Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki nem...

Van olyan anyuka aki nem szívesen bízza másra a gyereket?

Figyelt kérdés
Miért nem ? Ki az akire nem bíznád ?

2022. szept. 9. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Csak a férjemre, anyumra és anyósomra bízom, de nem órák hosszat. Egyszer vigyázott a fél éves kisfiamra anyukám, amíg esküvőn voltunk, éjfélig. Amíg ilyen pici egyszerűen nem tudom megindokolni, de senki másra nem bíznám.
2022. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én egyedül a férjemben bízom maximálisan. Anyukám nem él, anyósom meg igazából számomra idegen. Volt hogy vele hagytam egy két órára, de egész végig azon agyaltam hogy mi van a kicsivel. Érdekes ha férjemmel van eszembe sem jut, mert tudom hogy imádja és vigyáz rá. 1 éves már.

Teljesen megértelek, én az első 8 hónapban egyszerűen nem tudtam itt hagyni.

2022. szept. 9. 13:45
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 3.5 éves a nagy, 1 éves a kicsi.

Férjemen és anyámon kívül nem volt senkire bízva egyik sem.

Anyósra egy plüssmacit nem bíznék. Anyára is csak ha nagyon muszáj.

2022. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha a férjemmel van, akkor egész nyugodt vagyok, mert tudom, hogy jól elvannak, épp csak megszoptatni nem tudja.

Ha nagyon muszáj, anyukámra is rábízom, de akkor azért már jobban aggódok, hisz annyira nem ismerik egymást, nem élünk egy fedél alatt, heti 1, max 2 alkalommal találkozik a gyerkőc mindkét nagyszülőpárral.

Anyós. Huh... Tündéri lélek, de nincs mit szépíteni rajta: butuska. Igaz, hogy felnevelt anno két gyereket, de olyan butaságokat tud mondani a gyerekneveléssel kapcsolatban is, hogy ha nem volna fizikai akadálya, forogna a fejem a nyakamon. De még csak nem is ez a fő problémám. Hanem az, hogy pánikol. Egyszer 45 percre el kellett mennünk a férjemmel elintézni valamit, ahová a babát ugyan vihettük volna, bár nagyon megnehezítette volna a dolgot és anyósék is maceráltak már, hogy kicsit babáznának. 10 percnyire volt anyósék lakásától, úgyhogy belementem, ne én legyek a rossz meny, hogy nem bízok meg bennük. Sikerült 25 perc alatt az ügy végére járnunk, és mikor odaérünk anyósékhoz, az a kép fogad, hogy a baba is, meg anyós is sííííír. Sírt, mert sírt a baba... Szóval ha nem muszáj (nem lóg a belem és nem vérzek vénából és artériából is), akkor azért anyóssal nem hagyom.

2022. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Èn nem merem màsra bìzni, mert gyerekkorombòl nagyon rossz èlmènyeim vannak. (Bunkò nagyszûlők, tanár rendszeresen elvesztett gyerekeket kirandulàson, aki ottalvóson beteg volt, azt nem kûldte haza, szomszèdok/tanàrok szexuàlisan bantalmaztak gyerekeket) Szerencsère a gyerekem egyre nagyobb, belenő abba a korba, mikor vigyàz (nagyjàbòl) magàra.
2022. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Testverem, egyik unokatestverem es nagyszuloknel igen. Masnak nem hagynam, 3eves.
2022. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
A férjemre bármikor minden lelkifurdalás nélkül, anyósomra gyakran, ő már bizonyított, másra nem szívesen. Bölcsis már (2 éves), szóval sajnos muszáj technikailag idegenekre is bíznom, de ott vigasztal a tudat, hogy szívesen jár és nem traumatizálva jön haza, na meg ugye a szükség, szóval ezzel nem tudok mit kezdeni, de a bölcsis idők előtt másnál nem volt. Nekem nem esett jól másra bízni. Anyósomra sem, de ő is szerette volna, a lányommal is jól kijönnek, nekünk meg néha szükségünk volt a férjemmel egy-egy kis mozizós estére vagy kikapcsolni, szóval néha elfogadtuk a felajánlott segítséget. Anyámra a macskámat nem bíznám rá, a gyereket is max akkor engedem vele hosszabb időn keresztül felügyelet nélkül, ha már minimális szinten tud magára vigyázni (ilyen 8-10 éves kora körül talán?).
2022. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én férjemre simán bízom, tökéletesen el tudja látni, maximum egyhangú ételeket készít neki, mert nem nagyon van hozzá fantáziája, de ezt leszámítva teljesen jól megold mindent.

Szüleim úgy ahogy megoldják, vigyáztak már rá, de azért hosszabb időre nem hagynám rájuk, max pár óra, ha muszáj.

Férjem szülei már nem élnek, más rokon nincs, akire bíznánk, mert távoli vagy felelőtlen.

Idegenre maximum ajánlás útján, ha valamiért muszáj, de nem tudom megmondani miért, nagyon nem szívesen hagynám egyedül senkivel. Pedig én gyerekként szerettem a bébiszittereket, mindig tök buli volt, de most valahogy folyton attól rettegek, hogy ne legyen őrült vagy pedofil vagy agresszív vagy bármi.

2022. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósomra, a keresztszükeire és a legjobb arátnőmre nyugodt szívvel rábízom (szerintem itt apukát felesleges emlegetni, ő az apja, nyilván kötelessége figyelni a gyerekre ha úgy adódik😂)

Másra nem bízom rá, nem, még anyámra se, és ennek is meg van az oka🙂

2022. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Attól még hogy kötelessége apukának,sajnos tudok olyat aki a férjére sem tudja rá bízni.

Úgyhogy ezért is említettem én is :)

2022. szept. 9. 21:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!