit. A munkával kapcsolatban annyi, hogy az első babával is azért jöttem el táppénzre, mert hajnali4-kor keltem, munkahelyre vonatoztam (15 perc), aztán 6-tól már dolgoztam. Sajnos egy nagy ABC-ben vagyok, ahol még azt sem engedték meg hogy leüljek a pénztárba, volt hogy folyamatos 10 órákat álltam. Szerintem ez nem terhesnek való.
2010. szept. 23. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!