Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbantatok, ha akartatok meg...

Megbantatok, ha akartatok meg gyereket, de vegul nem vallaltatok?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetre gondolok, hogy szerettetek is volna meg nem is, halogattatok, es vegul nem lett. Banjatok igy utolag?


Legyszi csak olyan irjon, aki a szive melyen szivesen vallalt volna, de aztan nem birta ravenni magat, mert pl. tul faradt volt a mar meglevo gyerek(ek) miatt. Banjatok, hogy akkor nem aldoztatok be ra tobb energiat hosszabb tavon visszatekintve?


2022. szept. 21. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kb ebben a helyzetben vagyok. Régóta a fejünkben van a kistesó dolog, de nem lesz, mert be kellett vallanom magamnak, hogy egyedül (semmi segítséggel és a párom is sokat van távol) nem tudok két gyereknek úgy megfelelni, hogy közben tiszta is legyen a lelkiismeretem és azt az életet nyújtsam neki lehetőségeimhez mérten, amit azt mondom, hogy egy felelősségteljes szülőnek nyújtania kell. A fiam 4 éves. 4 éve nem aludtam, ételallergiás, külön kell főzőcskézni neki. Nincs viszonyítási alapom, de elmondás alapján közel én vagyok a legnehezebb helyzetben a gyereket vállaló ismerőseim közül, persze mindenkinek a maga keresztje... (hál'Istennek egészséges alapvetően). És igen, fáradt vagyok, nyűgös vagyok, magamra kb semmi időm. Imádok vele minden percet, de kifogytak az energia-tartalékaim. Én már most bánom, hogy nem lesz kistesó, de az ész dönt a szív felett.
2022. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját magam által megszabott időből futottam ki. Amikor a határon voltam, nem volt alkalmas, de akkor nagyon fájt. MÁR nem bánom.
2022. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék még gyereket, de sajnos úgy megromlott a kapcsolatunk a férjemmel, hogy inkább a külön költözést fontolgatjuk. 33 éves vagyok, gyerekem 3 éves. Ha lesz is új kapcsolatom valaha, és el is jutunk odáig hogy legyen gyerek már lehet késő lesz. De az az első, hogy a meglévő gyereknek a lehető legtöbbet tudjam adni, ezért nem jó benne maradni abban ahol csak veszekedés, feszültség megy, plusz 2 gyerekkel külön költözni még nehezebb lenne. De ha nem lesz több, biztos mindig bánni fogom. De hát ritka az hogy valaki életében minden úgy alakul mint egy álomban.
2022. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én, jobban mondva mi nem vállaltuk be végül a 3. gyereket.

Most 18 és 14 évesek a gyerekeink és kifejezetten örülök, hogy nincs már kisebb gyerekem. Anyagilag, logisztikailag és érzelmileg is elég (nekünk) 2 gyerek.

2022. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is erdekel kerdezo, hasonlo cipoben vagyunk.
2022. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben vagyok. Júliusig próbálkoztunk a második gyerekkel, nem jött össze ( ez volt az az időpont amit adtam magunknak. 42 leszek jövő tavasszal.) Vérzik a szívem, de az eszemmel tudom,hogy nem lehet második. Lassan visszatérek dolgozni a 2,5 éves lányom mellől, a korom,az elképesztő drágulás mindenhol. De még reménykedem a szívemmel,hogy becsúszik. Nem használunk 100% védekezési módszert csak peteérés körül. Nem tudom mi lenne a helyes, lehet két év múlva már nem rágódom rajta.
2022. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!