Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok hány...

10 hónapos babátok hány óránként eszik? Normális ha az enyém 2 óránként? (Néha 3)

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit és mennyit?

Nem mindegy összehasonlítás szempontjából sem.


Sima gyümölcstől például ritka, hogy elteljen egy baba. Gabonával sűrítve esélyesebb.

A legtöbb zöldség se elég önmagában. Kell hozzá krumpli, rizs...stb.

2016. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

8 kor reggeli tejpép, vagy kenyér szalámi sajt.

fél 12 ebéd. (9 től 11 ig alszik)

fél 1 től alszik 3ig.

akkor kap gyümölcsöt, általában 190, 220 grammot.

fél 5 kor főzelék

közben eszik velünk is vacsit meg nassolgat (babapiskota, pufi)

fél 8 kor vacsi.

8200 gramm. izgő mozgó.


de ha csak tejet kap akkor szerintem normális hogy ennyiszer eszik, mert már kellene neki más tápanyag is.


de egyeztess az vnőddel is

2016. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam ha fogzik vagy front van, van, hogy óránként cicizik. Bébipapiból ritkábban, olyan 3-4 óránként kér. Vizet is ritkán iszik, de ha megszomjazik, akkor sokat, rövid időn belül.


Szerintem ne aggódj! Lehet, csak gyorsabb anyagcseréjű, mint átlagosan a babák. Többet mozog esetleg és hamarabb megéhezik. Én már nem is nagyon figyelem az órát, amikor látom rajta, hogy nyűgössé válik, előbb megkínálom ciciből. Ha látom, hogy sokat szív, akkor bébipapit is kap, gondolván, éhes. Éjjel is eszik 1-2-szer, de olyan is van, hogy kimarad az éjjeli etetés.


Szerintem ez annyi mindentől függ, ilyen idős babáknál már szerintem nincs annyira kőbe vésve, hogy mikor mennyit eszik. Lehetőleg ne éhezzen és ne is etesd túl: ha eltolja magától, elfordítja a fejét, akkor, ha marad is pár kanálnyi, kaja, hagyd. Amíg növöget a súlya, jókedvű, addig, úgy gondolom, nagy probléma nem lehet :)

2016. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
napirendje volt már ennyi idősen, és aszerint hatszor evett (ébredés után, 9.15 körül, délben, 15.00 körül, 18.00 körlü és elalvás előtt)
2016. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 9 hónapos lányom 6x eszik egy nap, és közben nassol ( pufi, piskóta) és ha látja hogy mi is eszünk neki is kell. Függetlenül attól hogy mikor evett.

Ha éhes hagy egyen....

2016. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igenam csak o foleg pepeket eszik. De amugy nagyon orulok neki kert eddig meg kuzdelem folyt. Cssak hirtelen nem tudok mit kezdeni a nagy sikerrel.

De igen, gondolom ha ehes hadd egyen.

2016. máj. 25. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi csak ezért írtam így, mert mostanában annyi anyukával találkoztam akik félnek hogy elhízik a baba.....
2016. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
En attol nem felek, csak hogy esetleg artalmas lenne vagy ilyesmi. Hasfajas stb.
2016. máj. 25. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

én az elhízás és a túlevés ellen is a napirend híve vagyok, magamnál is: nem akkor eszem mikor éhes vagyok - mert ez rám kb. állandóan igaz :D hanem akkor amikor ebéd idő van uzsi idő vacsi idő stb.

a gyermekemet is így etetem..ha sírt volna étkezések között vagy egyéb módon éhséget jelzett volna akkor természetesen megetetem, mint ahogy most, 2 évesen, ha szól hogy éhes két étkezés közt (először megmondom hogy nem sokára vacsora és ez általában elég) de ha ennek ellére is közli hogy már pedig ő éhes, akkor természetesen megetetem. de úgy vettem észre hogy a babák is igénylik a rendszert, az étkezésekben is...pár nap persze kialakítani a szokást, de ha megszokja, akkor úgy fog eleve megéhezni...talán már be is állt ez nálatok 2 órára, és azért eszik ilyen sűrűn, de egyébként nem is baj ez, ha nem hízik sokat, akkor valószínű csak gyors az anyagcseréje. az én lányom mint írtam, napi 6-szor evett kb. 3 óránként, és így hízott épp annyit amennyit kell, szép formás baba, és jó kedvű. csak ez számít.

2016. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem így is beállni készül egy napirend.

Csak hirtelen teljes sokkban vagyok mert eddig épphogy megevett 120-150 grammokat 3-4 óránként és most egyszercsak a 3x-osát eszi összesen egész napra kivetítve. Gyakrabban és sokkal többet.

De eddig nem lehetett akármikor etetni, ha nem volt éhes nem evett. Mint ahogy most is jelzi szépen ha jóllakott. Tehát akkor gondolom most sem jókedvében eszik ennyit. Nagyon furcsa.

2016. máj. 25. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!