Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3.5 hónapos babátok hány...

3.5 hónapos babátok hány óránként eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 3.5 hónapos (5600 gramm), ...és már csak 4 óránként hajlandó enni, az éjszakát már egy ideje végig alussza, tehát éjszaka nem kel fel enni, a legkorábbi időpont amikor felkel az 6 óra de nagy átlagban fél 7 körül szokott ébredni! Beba Sensiduot eszik 130-at, és így van, hogy csak 5x eszik egy nap.

Van még valakinek, akinek ennyi idős a babája és már 4 óránként eszik?

Napi 650 ml tápszer elég neki?

150 ml tápszert is próbáltam, de meg hagy belőle. Pár korty vizet iszik 2 etetés között.


Köszönöm!


2022. aug. 21. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Féléves kora előtt elvileg tilos a víz.

Teljesen normális. Ezek szerint nem hasfájós.

Régen 2, majd 4 óránként volt kötelező szoptatni. Most azt javasolják, amikor igényli, szoptatni kell.

2022. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mivel tápszeres,pár korty vizet javasolt adni,főleg amikor nagyon meleg van,a kaki gondokra is jó

Nem hasfájós, picit nehezen tudott kakilni,de az is megoldódott

2022. aug. 21. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer vagy kétszer kel fel éjjel enni. De előfordult, hogy csak korán reggel kelt. Változó. Anyatejes.
2022. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a fiam. Ő is 4 óránként eszik, de ő csak 4x egy nap.

Reggel általában 8-kor eszik először, aztán dél körül, utána fél 4-4 körül, és este fél 8 után. Mondjuk ő egy evésre megeszi a 200 ml-t (180 ml víz, 6 kanál tápszer, így az 200 ml).

A gyerekorvost kérdeztem, azt mondta, nem baj, hogy csak ennyiszer eszik.

2022. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hát mi szenvedünk az etetéssel, tejfehérje allergia miatt speciális tápszert kap, ugyan 120-at keverék be neki, de azt 2 részletben eszi meg, eszik kb. 60-at majd 20-40 perc múlva a többit, de van hogy így is csak 90ml fogy el. Ezt nappal 2-3 óránként eljátstzk,de ugye az etetés is így kb 1 óra, az éjszakát pedig teljesen átaludja és reggel 7-8 között vidáman kel, de nem tud rögtön enni este 9 körül kapja az utolsó adagot. 4 hónapos a kisfiam, 2600 grammal született, most 5 kg körül van, pontosan nem tudom, szerdán méri majd a védőnő.
2022. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapszeresnek sem kell viz, ugyanis a tapszer eleve viz. Foleg nem 3 honaposan.

Egyebkent meg nem baj, megtomni nem lehet, eszik amennyit igenyel, te sem orulnel ha eroszakoskodnanak veled, hogy egyel. O pont ugyanugy erzi, hogy teli van, nem esik jol neki. Csak gyerek, nem hulye.

2022. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 óránként.
2022. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5ös,miben nyilvánult meg a tejfehérje allergia?


6os,voltunk kórházban,akkor volt 5 hetes a kislányom,ez volt júniusban,hasmenése volt,és féltem hogy kiszárad,mert kevesebb tápszert is ivott,akkor a főorvos úr kérdezte adok e vizet? Mondtam nem,miért adnék?

Azt mondta anyuka,azért mert kell pár korty viz,ilyen melegben

Tényleg 3-4 korty viznél többet nem iszik,mai napig

Valaki már teát ad,nem pár kortyot

2022. aug. 21. 19:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Még annyit 2.baba

Tudom,hogy nem lehet őket megtömni,ő ennyit igényel,csak kiváncsi voltam,hogy a 4 óránkénti evés nem gond?

A nagyobbik ilyenkor közel 9 dl tápszert evett meg,3 óránként evett,4 óránkénti evésre ő 5 hónaposan tért át,5.5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást


Gondoltam megkérdezem tőletek,hogy ez igy jó e,mert a gyermek igényeit nézem,nem fogom 3 óránként beleerőszakolni a tápszert,és csak 4 óránként kéri a 130 ml tápszert


Köszönöm az eddigi válaszokat

2022. aug. 21. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, hetekig véres volt a széklete a babámnak, ezt e tejfehérje allergiára vezették vissza. Egyébként én kínálgatom vízzel, ha nagy a hőség szépen el is fogadja. A kutacsát szoktam figyelni, mikor horpadt, akkor szomjas.
2022. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!