Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ilyen problémás a...

Másnál is ilyen problémás a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 és fél hónapos. Elkezdtük a hozzátáplálást, napi 2x kap kiegészítésképpen pépeset.

A problémám az, hogy minden etetést meg kell szakítanunk azzal, hogy tápszert is adok neki, mert a kanalazás alatt kiabál, izeg-mozog, ha nagyon belelendül, még sír is. A tápszertől megnyugszik, aztán folytathatjuk a kanalazást. Ráadásul még nem sikerült felismernem, hogy mikor elég már neki. :(

Bezzeg ha a mama eteti, egy hang nélkül befal mindent...


2015. jan. 3. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én 4 napja kezdtem a hozzátáplálást,4 hos kislányomnál mivel tápszeres.az elsö 2 nap nagyon keveset tudtam betuszkolni a szájába de ma már megette az egész adagot.Nekik is bele kell jönniük.Én viszont még eggyenlöre csak napi 1x adok neki pépeset..hogy ne terheljem tul a szervezetét.Viszont nálunk ugy van ha nyügös és nyöszörög közben akkor abbahagyom mert olyankor nemkéri.Nem eröltetem ne utálja meg.De véleményem szerint ha közben is tápszerezed azt meg fogja szokni és majd anélkül nem is kéri.Nem vagy ideges miközben eteted?Mivel irod h a mamával mindent megeszik.Megérzi ha ideges és bizonytalan vagy és akkor ö is az lessz.
2015. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is attól félek, hogy hozzá fog szokni, hogy van tápi is, amikor megunja a kanalazást. És éppen emiatt ideges is vagyok etetés közben. Tudom, hogy nem lenne szabad, de kész tortúraként élem meg és persze kudarcként. :(

Amikor a te babád már nem kéri a pépet, az azért van, mert megunta ás tápit szeretne, vagy azért, mert jóllakott?

2015. jan. 3. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A tápis babák könnyebben fogadják az új ízeket az anyatejesek nem annyira.

A tápnak mindig ugyanolyan az íze az anyatej változatos.

Nem kell 2x adni neki főleg így az elején.Elég 1x.Eddig kizárólag tápit kapott így most neki is új a pép.

Legyél türelmes,ha sír lehet,hogy lassan adod neki vagy nem szereti az ízét.

Az én kislányom pl.utálja az öszibarackot valamiért ,é azért sír.

Ha elég gyorsan adod neki majd meglátod ,hogy belassul ha már kezd jóllakni.

A lényeg,hogy legyél vele összhangban és ne idegeskedj.

2015. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok.Csak igazolni tudom az elöttem szolot,.Az én kislányom akkor ha már mindent csinál csak épp kanalazni nem akar az azt jelenti nem kér többet.Ilyen esetben nem adok neki tápot hanem férerakom a pépet és fél ora,ora mulva folytatjuk.Nálunk is uj még a dolog de elég szépen halad.A lényeg hogy lazán kezeld a dolgot és ne görcsölj rá.Mit adsz neki?Én répapürével kezdtem de nemigazán tetszett neki.Ma krumplival kevertem össze és igy csaknem mindet megette amit elkészitettem.Elég macerás dolog ez de muszáj megcsinálnunk :) menni fog hidd el csak ne pánikolj.
2015. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!