Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti ferjetek/parotok mennyit/...

A ti ferjetek/parotok mennyit/mit segit a babazasban?

Figyelt kérdés
Ferjemmel nagyon szeretjuk egymast, mindketten egyforman szerettunk volna kisbabat, nagy volt az orom mikor kiderult hogy fiu. Arra szeretnek kilyukadni, hogy tervezett baba volt es mindketten nagyon szerettuk volna. Na most, kisfiam 1 eves. Az elejen apuka nagyon sokat segietett foleg az elso hetekben, szabit is vett, hogy velunk legyen. Aztan ahogy megkezdte a munkat teljesen termeszetesnek vette, hogy a gyerekneveles az en "munkakorom". Nem eteti meg, nem oltozteti fel, arrol nem is beszelve ha neha ejszaka felsir "megsem hallja". Ha szolok neki ugy erzem mostanra mintha szivesseget kernek tole. Mostmar tenyleg oda jutottam, hogy en is azt gondolom ez az en non-stop munkam, amivel nincs is baj mert imadom a kisfiam, de tenyleg mas apuka is ilyen, vagy en varok el tul sokat?????

2016. febr. 8. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos a fiunk, cipeli ő is. Még hasfájós így sokat van kézben. Ritkán járok el (havonta 1x) de akkor ugyanúgy ellátja, mint én. Éjszaka csak cumi kell a babának, ha éppen hamarabb felkel mint én, akkor ő megy hozzá.
2016. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk még nem született meg, de már célozgatott ilyenekre a párom. Hát én megmondtam neki, közös döntés volt, közösen akartuk akkor közösen is gondoskodunk róla. Nem értek egyet azzal hogy ez a nő dolga. A nő otthon van 0-24 órában a babával és bár nem dolgozik, igen megterhelő tud lenni ez fizikailag és lelkileg is, főleg ahol nincs segítség és esetleg nyűgösebb is a baba. Nálam ez nem elfogadható. A környezetembe megoszlanak nagyon. Van aki ugyanilyen mint a te párod, van aki mindenben segít és tudok olyat is aki mikor milyen kedve van. Ezt meg kell beszélni! Mert biztos neki is vannak rossz napjai vagy fáradtabb a munkában, stb, de ez nem kifogás, mert ha te visszamész dolgozni, akkor ugyanúgy gondoskodnod kell a gyerekről, szóval azt nem tartom kifogásnak, hogy ő dolgozik, te meg úgyis otthon vagy...
2016. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Sokat segített az elejétől, néha utalt rá, hogy de ő dolgozik, én itthon vagyok, de nem gyakran és nem.is gondolta komolyan, csak a stressz, fáradtság momndatta vele. De tudatosan sokat volt a.fiunkkal, foglalkozott vele, mert meg volt beszélve, hogy ő jön el gyedre, a fiunk hét és fél hónapos korában cseréltünk. Néha nekem is kifut a számon egy-egy, de én egész nap dolgozok, te meg itthon vagy mondat, de ezt nem gondolom komolyan, és ugyanúgy ellátom a fiunkat, segítek a férjemnek, ahogy ő segített.
2016. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

egyszer nem kelt fel éjjel a lányomhoz. De nem is kértem. Ha kértem volna megteszi, de eszembe se jutott volna tőle ilyet kérni, 10 óra munka és 2 óra utazás után...neki csak egy napja van a héten pihenni. Nekem minden nap ott van a nap közben a 2 óra a plusz alvásra. Szerintem éjjel felkelni alapból a nő dolga - aztán persze vannak más esetek pl ha a nő is dolgozik, vagy ha apa szabin van. De alapból egyiknek ez a "munkája" a másiknak meg az anyaság...


a napközbeni dolgokban sem segít, de ha megkérem akkor gond nélkül..tehát alapból pihenéssel tölti a hétvégét, de ha mondjuk szólok neki hogy most figyeljen már a gyerekre 1-2 órát míg főzök, akkor gond nélkül megteszi ezt, az összes velejárójával: pelenkázás etetés stb.

Továbbá szombatonként én iskolába járok, akkor ő van majdnem egész nap a gyerekkel.

2016. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Itthonról dolgozik és kb nem is nevezném segítségnek mert annyira teljesértékű hogy akár azt is lehetne mondani hogy én segítek neki. Nagyon hálás vagyok neki.
2016. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
nálunk is ugyan ez van. :( totálisan úgy érzem én is mindig, hogy szivességet kérek tőle. és nem, nem vársz el túl sokat, természetesnek kellene lenni, hogy besegít.
2016. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk szerencsére semmi gond nincs. Mindenben rengeteget segít! De valószínű az is sokat számít,h itthon dolgozik. Így bármikor be tud hozzánk jönni ha egy kis segítségre lenne szükségem! Mikor pedig lejár a munkaidő,akkor vele van a lányunk fürdetésig. Az altatások is megegyezés alapján megy😊 Viszont éjszaka én kelek fel hozzá. De ha megkérem,h most ő menjen akkor szó nélkül megy. Nagyon jó apa!! A lányunk most lesz 14 hónapos.
2016. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mákom van! Mindig hangsúlyozom is,hogy a mi gyerekeinknek két anyja van!

Már az elsőnél is mindenben segített, sőt ugyanúgy megetette (sajnos mindkettő tápszeres volt,szinte az elejétől), megfürdette, pelenkázott.

Most a Kicsi 4 hónapos, és bár már legtöbbször végigalussza az éjszakát, Ő ajánlotta fel,hogy kelljünk felváltva. Egyik éjszaka Ő, egyik éjszaka én.

2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 hónapos a lányunk, tervezett, várt baba, mègis értem mit mondasz. Amiben segít : mikor itthon van szinte mindig ő pelenkáz, gyakran ő főz, hétvégén szinte mindig. (Megcsinálnám én, de inkább főz mint babázik 1 órán át). Ha a kezébe adom, szívesen megfogja, játszanak, kacarásznak...kb 5 percig. Aztán adja vissza, hogy menne wc-re, ezt csinálná- azt csinálná, mindig pont akkor mikor pár perce a kicsivel foglalkozik. Ha alszik, vagy elvan magában a pici, vagy én sétálgatok vele, érdekes módon semmi dolga, TV-zik, híreket olvas, stb. Én is már rosszul érzem magam szinte, ha megkérem, vegye át, esetleg vigye le sétálni, vagy menjenek nélkülem mamához/ Tescoba, hogy felmossak nyugiban. Erre összesen 4x tudtam megkérni. Pedig büszke rá és nagyon szereti. Mikor alszik a pici, hosszan nézegeti, szeretgeti.
2016. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Az első pillanattól kezdve kiveszi a részét mindenben. Öltöztetés, altatás, pelenkázás, etetés, játék, stb. Szó szerint mindenben. Nagyon nagy szerencsém van, hogy ilyen apa. :)
2016. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!