Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős gyerek mellett...

Mennyi idős gyerek mellett lehet már viszonylag normálisan csinálni a dolgom?

Figyelt kérdés
Persze vele együtt figyelve rá. Most is együtt főzünk, mosunk, takarítunk, az udvarra kimegyünk, kertet gondozzuk stb. Csak nagyon kell rá figyelni, nagyon fárasztó agyilag vagy hogy mondjam 😄 hány évesen van amikor már kicsit hasonló lesz mint gyerek elôtt? Persze úgy hogy ő is ott van. Mondjuk pl én csinálok valamit ő meg addig hintázik vagy homokozik, de lát engem. Nem lepasszolni akarom, csak nem haladok semmivel. 😄
2022. aug. 16. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Iskoláskor. Bocsi.
2022. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Kislányom 2 éves, már könnyebb szerintem.
2022. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy jó időszak 1-3 éves kora között.Aztan most 5 évesen újra nagyon figyelni kell hogy mit csinál 😂 Szerintem ez a gyerek temperamentumátol is függ
2022. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerek néha bevonul a szobájába játszani, 2 éves.

Gyerekbiztos a szobája, hallom ahogy motyog meg csörömpöl, olyankor tök gyorsan lehet rendezkedni meg mosogatni pl.

2022. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kislányomat mindenbe be kell vonni, akkor tudok haladni. Értsd főzök: etetőszékbe be, kis lábas, fakanál, tészta, meg kis ez-az amit éppen találok és akkor mondom, hogy mi miután jön, pakolja a lábasába, kevergeti, néha kiveszem, megkeveri az igazi kaját, vagy beletesz valamit.

Mosánál be-kipakoltatok vele. Teregetésnél kap pár zoknit, azokkal elbíbelődik alul, mire én minden mást kiteregetek. Van pici porszívója, tologatja ő is, de port törölni is simán beállítom az alsó polcokra. Az udvarban max virágot metszünk, vagy locsolunk. Megmutatom neki hol kell elvágni, akkor elvágja, locsoláshoz meg van kis kannája.

Ha nem vonom be, semmivel nem haladok. Így egy kicsit lassabban, de igazából én élvezem, hogy "van segítségem", mégha a valóságban hátráltatás is inkább. 2 éves kis minden lében kanál, mindig mindenben segíteni akar és megtaláljuk a módját, hogy tudjon. Lassan úgyis bölcsibe megy, kiélvezzük még ezt a kis időt együtt.

Játszani viszont jól eljátszik egyedül, akkor kevésbé kell rá figyelni, csak a fél szemem van rajta.

2022. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg gyerek függő, én hiába akarom vele csinálni, kb 2 per és megunja, és megy a dolgára, de nem játszani, mindig valami olyat csinál amit nem kéne 3.5 éves mivel kint el van sokat vagyink kint, de így ben csak mikor alszik tudok valamit csinálni.
2022. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen- már jól elvan órákig, bármit lehet csinálni mellette
2022. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!