Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a levendula olaj...

Lehet, hogy a levendula olaj miatt alszik egész nap a babám?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos, és reggel eszembe jutott cseppenteni egy csepp gyógyszerkönyvi tisztaságú levendula olajat a rácsvédőjére, hogy nyugodtabban, jobban aludjon. Volt ez reggel 10-kor, és azóta 2x fél órát volt ébren, akkor is csak enni, aztán úgy aludt vissza, mint aki elájult. Nem tűnik betegnek, napközben sokkal kevesebbet szokott ennél aludni. Szerintetek lehet az olaj miatt vagy véletlen? Árthatok ezzel neki? Neten azt találtam, hogy szabad max 3-4 cseppet cseppenteni egy szobán belül.
2022. szept. 12. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább front. Vagy csak a jószerencse.


Én a helyedben mellőzném, rohadtul tud allergizálni.

2022. szept. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez már nekem inkább ijesztő, mint szerencsés. :D Már kivettem, mert bepánikoltam, várok vele szerintem, amíg nagyobb lesz. Azt nem is tudtam, hogy allergizál, de köszi, utánaolvasok!
2022. szept. 12. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csepegtess semmilyen illóolajat a gyerek közelébe. A levendula ráadásul allergén is lehet, én speciel allergiás vagyok rá, kiütéses leszek tőle és megfájdul a fejem is.
2022. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kor alatt nem ajánlott az illóolaj, hiába nyomják a Panarom és társai.
2022. szept. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

6 hónapos kor alatt nem ajánlott, utána is csak a tiszta illóolaj. Legjobb viszont az illóolajoknál a diffúzor (keveset kell az olajból használni így amúgy).

A gyógynövények viszont nyugodtan lehetnek a babaszobában is. Egyik magyar gyártó készít szundirókákat. Jó a tapasztalatom ezekkel.

2022. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor illóolajazni később fogunk. :)
2022. szept. 13. 13:49
 7/8 valaki : ***** válasza:
48%
Ha még látod... Csak mondom, én világ életemben imádtam a levendulát, és egyszer a helyezésemért egy versenyen kb. 20 üveg levendulaolajat kaptam. Otthon a szüleim alig voltak, mert dolgoztak, folyton párologtattam. Én hozzászoktam, nem volt hatása, aztán átjöttek a barátaim. És ők nagyon odalettek tőle, először nem is értettük miért lett egyszerre 5 ember kómás, álmos. Mindenki rajtam kívül. Nem tudtuk végignézni a filmet, amiért jöttek
2022. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt nem is tudtam, hogy hozzá lehet szokni. Én is nagyon szeretem, azért próbáltam ki rajta. :)

Végül valószínűleg nem a levendula okozta a nagy alvást, mert azóta is vannak ilyen napjai, amikor a nap nagy részében alszik.

2022. okt. 19. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!