Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már áll a fiam kapaszkodva,...

Ha már áll a fiam kapaszkodva, akkor szabad néha jártatni kézenfogva? Persze önálloan nem tud még járni, mégcsak 8,5 honapos. De állandoan menni akar, ha megfogom a kezét, söt sir és befeszit, ha lerakom mászni. Miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem ajánlatos vezetgetni,de ha annyira akar,akkor a hóna alatt fogd,ne a kezénél! Ez fontos,mert ha a kezénél fogod,nem alakul ki az egyensúlyérzéke!
2010. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért sír, feszít be a járásért, mert egyszer kipróbáltattad vele a vezetgetős járást. Egyrészt csinálhatod egész nap, nem lesz semmi másra időd, másrészt nem hasznos a babádnak, sőt káros... A saját tevékenysége folytán KELL megtanuljon járni. Az esések, a megbillenések hatására kell megszerezze az egyensúlyozás képességét!!!

Ha elmondhatom a véleményemet drasztikusan próbáld elhagyni ezt a járatást, mert a mászással százszor akkora előnyre tehet szert, mint az ilyen "járással". A kisfiam 7 és fél hónapos kora óta jár bútorokba kapaszkodva (nincs kompunk), most 9 és fél hónapos már pár másodpercre megáll egyedül, de még nem jár önállóan. Semmit nem tiltottam meg a nagyszülőknek,barátoknak a gyerekkel kapcsolatban, csak azt, h ne ültessék, ne álltassák és nem járassák mielőtt önállóan nem tud!!

2010. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha akarja, nem tudsz mit tenni ellene. Szerintem hülyeség eröltetni, hogy ne járjon.

Minden gyerek megtanul járni, ülni, aludni, beszélni, stb. gondolj erre. Aztán, hogy ki, mit és hogy csinál, megint más kérdés.

2010. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Épp ha a kezét fogod és nem a hónaalatt, akkor egyensúlyoz jobban.
2010. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
NEm szabad. És ne az döntse el a kérdést, hogy ő szeretné. Rettenetesen rosszat tennél vele a gerincének és az egy életre szól. És ez el is dönti a kérdést...
2010. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak és a babádnak, akkor nem szoktatod rá, hogy járatod:) Neki sem jó, mert magától kell járni tanulni és neked is elveszi az egész napodat.
2010. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. vok:

Mégegyszer leirom,hogy nem szabad a kezénél fogva vezetgetni,mert káros az egyensúlyérzékre,mert előredült helyzetben,a kezük fent a magasban van,igy teljesen másképp kell menni,mintha a kéz a test mellett van! Ezt bárki kipróbálhatja! És ezt nekem egy gyógytornász és egy rehabilitációs orvos is mondta,nem én találtam ki,hogy káros a kézen fogva vezetgetés!

2010. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves "1. vok" neked mekkora a babád? Én még nem hallottam, hogy ne fogták volna meg egy babának a kezét, amikor járni tanult.
2010. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos a babám és hallgass ide,mert mi sose fogtuk meg a kezét! Igaz nem is engedte soha!
2010. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 8 hós babám meg nyújtja a kezét, hogy fel akar állni és fogjam meg.
2010. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!