Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy éjszaka megtell...

Normális, hogy éjszaka megtellik és átázik a pelus?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisbabám, mostanában többet is iszik, de eddig minden felkeléskor cseréltem csak a pelust, most pedig éjszaka is kell, ha nem akkor átázik a pizsamája is.

Normális hogy éjszaka is ennyit pisil vagy felfázhatott?


2022. szept. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet, hogy más típusú pelust kellene ráadni? Nálunk is minden kifolyott éjjel, de nappal is, amíg hagyományos pelust adtam rá. Azóta nincs baleset, hogy bugyipelust használunk. Nem csúszik félre neki se napközben, sem éjjel.

13 hós a lányom,10 hós volt, amikor váltottunk.

2022. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

11hónapos a lanyom, 2x cserélek rajta éjjel.


Hiába próbáltunk ki vagy 10féle pelust (köztük bugyipelust is, az még annyit sem bírt) egyik sem bírta ki az éjszakát.

Nappal is max 2óránként cserélek, különben folyik ki.


Igaz, nekem extra sokat ivó (napi kb 2l) lanyom van.


De fiam, aki jóval kevesebbet ivott anno, neki is amíg nem lett nappalra szobatiszta, 1x kellett éjjel is cserélni. Ahogy nappalra szobatidzta lett, onnan vírt ki 1 éjszakát a pelus.

2022. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Eggyel nagyobb méret kell neki éjszakára. Nő, a hólyagja is. Ha nincs rossz kedve, nem szokatlanul szúrós szagú a viezelet, nincs láza, én nem gyanakodnék felfázásra.

Persze megkérdezheted a gyerekorvost ha aggódsz de nálunk kb 6 hónapos kora óta eggyel nagyobb pelus kell éjjelre (igaz az enyém alapból nagyon pisilős baba).

2022. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, nem felfázás az oka. Egy időben bármilyen pelust adtam rá, átázott. Éjjel miután iszik, nézem, mennyi van benne, és ha kell, cserélek én is. Másfél éves.
2022. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel mindig van egy olyan időszak amikor átmenetileg áznak a babák pelusai. Nyáron sokkal többet ittak, több folyadékot használt fel a testük mint most.
2022. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó ez igen hasznos válasz, én is meglepődtem hogy 10 hónapos babám pelusa 2. Éjszaka átázik (korábban nem volt erre pelda.) de így akkor értem, hogy nem véletlen baleset, és éjjel is cserélni fogom! :)
2022. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nappal cserélek sűrjen, nem várom míg megtellik, sosincs átázás, a kaka sem jön ki a pelusból éjjel ugye nem keltem fel 2-3 óránként csak mikor felkel magától akkor rögtön cserélek is
2022. szept. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!