Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nehezen mozdul ki pár...

Más is nehezen mozdul ki pár hónapos baba mellől?

Figyelt kérdés

A lányomnál annak idején (11 éves már) alig vártam, hogy legyen 1 óra szabadidőm. Hogy csak elmenjek egyedül mondjuk boltba. Vagy akármi.

Most a fiam 3 hónapos, és nagyon nehezen hagyom itthon.

Nem azért, mert féltem, vagy ilyesmi, hiszen apukájával van olyankor. Csak egyszerűen nem akarom itthagyni. Szívesebben vagyok vele, mint nélküle.

Ez csak annyiból rossz, hogy pl megígértem a nagynak, hogy elmegyek vele moziba. Már 2 hete tolom.

Más is van így?

Mondom, nekem ez teljesen új, a lányom mellett igényeltem azokat a kis külön töltött időket.

Vagy lehet, hogy azért van, mert a lányomnál mindent kifogtunk a nem alvástól a hasfájásig. A fiam meg az ellentéte.


2022. aug. 30. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy? Amit a lányodnak megígértél , 100% tartsd be!
2022. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Most rontod el a lányod és az öccse kapcsolatát a túlzott ragaszkodással és a lányod periférián hagyásával.

A lányod a korának megfelelően ugyanazt az intenzív figyelmet és gondoskodást meg kell kapja, mint a fiad!

Időben, energiában, minőségben.

2022. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, eszembe sem jut a nagyobbik gyerekem közös idejét (ami minden nap jár), tologatni a másik gyerek miatt. Nem kivételezek egyikkel sem.
2022. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy elrontom, mert el szoktam vinni a nagyobbat külön programra. Csak előtte mindig nehéz rávenni magam. De ha elmegyünk, olyankor nem rágódom azon, mi lehet otthon, mert tudom, hogy minden rendben.

Most ez a mozi dolog az, ami tolódik, mert nehezen veszem rá magam. De lehet, hogy csak azért, mert annyira nem érdekel a film. :D

2022. aug. 30. 07:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp fordítva volt, 1.gyereknél kb 9hónapig nem hagytam egyedül, 3.nál már nem féltettem, igényeltem a felnőtt órákat.


Szerintem is tartsd be amit ígértél, mert nem a mozival fogja összekötni hanem azzal hogy helyette a tesójával vagy.

2022. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nekem nem volt egyáltalán ilyen lehetőségem, és szerintem amúgy semmi baj nem lenne a jelenséggel, de mivel a másik gyereknek ígért programról van szó, vegyél erőt magadon.
2022. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdésem arra vonatkozott, hogy más is volt-e úgy, hogy nehezen mozdult ki?

Természetesen megyek, mondom, szoktunk menni a lányommal ide-oda. És egy szó nélkül megyek is, csak magamban nehéz elindulni. :D

Ez a mozi az, ami eddig hallgatva lett, azon kívül már sok mindent csináltunk, mióta megvan a kicsi.

2022. aug. 30. 08:36
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk, ha egy mozit megígérnék a gyerekemnek, nem foglalkoznék azzal, hogy nekem mennyire érdekes. A programot a gyerekem örömére csináljuk, azért megyek.
2022. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Látom ettől az egy konkrét példától senki nem tud elszakadni. Le van foglalva a mozijegy, elmegyünk rá. Csak pont ez ihlette a kérdést, hogy általánosságban véve másnak is nehezen megy-e?
2022. aug. 30. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál választ, nem, más megoldja ezt magában.
2022. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!