Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy a baba...

Mitől lehet, hogy a baba mintha sose lenne kipihenve, mindig fáradt és nyűgös? Tegnap volt egy jó napja, de ma megint korán kelt és mindjart nyűgösködés.

Figyelt kérdés
2022. aug. 13. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
milyen a napirendje?
2022. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2022. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
10 hónapos lesz. Van, hogy 5-kor kel, van hogy 6-kor ébred. Este általában fél 9kor alszik el vagy 9kor. Általában a korai ébredés után max 2 órát bír ébren lenni. Különben nyűglődik. Ilyenkor alszik 1.5 órát még. Felebred játék kaja, majd megyünk le. Következő alvasa 14 óra környéke. Ilyenkor ismét alszik 1 órát. Utána fent van estig.
2022. aug. 13. 08:26
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Hany honapos? Mozgasfejlodessel, fogzassal hogy all? Szoptatod, vagy tapszeres? Van barmilyen egyeb tunete, pl. bortunet, vagy a szeklete normalis? Hozzataplalassal hogy alltok? Hordozod vagy babakocsiztok?


Az en nagyobbik gyerekem akkor nem volt nyugos, ameddig hordoztam, vagy szoptattam. Ha letettem, mar sirt. Kiderult, hogy csendes refluxa van, amit valoszinuleg etelerzekenyseg okozhatott (tejfeherje), vizszintben nagyon nem volt neki komfortos. Emellett enyhe szenzoros zavarra is volt gyanum, mert extran erzekeny volt a zajokra, fizikai ingerekre. Nagy testkozeligenye is volt, ameddig a mozgasfejlodes be nem indult, csak rajtam volt el. Utana leteve is elvolt, vagy babakocsiban, mikor mar ult, de leteve is nyuszogott. Nem tartott orokke, fokozatosan egyre jobb lett a 6-8 ejszakai ebredest leszamitva 3 eves koraig, illetve a szenzoros gyerekeknel a valtas is nehez egyik allapotbol a masikba, pl. elalombol ebrenletbe. Emiatt alvas utan o kb. 4-5 eves koraig rendszeresen nagyon nyugos volt meg vagy 1 oran at. Most 6 eves, de reggelente meg most is elofordul, hogy minden baja van. Most viszont mar sokkal nagyobb, ugyesen megtanulta kontrollalni magat.

2022. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Szeparacios szorongas is lehet, az tobb honapot is eltarthat. Olyankor folyton mennenek, ha mar masznak, vagy kezben lennenek, vagy ez felvaltva.
2022. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon keveset alszik ahhoz amennyi idős.

3-tól fent van este 9-ig? éjjel alszik jó esetben 9.5 órát, napközben meg 2.5-t? naná hogy nyűgös…

2022. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Keveset alszik. Azért is kel fel 6 előtt, mert túlfáradt szegény. Egy ekkora babának általában korábban lenne fizikai igénye aludni menni mint este fél9-9. Vannak kivételek, de úgy fest hogy ő nem tartozik közéjük. Hogyan altatod őt?
2022. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy álmos, hisz nagyon keveset alszik. Ha ilyen korán kel és későn fekszik háromszor aludhatna nappal. 2-3oranal többet nem kellene fent lennie. Vagy este 7 körül tedd le aludni. Ilyen kevés alvás minden fejlődésére kihatással van: idegrendszer, mozgás...
2022. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!