Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás túlélési tippek?

Hasfájás túlélési tippek?

Figyelt kérdés

2 hetes. Napok óta amikor épp nem alszik vagy eszik, akkor keservesen sír. Espumisan és biogaia cseppeket próbáltuk, de nem tűnik úgy hogy használna, csak fél óránként pelenkáztam tőle, de ugyanúgy sírt.

Rossz anyának érzem magam, mert nem tudom megnyugtatni a gyerekem.

Egész nap a kezemben fogom és ordít, kivéve mikor szoptatom. De már a mellem is sebes, nem tudom gyakrabban rátenni.

Kezdek lelkileg leépülni, hogy néznem kell ahogy szenved szegény, de nem tudok mit csinálni, alig bírom tartani ahogy vergődik, félek hogy elejtem.



2022. szept. 21. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk az elemes babahinta segített, egy pár nyugodt órát adott egy-egy napra. Nem azt mondom, hogy állandóan abban legyen, de én muszáj voltam beletenni, mert kb megőrültem volna. Elvileg nem jó a gerincének, mert ugye görnyed, de volt olyan, hogy beletettem, 3 perc ringatózás után pedig elaludt, és nem tettem át a kiságyba, így akár másfél órát is aludt, egyébként ágyban (akár kiságy, akár nagy ágy mellettem) a max 15 perc volt. Jobbnak láttam ezt, mint hogy az egész napot végigordítsa, amikor épp nincs cicin.
2022. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kitartás! Biztos vagyok benne, hogy mindent jól csinálsz, jó anya vagy! Ez egy nehéz időszak és a hormonok sem segítenek...

Félve kérdezem meg, de biztosan pocak fájás?

Én a babám 5 hetes korában jöttem rá, hogy egyszerűen nincs elég tejem, nem lakik jól, azért ordít szegény állandóan. Amint jól lakott, csend lett. Kis idő múlva kezdődött a pocak nyűglődés, de az más volt.

Nekünk az Adamo is sokat segített a kezdeti nyűglődésben.

Kitartás, próbálkozás és sok test/bőrkontakt. Neki most minden nagyon új, te vagy a támasza! Szeresd őt.

Aki a kávét ajánlotta: azzal azért óvatosan, az én babám arcon pörgött, ha megmertem inni egy kávét ebéd után. :)

2022. szept. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Espumisan és biogaia cseppeket próbáltuk, de nem tűnik úgy hogy használna, csak fél óránként pelenkáztam tőle, de ugyanúgy sírt."


Sokaknál hallottam, hogy a BioGaia okozott hascsikarást a gyereknél. Szerintem megérne egy próbát, ha nem adnál neki pár napig. Én csak napi 1 cseppet adok a 3 hetes babámnak, így is elég jól jönnek mennek a szelek is. Próbáld meg, hátha beválik. Kitartást!

2022. szept. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekünk az utoljára kipróbált laktáz cseppek váltak be (Coli komfort, azt hiszem), illetve meleg cseresznyemag párna is segíttet. Kitartást :(
2022. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kitartás hozzá, ilyenkor lehet hogy elképzelhetetlen de tényleg el fog múlni. A babám most lesz a napokban 3 hónapos, és még nem éltük meg a “mintha elvágták volna” élményt, de határozottan volt 1-1.5 hete egy felismerésünk, hogy nahát már mennyivel könnyebb. Ahogy láthatod a kommentekből, ezen majdnem mindenki átmegy, én tökre átverve éreztem magam hogy ezt senki nem mondta… véletlenül se tartsd magad szaranyának!! Nekünk a hordozás hetekig nem ment, de az autós hordozóban altatás (elvileg árt a gerincének de beáldoztuk a megnyugvásért, ő amúgy néma refluxos is volt és biztos ezért is segített), a hajszárító búgása, spotify white noise, pink noise listák váltak be, és bizony amikor 13 órát egyben sírt szegényem, eljött a cumi ideje is (azóta is a kritikusabb sírásoknál és autóban utazáshoz kapja - kinek mi, neki a Philips Avent cumi vált be, de érdemes minél tovább várni a cumival hogy megtanuljon szopizni és a cumi ne zavarjon bele, azt hiszem 7-8 hetesen adtam és nincs gond). A kimozdulás is sokat segített - autós kirándulás vele vagy új célpontok sétálva, néha kizökkentette őt. Nagyon idegőrlő néha a csillapíthatatlan szenvedésüket nézni, meg a végtelenség, de már most egész távolinak tűnik pedig még igazán a végére sem értünk, hidd el lesz sokkal jobb is. Ha tudsz naponta akár csak 20 percben szánni magadra pici időt (nekem egy zuhanyzás rituálém lett valamint egyedül egy 14 perces tömbséta), szerintem csodákat tesz fejben a kitartásunkkal.
2022. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!