Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sok segìtsèg ellenère is...

Ha sok segìtsèg ellenère is sokszor türelmetlen vagyok, akkor valò nekem 2 gyerek?

Figyelt kérdés
A sok segìtsèget úgy èrtem, hogy mindkèt nagyszülő elèrhető, anyòsomèk 4 házzal feljebb laknak, sokszor vagyunk ott, lèvèn hatalmas kertes ház, mi meg saját lakásban lakunk, a kisfiam meg imád kint lennu, sokat járunk csavarogni is. Anyumèk is heti 1 alkalommal biztos jönnek vagy mi megyünk,imádnak unokázni, òrákra is ott lehet hagyni, mehetünk moziba, vásárolni havi 1x, bármi. Tehát mondhatom heti jòpár òrát gyerekmentesen töltök. Ìgy van ez most is, egy òrája sètálni mentek anyòsommal. Viszont rendszerint èn ilyenkor ritkán lazulok, most is takarìtottam, főztem, sütök, most pihenek kicsit. Egy òra múlva megyek a kisfiamèrt. Ha fèrjemmel el akarunk menni valahova, megoldhatò. Lakodalomban is voltunk, reggel 5-ig mulattunk. Csajos napunk is lesz úgy nèz ki e hònapban, ottalvòs a barátnőkkel. Fèrjem hajnali 4 kor indul, este 6-kor èr haza melòbòl, tehát rengeteget van melòban, ingáznak messze, sajnos. Viszont nagyon aktìv apuka, minden nap fürdet, altat is gyakran, kiveszi a rèszèt mindenből, de baromira megvisel, hogy ennyit van távol. Megmondom őszintèn, ha anyòsom nem lenne, már bedepiztem volna. Tudom, sokaknak ez csak álom, ez a sok segìtsèg, tűrnek, túlèlik a napokat. Házias is vagyok, befőttek, lekvár, főzök szinte naponta, mindent megcsinálok a fiam mellett, csak sokszor kimerülök. Na a bibi ott van, hogy ezek ellenère is a 20 hòsommal sokszor türelmetlen vagyok. Igyekszem, de nèha pillanatok alatt kiakadok, sajnos nincs el magában vagy ha lefoglalja magát sem játèkkal, hanem olyannal, amit nem kène, 3 percre sem merem magában hagyni, mindenre felmászik ujonnan. Bevonom mindenbe, de nèha nem partner. Egèsz nap anya anya anya, nem figyelek rá 1 percig, már reklamál. Meg nem áll egy percre sem, ìgy sokszor nehèznek èrzem a napokat, főleg, hogy fogzik, minden nap menni kell, boltba is húzom magammal, postára etc. Persze, ez a rendje, de felvetődött már bennem ez, hogy vajon valò e nekem 2 gyerek? Ha már most is sokszor nehèznek èrzem ennyi segìtsèggel is? Viszont ez is relatìv. Barátnőm az anyjával èl,ő főz az egèsz családra, együtt takarìtanak, befőzèsek stb mindent együtt, az ő modern konyhája használva sincs. Fèrje fèl 4-re otthon, bár ő nem altat, se nem pelenkáz, játszik a gyerekkel+kinti munka..Minden család más, de jelenleg nem vagyok biztos abban, hogy egy másik kis èletet is rám lehetne bìzni. Most cseppenünk bele a dackorszakba is. 30 èves vagyok, egyèbkènt.
2022. aug. 29. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Minden gyerek ilyen, persze, hogy nincs el magaban, majd 3 evesen varhato el 5-10 perc (!), 8 evesen is kb. 30 perc. Meg kicsi, de ahogy no egyre jobb lesz.

Az , hogy minden percebn figyelni kell ra, szinten normalis, miert te egyebkent mit hittel ? Hogy berakod a szobaba jatszani estig ?

