Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glycerines kúpot babának...

Glycerines kúpot babának szorulásra miért nem ajánlatos adni ?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy csak a legvégső esetben....25 hós a fiam, 2 hete nagyon kemény a kakija, alig bír kinyomni egy kis golyót. Már ha a hasát megnyomom, érzem a a kemény kakit neki alul. Már szinte mindent kipróbáltunk, de még semmi nem rendezte a kakijat. Nem tudom már hogy fogja kinyomni azt a sok kemény kakit. Legszívesebben adnák neki glycerin kúpot, csak félek, mert mindenhol irják hogy azt csak legvégső esetben. Szerintem nálunk ez már elég végső eset.....miért nem ajánlják a kúpot, mit okozhat ?
2022. szept. 22. 11:39
 1/10 A kérdező kommentje:
15 hós, felreírtam
2022. szept. 22. 11:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert rászokhat és onnantól kezdve csak kúppal vagy popópiszkálással lesz képes tojni.
2022. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért én ebben az esetben adnék… Hát már a hasáb keresztül érzed. Nekünk a hozzátáplálás megkezdése utáni 2,5 hónap volt borzasztó kaki ügyben, és volt amikor segítenem kellett, elég sokszor. Most állt be.

Glicerines kúp helyett Laxacleant adj, 1-2 perc és lesz eredmény. Szájon át én átmenetileg macrogol 4000-et adtam, az lágyította a terméket és nagyon hamar el tudtuk hagyni.

2022. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző hozzaszolo is írta, laxaclean! Ugyanaz a hatóanyag, csak milliószor kíméletesebb. Nálunk a dulcosoft vált be, viszont nem egyből hat, kell néhány nap, amig a kemény széklet kiurul, de az azt követő már sokkal puhabb, ha rendszeresen kapja. Mivel nem szívódik fel, ürül a széklettel, ezért bármeddig adható. Én ha már látom h kicsit ritkábban kakil, vagy keményebb neki, mar akkor elkezdtem adni és akkor nem jutunk el eddig, nincs szenvedés, visszatartas. Ha hosszabb távon fennall, érdemes orvoshoz fordulni vele.
2022. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Jaj,nyugodtan adjál neki kúpot. Nem fog rászokni...

A végén még bélcsavarodást kap, vagy kiöblösödést. Az sokkal rosszabb!

2022. szept. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Laevolac szirupot is ajánlom

Reggel adj 5 ml-t,rá pár órára hidd el lesz kaki,nem lehet hozzászokni,lazítja a kakit

Vagy üveges szilvát is adhatsz neki

Igyon sok folyadékot,gondolom még tápszert,vagy tejitalt kap,de ezen kivül vizet is

2022. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5ös válaszomat aki lepontozta,gondolom,fogalma sincs,mit jelent, amit írtam.
2022. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, adtam neki, fél órán belül aztán keservesen kakilt valamennyit, elég keményet. Remélem rendeződik
2022. szept. 23. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem. Már ez is eredmény.
2022. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Néha-néha ha adsz neki,semmi baj nem lesz.Én is adtam a gyerekemnek,nem mindig, de volt hogy csak az segített.
2022. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!