Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba hozzátáplálás, mi a...

Baba hozzátáplálás, mi a probléma?

Figyelt kérdés

11 hónapos fiamnak ha én főzök (baba recepteket követve)

nem alszik jól ebéd után,felsír, nyugtalan, vagy simán egy órával előbb felkel. Ha üveges kaját kap, semmi probléma,órákig alszik, bombát robbanthatok mellette.

Nem fűszerezem igazán, forrart vízből főzök, adag, állag, sűrűség, mindent a bebiételekről lesek.

Mit nem veszek észre, mi a gond, mi lehet a különbség?

Allergia nincs, jóevő, egyébként minden ízlik neki. Ennyi idősen már nem bébiételen kéne élnie.

Tippek?



2022. szept. 8. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Babareceptet követve. Ez mit takar?

Milyen állagban kapja?


Nekem 10hós koruk után mind a 2 gyerek ugyan azt ettr mint mi.


Nem lehet, hogy az a baj, a te babakajáid már nem laktatóak neki?

2022. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Add neki pépesítés nélkül az ételeket.
2022. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tesója is már 9-10 hónaposan csak házi ételt evett, előtte is melloztem, ha lehetett.

Állag, mint a sűrűség, a zoldsegek vagy tészta mérete, (amúgy ügyesen harap, rág, mert rég vannak már fogai) korának megfelelő fűszerek használata.

Nekem meg pont úgy tűnik, hogy a bebiétel az "lebutított" változata a normál ételeknek.

Még arra tippelek pont ezért , hogy a bebietel elég kommersz. Se só, se fűszer.

2022. szept. 8. 19:41
 4/9 A kérdező kommentje:

Pépesítés nélkül?

De bébiételek mind turmixok. Erre is gondoltam, hogy esetleg nem pépesítem rendesen, lehet fáj tőle a hasa. Vagy ez hülyeség?

2022. szept. 8. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
11hónapos... rakj elé falatkákat, had egyen egyedül. Hova turmixolsz már neki nr idegesíts
2022. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Reggelire szendvicset eszik napközben is falatokat, uzsi stb.

Próbáltam darabosat ebédre, sírt egy óra múlva mindig. Arra gondoltam alvás előtt nem esik jól neki. Vagy akkor nem ezért?

Hát kipróbálom. A héten házi kaját kapott, nem aludt egyszer sem. Egy nap ide vagy oda már nem számít.

2022. szept. 8. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha marékba fogható darabokat teszel elé, akkor egyedül is eszi (igaz, hogy sok lepotyog eleinte), de ki tudja választani, mi ízlik neki meg mi nem.

Ha pépesíted és "kicsit darabos", akkor az csak ingerli a torkát, mert nem veszi észre és csak elnyeli ezeket.

A rendes darabosat meg elszopogatja, elnyamnyogja, ahogy neki tetszik!

2022. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Potyog vagy dobja? 😆

Darabosat eszik régóta ügyesen.

Pl szendvics katonák.

Lehet nagyobb darabokban hagyom neki. Csak eddig pont ettől tartottam, hogy túl nagy, nem rág, lenyeli, hasfájás.

Egy próbát megér.

2022. szept. 8. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Potyog vagy dobja? "


Eleinte mindkettö, de pár hónap alatt megtanul rendesen, aránylag tisztán enni.

Egyébként ha kézbe fogható darabok, akkor egyböl észreveszi, hogy nem lehet elnyelni, és nagyon ügyesen meg tudja enni.

2022. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!