Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez a remegés?

Mi lehet ez a remegés?

Figyelt kérdés
Kisfiam kereken 5 hónapos, már a héten másodjára tapasztalom, hogyha eszik (iszsz baba), akkor félálomban, az alvás határán elkezd remegni egy pár másodpercig. Nem ráng, hanem remeg, mintha dideregne. Nem fázik. Rövid ideig tart, ő nem is érzékeli, nem kel fel rá, nem sír. Először arra gyanakodtam, hogy pisil, de most pont tiszta pelenka van rajta, és nem kékült el a vizeletjelző csík. Kedden amúgy is mennénk tanácsadásra, mindenképp jelzem a gyerekorvosnak, de szerintetek mégis mi lehet ez? Nagyon meg vagyok ijedve!

2022. aug. 19. 11:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy csak ilyenkor csinálja, a mély alvás közben, illetve ébren semmi jele ilyesminek, jó étvágyú, jókedvű, nagyon ügyes mozgású baba.
2022. aug. 19. 11:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekünk is volt. Felvettem videóra, és megmutattam a gyerekorvosnak, mert olvastam, hogy epilepszia is lehet. Azt mondta, lehet, hogy semmi probléma, de azért menjünk el vele fejlődésneurológiára. Ott azt mondták a videó alapján, hogy valószínűleg naonatalis benignus myoclonus. Ez újszülötteknél előforduló remegés. Akkor jelent problémát, ha ébresztés után is még remeg. Ha felébresztem remegés közben, és abbamaradt, akkor nincs gond, csak még kicsit fejletlen az idegrendszere, majd kinövi. Most 7 hónapos a kislányom, és teljesen elmúlt a remegés. Már felült, kúszik és mászik is (csak azért írom, hogy semmi baj az idegrendszerével). Szerintem vedd fel te is videóra, úgy jobban látja az orvos is.
2022. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mit mondott a gyerekorvos?
2022. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első körben a vércukrát (meg teljes labort, de főleg a cukrára kíváncsi) nézik holnap, mert hogy evés közben volt a remegés. Azóta nem tapasztaltuk egyébként egyszer sem, úgyhogy ha a laborja rendben, nem megy tovább, azt mondta.
2022. aug. 25. 12:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint akkor, ha továbbra sem tapasztaljuk már. Ha esetleg igen, akkor neurológia lesz a következő lépés
2022. aug. 25. 12:33
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki olvasná, vagy hasonlókat tapasztal:

A cukor és a vérkép is jó lett, de párszor még előfordult, így szeptember közepén elmentünk egy EEG vizsgálatra, amit alvásban is és ébren is elvégeztek, teljesen jó lett az eredmény, minden rendben, azóta abszolút nem tapasztaltuk, teljesen elmúlt a jelenség!

2022. dec. 20. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!