Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nincs elmaradva a beszèdben?

Ugye nincs elmaradva a beszèdben?

Figyelt kérdés
Egy kis megerősìtès kellene vagy vèlemèny... Legbelül tudom, hogy semmi baja, de a szülès körülmènyei miatt (vákum, rèszleges oxigènhiány) a mai napig kìsèrtenek az aggodalmak a nagy mèrdöldköveknèl, jelen esetben a beszèdnèl. Mozgásilag, èrtelmileg, finommotorikailag nagyon fejlett kisfiú, jelenleg 21 hònapos, semmi gond vele. Lèpcsőzik, lètrát megmássza, egyedül eszik evőeszközzel, már bilizik is, magátòl bele vègzi a dolgát. A beszède is elindult pár hete, de mèg elèg szegènyes a szòkincse. Apa, anya, papa, mama, baba, kutya, cica, nem, nono, autò, dinnye, torta, nyamnyam, tea, tej, ta, pápá, be, adjad, bele, bumm, jaj, Lala, Pò + hangutánzò szavak. Illetve vannak olyan szavak, amiket csak 1x mondott,s azòta sem pl kenyèr, puszi. Állandòan mondòkázok, dumálok neki, ha kèrem, hogy mondd busz rávágja, hogy nem! vagy ma pl. mindenre is azt mondta, hogy kutya(?). Ugye rendben van ez ìgy? Ha már beindult akkor nem sèrült az idegrendszere vagy ilyesmi? Neurològus is látta, minden fèlèvben járunk, eddig mindig megdìcsèrte. A beszèd nagyon fontos dolog, sajnos ismerősök kislánya halva született, visszahozták, de úgy tudom nem is beszèl, csak ülni tud. Rettegtem èn is, de valahogy a kisfiunk mindig előre csinált mindent ès folyton megnyugtatott minket, hogy köszöni, rendben van. Igazábòl a frusztráciòm forrása 2 anyuka, akiknek a kislánya kisebb a fiamtòl, de már folyèkonyan beszèlnek, utánozzák a beszèdet.
2022. szept. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva. A 20 hónapos fiam még ennyit sem tud. Nem rég voltunk szakszolgálaton, ott azt mondták, minden rendben van. Ráadásul ő nem eszik egyedül és nem is bilizik. Nem tudhatnak mindent, vki ebben fejlődik jobban, vki abban. Nem várhatjuk el tőlük, hogy már ennyi idősen mindenben tökéletesek legyenek, a fejlődéshez idő kell, hosszú folyamat. A fiúknál 2,5 éves korig kell megindulni a beszédnek.
2022. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ebben a korban bármit is online diagnosztizálni. Ismerek olyan gyereket, aki 2,5 éves koráig egyáltalán nem beszélt, aztán 3 éves korára gyönyörűen beszélt. Illetve olyat is aki, 22 hónaposan gyönyörűen ejtett szavakat, bő szókincse volt, de még 5 éves korában is kommunikációs problémái vannak, és nem beszél rendesen. Persze ha téged az megnyugtat, hogy ismeretlenek emberek azt mondják, hogy tökéletesen fog beszélni, akkor igen, így lesz.
2022. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Senki sem azt kèrte, hogy jòsold meg hogy tökèletesen fog beszèlni 5 èves korára, online diagnosztizálást sem kèrtem, arra valòk az orvosaink, köszönjük. Anyukák tapasztalatait várom! Az volt a kèrdès, egyèbkènt, hogy ugye 22 hònapos lètère nincs elmaradva jelenleg!, illetve ha már beindultak a szavak ugye nincs esèly arra, hogy szülèsnèl sèrült valami fontos agyi terület, tehát nincs idegrendszeri károsodás eme infòk alapján...Ennyi :)
2022. szept. 11. 18:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja ès azèrt mertem itt ilyet kèrdezni, mert már csak jövőre esedèkes a következő neurològiai kontroll, az oltás is csak decemberben lesz ès hát mivel nincs gond, nem tudok orvosi vèlemènyt kèrni erről jelenleg 🤷
2022. szept. 11. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
2 éves korban 20 szó az elvárt, de ebben benne van a vauvau és az általa kitalált szavak is, ha mindig ugyanarra a dologra használja.
2022. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek, hogy innen visszafejlodne, enyém is kb itt tartott ennyi idősen, de őt meg mindig dicsérték hogy fiukhoz képest milyen sok mindent mond. Az volt kb 30 rövid szó. De volt néhány gyerek igen aki ennyi idősen jobban beszélt, mert nem egyformán fejlodnek. Én fiam 2 évesen kezdett mondatokat alkotni, 2,5 évesen már folyekonyan beszél.
2022. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!