Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsibe íratással lekéstem?

Bölcsibe íratással lekéstem?

Figyelt kérdés

Idáig szó sem volt róla,hogy a 21 hónapos kisfiam menne bölcsibe,de hirtelen 180fokos fordulatot vett az életünk.Másik városba költözöm,egyedül a kicsivel és nem lesz más választásom.Ahogy értesültem a napokban a bölcsis helyzetről,teljesen kétségbe estem!Min.1évvel előtte jelentkezni...stb. Ilyenkor miket vesznek figyelembe a felvételnél? Ha nem megyek dolgozni,nem tudom ellátni a gyerekem,nem tudok róla gondoskodni.Örülök,ha találok munkát,nem hogy a gyereket vigyem magammal dolgozni.Hogy neveljek egyedülállóként albérletben egy picit?

Minden válasz érdekel és várom minden kedves anyuka tapasztalatát véleményét,nagyon el vagyok keseredve!


2011. jún. 20. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Fordulj az új lakcímed szerint illetékes családsegítőhöz, mondd el nekik, mi a helyzet, ők tudnak olyan papírt adni, amivel a bölcsöde szinte garantáltan felvesz.
2011. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nálunk május volt a határidő - és hiába iratod be egy két évvel korábban, azt nem veszik figyelembe, hogy már rég beírattad, csak, hogy be van íratva, vagy sem.

Viszont új lakóként nem tudhattad előre, hogy erre lesz szükséged ... Ilyenkor az önkormányzat szociális osztály vagy jegyző - aki az illetékes segítségét kérd, és tuti lesz valami megoldás! Persze először menj azért a bölcsihez, és érdeklődj ott is, ne kerüld meg őket automatikusan.

2011. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a gyors választ!!!

Ami az új lakcímet jelenti,sajnos a főbérlő nem enged még csak ideiglenesen sem bejelentkezni,mert 5évig nem tud kijelenteni és ezt nem akarja megkockáztatni:( Ami a részéről érthető,de nekem ezzel megint csak tetőződik a gondom:(

Lakcím kártyán mindenképpen szerepelni kell annak a címnek ugye?

2011. jún. 20. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az számít, hogy a gyerek lakcímkártyáján mi van legalább ideiglenes címként beírva. Sokan azt csinálják, hogy keresnek egy ismerőst vagy fizetnek valakinek pár ezer forintot azért, hogy papíron ott lakhasson a gyerek...
2011. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
14:26-os vagyok. itt el sem fogadta a bölcsi a jelentkezést lakcímkártya nélkül :(
2011. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:(

Keresnem kell vkit pár ezer ft.-ért,úgy látom:(

Köszi a tippet,eszembe se jutott volna ilyen megoldás!

2011. jún. 20. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!