Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 baba nem gügyőg/gagyog????

7,5 baba nem gügyőg/gagyog????

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé aggodok mert a kislányom 7,5hósan még nem gagyog semmit hangot nem ad ki csak néha sikongat meg néha ilyen fura morgást ad ki. Amikor nagyon álmos akkor szokta mondani folyamatosan, hogy bababababababa

De tényleg csak akkor ha álmos és ezen kivűl semmit. Nagyon aggodok mitől lehet ez. Mozgásfejlődésben szerintem nincs lemaradva ül,kuszik mászni probál bár járunk dévényeshez laza izomzat miatt. Nagyon aggodok mert státusz vizsgálatokkor is riogatott a védőnő, hogy ez nem jó hát bakker én is tudom mégse mondanak semmit mitől lehet ez. Hallása rendben van, neurologus is látta.


2022. szept. 4. 00:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát sajnos ez tényleg nem jó jel.
2022. szept. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Családon belül volt gyerek, aki 2 éves koráig egyszerűen lusta volt beszélni. Csak mindenre mutogatott és “ööö”, ennyi. Aztán meg csak megeredt a nyelve egyik pillanatról a másikra.

Mindenesetre megéri jobban utána járnod. Minden jót nektek!

2022. szept. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Milyen orvoshoz kéne evvel fordulni és milyen betegség jele lehet ez? :(
2022. szept. 4. 01:01
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem biztos h betegség, nyugi.


Lehet idegrendszeri eretlensége is, ami nem betegség hanem egy fejlesztessel tökéletesen kezelhető allapot.


Gyermekneurologus foglalkozna veletek ha pár hónap múlva se indul be.

2022. szept. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi idősen az én gyerekem se gügyögött. Sőt, szerintem még később sem. Egy éves kora körül kezdett érdemi hangot kiadni. Most másfél éves, 10-12 szót mond. Szerintem még ráérsz aggódni.
2022. szept. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Na lehet lepontozni de szerintem ez tök normális. A baratnőm kisfia se nagyon ‘beszélt’ ennyi idősen. Elvitték gyerekneurológiára, azt mondták minden rendben, kicsit le van maradva, és tanácsolták, hogy utánozzák azokat a hangokat amiket a baba mond. Ilyen mamama bababa szinten. Ami meg is hozta egyfelől a gyümölcsöt mert már szépen gagyogott, viszont egyáltalán nem akart szavakat formálni. Csak ezeket.


Sok beszédfejlesztő meg pl azt mondja hogy ne ismételd meg a gyereked szavait, hanem mindig a rendes nevén nevezd a tárgyakat. Legyen pl 4-5 könnyű szó, amit próbálsz neki mondani naponta többször is. Hátha úgy jobban elkezdi tudni formálni a szavakat.


Ajánlom a hangszinezo oldalt is instan :)

2022. szept. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit beszélsz/tek hozzá? Pelenkázáskor, öltöztetéskor mondod neki, mit csinálsz vele éppen? Amennyiben egészségesen fejlődik, akkor már akarnia kéne ilyen helyzetekben reagálnia a felnőtt a beszédre, kis hangok kiadásával... Ha nem, akkor fejlődésneurológia szerintem is.
2022. szept. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7# voltunk fejlődés neurolgián semmit nem modtak csak, hogy majd kontrollra vissza kell menni. Beszelni nagyon sokat beszelek hozza ferjem is es anyosomek is mert veluk elunk szoval tenyleg rengeteget beszelunk hozza. Egyedul akkor nem szoktam hozza beszelni meg reggel felkelunk es fel nem ebredek rendesen
2022. szept. 4. 07:41
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Akkor próbálj megnyugodni, láttunk már ilyet, a beszéd tud későn is jönni. Ha vidám nem egy ideges természetű baba, eszik játszik akkor nincs gond. Ha nem alszik akkor sincs gond.
2022. szept. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És neurologus vagy más orvos ezen hogy tud segíteni? :/ mivel tudnák fejleszteni a beszédét mert egy mozgást talán fejleszteni de egy beszédet hogy? :( annyira aggodok az en kis manomert remelem nincs baja :( minden vagyam hogy ugy dumaljon majd hozzam mint mas kisgyermekek :( ez ertelmifogyatekossa,autizmus vagy minek a jele lehet mert nem talaltam errol semmi infot?
2022. szept. 4. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!