Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene híznia?

Mennyit kellene híznia?

Figyelt kérdés
Kislányom kb 5-6 hónapos koráig felszedett 3 kg-ot. (3250 grammal hoztuk haza.) Azóta viszont össz-vissz fél kg-ot szedett magára. (6 hónapos kora körül volt egy hónap, amikor nem volt meg a heti 100 gramm hízás sem.) Most 9 hónapos. Az elmúlt 2 hónapban gyarapodott ennyit. Attól tartok, hogy ez kevés. Pedig amúgy eszik szépen, fejlődik, jókedvű, kiegyensúlyozott. Hosszú, nyúlánk egyébként. Szerintem amúgy jól néz ki, formás, csak nem egy gombóc :) Tényleg baj lehet a gyarapodásával vagy csak ilyen alkat? Védőnő macerál vele.
2022. szept. 9. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdett mozogni, kúszni mászni, az visszavethet a lendületből, főleg ha az elején sokat hízott. Én fiam az első pár hónapban másfél kilókat hízott, olyan dagi volt, mint egy rozmár vagy nem tudom, irtó pufi volt.

Aztán elkezdett mozogni, egy percig nem ül meg a fenekén, és rengeteget változott, izmos erős karja/lába lett, nagyon sokat nyúlt és kifejezetten masszív, stramm kisfiú, hiába nem hízott már jelentősen az elmúlt két hónapban. Nekem szóvá se tették, hogy nem sokat változott, mert tényleg látszik rajta, hogy egészséges. Szerintem ne aggódj, nem egyformák a babák, hiába próbálják úgy kezelni őket.

2022. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Lányom is ilyen. Ránk a védőnő a gyámügyet akarta hívni, mert nemetetem a gyereket 🤦‍♀️

(Nem kisrbbség, vagy szegény család vagyunk)

2 hét múlva lesz 1 éves, és születési súlyához képest (3280g) 4kg plusznál jár összesen. (7.4kg volt 2 hete)


Ilyen. Pedig többet eszik lassan mint a 3.5éves fiam. Lemozogja.



Ha kiegyensúlyozott, egészséges, full felesleges aggódni. Nekünk a doki tök jól kezeli ezt :)

2022. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Élénk, de nyugodt baba, figyelmes, mindig mosolyog. Olyan adagokat eszik, hogy csak nézek. Napi 2-3 alkalommal kap rendes kaját, azon kívül még szopizik is. Biztos nem éhezik, mivel már éjszaka sem kér enni. A mi védőnőnk is szerintem találhatna alkalmasabb családot, akit zaklathat, de hát ez jutott osztályrészül 😊
2022. szept. 9. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!