Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozhat a gyerek miatt?

Megváltozhat a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

A férjemmel első babánkat várjuk nyárra. 5 éve vagyunk házasok. Ő mindig is indulatos, erős akaratú volt, inkább én engedtem mindig neki, oda mentünk, azt csináltuk, amit ő akart, nekem a béke fontosabb.


A barátnőim sosem szívlelték, de szerintem féltékenyek, mert nagyon okos férfi, sokra fogja vinni. Amikor elmondtam nekik, hogy babát várunk, hát... nem hiszem, hogy őszintén örültek neki. Egyikük mondta is, hogy aggódik, milyen apa lesz a férjem, lesz-e türelme egy gyerekhez, mert ha felidegesítem, sokszor kiabál velem is. A szüleimmel egyébként - miatta - nem találkozunk gyakran, amit nagyon bánok. Ő nem kedveli őket.


Elültették a bogarat a fülemben, mert a férjem sokszor kiabál, amikor kiakad, de meg sosem ütne. Amióta várandós vagyok, nem kiabált, a föld felett jár ő is, szerintetek megváltoztathatja az apaság?



2021. márc. 14. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
252 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
93%
Tök jó hogy egy agresszív emberrel vállaltál gyereket... ez nem lesz hosszú kapcsolat
2021. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj meg a kérdésért, de őszintén: te troll vagy, vagy tényleg nem veszed észre, hogy egy bántalmazó kapcsolatban élsz? Erre lennének irigyek a barátnőid? Szerintem csak aggódnak érted, joggal. Okosnak lenni a természet ajándéka, nem tehet róla. A döntései definiálnak egy embert, pl. hogy ráerőszakolja-e az akaratát a másikra, vagy képes egy egészséges egyensúlyt tartani.
2021. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
95%

A férjed egy makacs, indulatos, akaratos ember, utálják a barátnőid, alig találkozol miatta a szüleiddel de azért szülsz neki egy gyereket mert sokra fogjátok venni.

Jár a taps

2021. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
61%
Újabb golddigger.
2021. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos az apaság csak terhet rak rá. Tapasztalatból mondom, ez nem jobb, hanem roszabb lesz. Jó lenne, ha esetleg párterápiára el tudnátok menni. Ott megtanulhattná, hogy hogyan kell Veled kommunikálni.

Illetve magadon is dolgozhattnál, hogy miért alázkodsz meg, miért nem mersz kiállni magadért."Sos ütne meg". Az is elég rossz, hogy ezen elgondolkodtál egyálltalán, hogy leírtad, fontosnak ttartottadhogy megerősítsd ezt...

Mindenképp valahogy szakember segítsen Nektek!

2021. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok troll, valós kérdés. Ezek szerint lehet abban valami, amit mondanak a barátnőim, de én szeretem őt. Mitől tudna megváltozni, esetleg vigyem el pszichológushoz? Ez nehéz kérdés, mert egyrészt mellette maradnék, de szeretném, hogy jobb legyen a kapcsolatunk, másrészt a kicsinek is jó életet akarunk.


A családomat bánom igen, de mi is dolgozunk, ők is, inkább telefonon beszélünk, ahhoz nem kell találkozni. Mindenkinek van munka mellett programja, sok idő nincs is együtt, ünnepekkor meg a férjem is hajlandó jönni.


A barátaim is dolgoznak, már nem vagyunk gyerekek, ők se érnek rá sokat, én se, amikor van szabadidőm, beszorítok velük egy programot, de egyébként nem vagyunk napi kapcsolatban.

2021. márc. 14. 22:14
 7/111 anonim ***** válasza:
97%
Az én apám nagyon hasonló személyiségű volt. Féltem tőle, sosem tudtam hozzá fordulni semmivel kapcsolatban, és soha életemben nem volt vele igazi apa-gyermek kapcsolatom. Sajnos szerintem a te gyerekednek sem lesz.
2021. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy sosem ütne meg, mert igenis ki szoktam állni magamért, ha veszekszünk, és az agresszió úgy jön ki belőle, hogy egyre jobban kiabál, a vége mindig az, hogy én hagyom abba a vitát, de nem engedek csak nem mondok többet.
2021. márc. 14. 22:17
 9/111 anonim ***** válasza:
97%
Előző vagyok, még a fizikai agresszióról annyit, hogy anyámat sose ütötte meg apám. Engem és a testvéreimet viszont rendszeresen.
2021. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 A kérdező kommentje:

A párterápia jó ötlet, mondjuk nem tudom, hogyan tudnám rávenni. Nem hiszem, hogy ő belátná, hogy erre szükség van.


Én tudom, hogy nem vagyok hibátlan, nincs helyén az önbizalmam, mert nem vagyok valami szép.

2021. márc. 14. 22:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!