Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell úgy gyereket...

Miért kell úgy gyereket vállalni, hogy valaki magát sem tudja eltartani?

Figyelt kérdés

Valaki adjon már rá magyarázatot.

Testvérem (22), májusban szült úgy hogy semmi munkája sem volt, neki és a párjának sem. Ez mai napig így van, a (volt) párja anyjánál laknak. Időközben csináltak egy rögtönzött házasságot is, most kiderült “válnak”. Én ezt komolyan nem értem hogy miért kellett így babát szülni. Főleg hogy a volt párja akivel franc sem tudja mi van, csomószor veszekedtek, tehát egy se veled se nélküled kapcsolatban éltek mindig is.

Most hogy már nincsenek együtt (válás még nem történt meg) ugye a koma mondta hogy hát akkor el lehet menni.

Még nem költözött el, de nyilván kihez jönnek mindennap. Hozzánk, már volt róla szó hogy ideköltöznének. De basszus hova? Mi sem egy nagy házban lakunk, panel 2szobás. Egyik a szülőké másik az enyém. Az enyém nemrég lett felújítva sajátoénzből nagyon nem szeretném ha miattuk átpakolnàm a fél szobát.

Mivel még nincs költözés, hozzánk jönnek mindennap kajálni, tvzni, gépezni. Nagyon tudok neki örülni, mert én belefizetek a költségvetésekbe ő meg sehol semmi. A másik meg tanulnék, de hogy ha a gyerek sír állandó jelleggel. És még én vagyok leszidva ha szóvá teszem.

Mondtam anyának hogy ezt miért hagyja, igazán összeszedhetné már magát. De nem érdekli, azt mondja hogy ez van így alakult. Hát nagyon jó.

Mit gondoltok erről? Meg mit tennétek a helyembe?

(Elnézést hogy hosszú lett, ki kellett írni magamból….)


2022. aug. 15. 13:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell. Egy gyerek sokszor nem tervezett.
2022. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözhetsz amint annyi idős leszel. Ha mész egyetemre, jelentkezz koliba, ha van saját pénzed akkor dolgoztál, tehát tudod milyen, koli meg suli mellett is dolgozhatsz kicsit. Felejtsd el az otthoniakat, ennyi.
2022. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök fölösleges volt pénzt költeni a szülői lakásba, mikor egyértelműen közel állsz már az önállósodáshoz. Gondolom most egyetemre jársz.

Az, hogy a testvéred elcseszte az életét, a szüleid meg asszisztálnak hozzá az sajnálatos, de a legjobban akkor járnál, ha nem törődnél vele és inkább költöznél albérletbe, amint lehet. Az se fenékig tejfel, de ha csak egy szobát is bérelsz, legalább nem állít be senki váratlanul hozzád, hogy helló, jöttem egy gyerekkel itt lakni a nyakadon.

2022. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Ostobaság volt, amit a testvéred csinált, de azért azzal legyél tisztában, hogyha ő nem költözik a pasi családjához, akkor ugyanúgy osztoznod kéne vele a gyerekszobán. Ami miatt reklamálhatsz, az a gyereke. De attól, hogy te nem szültél, nem vagy "jobban" a szüleid gyereke. Neked is jogodban áll elköltözni, ha nem érzed jól magad.
2022. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Testvéred és te máshogyan gondolkodtok. Egyik sem helyes vagy helytelen. Te tudatosan éled az életedet, ő kevésbé. Most az ő "éretlen" gondolkodása kiütött.

Édesanyád szerencsétlen helyzetben van, hiszen a gyerekét és az unokáját támogatnia kell, nem mondhatja azt, hogy kislányom te csináltad old meg, hiszen azzal az unokáját is kiteszi ennek a helyzetnek, és az a kisgyerek igazán semmiről sem tehet. A baj már megtörtént, testvéred láthatóan nem tudja megoldani a helyzetet, édesanyád meg minden tőle telhetőt megtesz.

Nem fogsz most örülni annak, amit mondok, de gondolom testvéred gyes-t kap, így amíg a gyerek elég nagy nem lesz, hogy bölcsődébe adható legyen, addig tesód nem fog dolgozni, a gyerektartás meg nem sok mindenre elég, így valószínűleg ez egy hosszú folyamat lesz.

Ajtódra célszerű zárat szerelni, hogy amikor a gyerek ott lesz ne rontson be feleslegesen. Hallgass fülesen zenét tanulás közben, ha meg csendre van szükséged tanuláshoz, akkor valamelyik közeli könyvtárat keresd fel. Sajnos ebben a helyzetben neked kell éretten türelmesebbnek lenned, mint érettebben gondolkodónak.

Tudom, hogy számodra ez egy nem fair helyzet, és bántja a lelkedet, de nem éri meg ezért édesanyáddal és testvéreddel elmérgesíteni a viszonyt. Édesanyád biztosan őrlődik, de az unokája védtelenebb ebben helyzetben mint te, hiszen te már felnőtt vagy. Amit tehetsz, hogy mihamarabb elköltözöl, amikor már lehetőséged adódik. Barátokkal összeálltok kivesztek egy lakást több kisebb szobával és akkor megvan a magánszféra.

2022. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ennyi erővel anyukádék is a semmire szültek. 2 szobás panel lakás, max 60 nm, 2 gyerekkel? Hmhm.
2022. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A gyerek még szinte a legkevesebb gond, de ne mond már nekem hogy az normális hogy nem segít bele a házimunkába sosem. Fekszik egész nap, mert nincs munkája! Én is dolgozok egyetem mellett, és mégis van bennem annyi hogy mivel a szüleimmel élek még beleadom a részemet. Rendet rakok, mosogatok, porszívózok, főzök. Ezek tökre alap dolgok kéne hogy legyenek!! Mondtam is neki, hogy ameddig online oktatás lesz tervezve az egyetemre, addig én vigyázok itthon a gyerekre és próbáljon meg munkát találni. De hallani sem akart róla.
2022. aug. 15. 14:12
 8/25 A kérdező kommentje:
Miért szültek volna a semmire? Saját házuk, nem hitelre meg tudja a jóistenre. De szerintem neked hiába magyarázom :))
2022. aug. 15. 14:14
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Mert az gondolják hogy minden verihepi lesz ha meg van a baba. Dől a CSOK, a babaváró hitel majd. Cuki rózsaszínben úszik minden, folyik a cukros takony.

Kolléganőm is ezt csinálta, 4 hónapos kapcsolatba felkoppintotta magát, tele van adóssággal, úgy hogy még el sem kezdte az életét, az anyjáék nyakán laknak, munkája is elúszott. De a gyerek mindjárt érkezik.

2022. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm az elgondolkodtató választ, és a tippeket is.
2022. aug. 15. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!