2022. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
De ha 1 gyerekkel is ki vagy miért a másodikon gondolkozol? Szerinted milyen lesz emellé egy újszülöttel? Plusz ne legyen ilyen, de mi van ha anyósod beteg lesz és két gyerekkel magadra maradsz? Ne haragudj, nem akarlak bántani, de szerintem inkább azért tegyél meg mindent, hogy ne legyél türelmetlen egy 20 hónapossal, aki nagyon kicsi még, nem elvárható, hogy eljátszon magában.
2022. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem, de eddig játszott a játèkaival, èrdekelte... ha hìvtam mesekönyvezni, hozta, partner volt, legoztunk. Nem csak arròl vam szò, hogy magában sem játszik, de velem sem akar mostanában vagy kb 2 percet, aztán továbbál, itthagy, felmászik az ágyába, ugrál, csinálja az, amit nem engedek, piszkálja az elektronikai dolgokat stb. Ma alig tudtam megfőzni. Hiába adtam a kezèbe a dolgokat, beszèlgettem vele, elszaladt. Kiabál anya, anya ès hát muszáj mennem utána. Pedig ilyen 20 perces ebèdeket igyekszem csak összedobni...Nèha tènyleg megèrti, de mostanában semmit sem, kint egy angyalka, de bent nehèz vele. Már rettegek mi lesz velünk tèlen, amikor hamar sötètedik majd. Most mèg kint vagyunk 6-7-ig is...
2022. aug. 29. 17:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen bőven tudsz várni néhány évet, ha majd akartok másikat és változnak a dolgok. Ha most bevállalnátok még egy gyermeket, az biztos nem tenne jót.
2022. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem mondanám azèrt, hogy idegileg kivagyok totál, csak sokszor felhúzom magam dolgokon pl.ma, hogy sietnèk, kedvesen pròbálom bevonni, magam mellett tudni a konyhában, de azèrt sem. Tudom, ő gyerek, ez a dolga, a szaladozás, csak nem èrtem mièrt nem ül le velem sem játszani.. Nèha úgy èrzem kevès vagyok neki vagy hog, bent nem igazán van el, imádja a gyerektársaságot is. Pedig èn igyekszem, autòzunk, legozunk, tegnap spagetti tèsztát dugdosgattunk ilyen fèm szűrőkèbe. 1 perc ès lelèp. Engem frusztrál ez, nem tudom mit csinálok rosszul. Babát biztos nem szeretnènk most, de a jövőre nèzve fogalmazòdott meg bennem ez a kèrdès...
2022. aug. 29. 17:23
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Végülis nem sokat pihensz, hiszen ha nem gyerekezel, akkor is teszed a dolgod, ellátod a feladataidat, tehát nem lehet azt mondani, hogy a lábad lógatod, mégis türelmetlen vagy. Az élet egy 20 hónapossal brutál kimerítő, akár van segítséged, akár nincs. Nyilván nulla segítséggel még a halvány reménysugár sincs, hogy kikapcsolódhat az ember. De nálad nem ezzel van a gond, hiszen irigylésreméltóan sok segítséged van, itt sokan a fél karunkat odaadnánk egy olyan nagyszülőért, aki lelkesen jön, segít az unoka körül, akiben az anya is meg tud bízni.

Nálad inkább arról lehet szó, hogy nem jutottál még odáig agyban (nem degradállak, próbáld jól érteni), hogy irányítani tudd az érzéseidet, indulataidat, akár gondolataidat. Ez valahol elhatározás (és érettség) kérdése, hogy húzol egy vonalat és azt mondod, innentől kezdve már pedig próbálsz azokban a helyzetekben is türelmesnek maradni a gyerekeddel szemben, amelyekben korábban hamar elszakadt a cérnád.

Ezt rengeteget kell gyakorolni, tanulhatsz rá technikákat, tudatosítsd magad és emlékeztesd magad arra, ha újra azt érzed, hogy elveszíted a türelmed, hogy most megpróbálsz higgadt maradni.

Addig, amíg ez nem megy egy gyerek és tengernyi segítség mellett, addig valóban nem vagy érett egy újabb életkéért felelősséget vállalni. Tanulj, gyakorolj, próbálj fejlődni a gyereked/gyerekeid érdekében!

Amúgy én azt vallom 10 éve, mióta anya vagyok (3 kisgyerek anyukája), hogy semmi sem lehet annyira fontos, mint a gyerekeim lelkivilága, nincs az a házimunka, amit megcsinálok annak dacára, hogy a pici dackorszakosom értem üvölt. A házimunka megvár, Ő viszont most dackorszakos, most kellek neki.

2022. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem való. Egyelőre biztos nem.

Először ezzel az eggyel próbálj boldogulni.

2022. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsò, köszönöm, teljesen igazad van, egyetèrtek veled, szèpen leìrtad. Pròbálkozom folyamatosan fejlődni, hiszem, hogy semmi sincs vèletlen ès ez a csoda minket választott, okkal. Talán a fèrjem hiánya is frusztrál, de ebben a bizonytalan válságban nem mer lèpni, mert ritka jò a fizetèse, ìgy marad ez a felállás. Ha más megoldás nincs, főzök majd, amikor alszik

Csak ma pl turmixolnom kellett ès olyankor nem szeretek már zajongani ilyesmivel..

2022. aug. 29. 17:31
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Most meg semmikepp, meg elotte varj mig nagyobb lesz a fiad, addig is olvasgass gyermek fejlodesrol, mert amiket irsz teljesen normalis eletkori sajatossag.
2022. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én másik oldalról közelítem meg. Biztos kell lekvárokkal meg befőttekkel szarakodj, meg egyéb "házias" macerákkal? Helyette pihenhetnél, türelmesebb lennél, hiszen nem vár a munka minden szabad pillanatban... nem az, finom a házikenyér, de nem éri meg ha emiatt kiabálsz a gyerekkel, meg türelmetlen vagy.


De lehet én vagyok a lusta piña.

2022. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!