Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves fiam alig eszik valamit....

2éves fiam alig eszik valamit.10 kg. csak az édesség! Se leves, sem második. A húsra pl rá sem néz. Kiköpi. Néha egy kis gyümölcs de ennyi. Csak mi vagyunk vele így?

Figyelt kérdés
2022. szept. 22. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem, mindenki így van vele, aki édességet ad a gyereknek, amikor nem eszi meg a normális ételt.


Azt gondolod, ha holnaptól nem adsz neki nasit, majd éhen hal?

2022. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Az èdessèg veszi el az ètvágyát... Nálunk úgy van, ha eszik normális ètelt kap csak kekszet, nasit rendszerint ebèd után. Csokit nem adok neki mèg. Persze van, hogy pl èdes a reggeli is vagy uzsi, puding, babacsinta, kalács, lekváros kenyèr, de ügyelek rá, hogy ne sokszor.
2022. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem is nagyon kap még édességet 2 évesen, nem hogy azt egye kaja helyett
2022. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Mert normális ember nem nasival "jutalmazza" a nem evést. Most komolyan, miért csodálkozol ha ennyire elrontottad az étkezését?

Nem fog éhen halni, ha nem adsz neki édességet.

Válogat, nem baj, adj neki nyugodtan 2 féle verziót ami közül eldöntheti melyiket szeretné, ami egészséges és normális tápanyagtartalmú, majd idővel enni fog.

2022. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem hajlandó rendes ételt enni, ne adj neki édességet. Hisztizni fog? Naná, mint az állat. De szépen mindig elmondod neki, hogy édesség annak jár, aki megette az ebédet. Meg fogja tanulni.
2022. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy kérdésemet mindez kipróbálása után tettem itt fel,és reménykedtem abban hogy nem csak mi vagyunk igy ezzel..az édességet természetesen megvontam,eldugtam előle.akkor inkább nem evett!!ezért gondoltam hogyha mást nem,legalább kis kekszet vagy kinder tejszeletet ,esteleg tejberizst adogatok neki,mégiscsak legyen a pocijában valami.ja és egyébként cumisüvegét is dugdostam de az sem segitett,akkorsem evett
2022. szept. 22. 15:23
 7/21 A kérdező kommentje:
*így *akkor sem
2022. szept. 22. 15:27
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen, hiszen ha nem eszik semmit, akkor egy kis Kinder tejszelet majd biztos jó lesz, abban pont az van, amire szüksége van.


Az a baj, hogy ezt már az elején elszúrtátok. De amikor itt ilyen jellegű kérdéseknél elmondjuk, mi sz*r szülők, hogy egy év alatt semmi nasit nem adunk és utána is csak alkalomszerűen, hogy ne az édesség legyen az alap, akkor egyből jön 10 másik szülő, aki meg közli velünk, hogy majd később kompenzálni fogja a gyerek a nasihiányt és disznóra hízik, ők igenis adnak minden nap a 10 hónaposnak dörmit, kekszet, cukros tejbegrízt meg péksütit reggelire. Na, aztán pont innen jut el oda a gyerek, hogy végül nem akar majd csak nasit enni, a családban is van ilyen, nem lehetett velük megértetni már az elején, hogy rossz úton járnak, ha nasit adnak, mikor nem is eszik rendeset a gyerek.


Most nem tudtok mit csinálni, csak totál megvonni az édességet és várni. 1000 éve sem haltak éhen gyerekek, ha volt mit enni. Majd eszik a tied is, ha éhes lesz, gondolod, ha nem adsz neki Kinder szeletet, az intenzíven fog kikötni?

2022. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Majd fog segíteni! Legyél kitartó.

Az h engedsz neki (tejszelet stb) nem segít.

Ha éhes, majd eszik. Ha aggódsz, mert rosdzul néz ki a napok óta tartó éhségsztrájk miatt akkor vidd orvoshoz, kap infúzió!


Mit iszik?

2022. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát tényleg nagyon sok értelme van eldugni az édességet, ha ugyan úgy odaadod neki... Semmit ne adj neki. Nem fog éhen halni. Ha így is adogatod neki, pont azt tanulja meg, hogy ha elég sokáig kitart, akkor te úgyis megtörsz. Ez egy játszma és legyőz a 2 éves gyerek.
2022. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!