Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdett el mentsruáln...

Ki mikor kezdett el mentsruálni szülés után? Befolyásolta a szoptatást?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, hogy szoptatás alatt nem fog megjönni, de nekem tegnap elkezdődött. 6 hónapos a babám és úgy látom mintha kevesebbet akarna szopni. Remélem csak az időjárás miatt van mert a szilárd étel is nehezebben megy.
2010. szept. 26. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden nap felteszik ezt a kérdést.:-(


Nekem 4 hónap igény szerinti, kizárólagos szopi után jött meg, se a tejem mennyiségét nem befolyásolta, se a fiam étvágyát. Egy másik anyukának meg elment a teje az első menszeszkor. Egyénfüggő.

2010. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17 hónappal szülés után, de még szopik kisfiam.19 hónapos
2010. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem szülés után 4 hétre megjött (1,5 hétig véreztem) és azóta is megjön folyamatosan. Igényt szerint szoptatok. Most 6 és fél hónapos a babám, 7és fél kiló és 70 centi, és egy hónapja eszik csak rendes ételt előtte csak anyatejet, szóval abszolute nem zavarta. Max annyi hogy az első napon egy kicsit nyügi volt, de nem vészes.
2010. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a picim amikor először megjött,nem akarta elfogadni a cicit,de ez csak akkor fordult elő azóta sem.Még mindig szopik 13 hónapos.
2010. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy ismét meg mertem kérdezni.

Megnézhettem volna a régi kérdések között, de bevallom őszintén, eszembe sem jutott. Akkor visszakeresek, de azért köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 26. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 6 hetes vérzés után mindjárt meg is jött, azóta is pontosan megjön. Már 10 hónapos múlt a kicsi fiam. 5 hónapig csak anyatejes volt! Az első hónapokban amikor megjött nekem kevesebb volt a tejem! Hála a kisfiam elfogja a mai napig így is! Van egy ismerősöm akinek csak addig fogadta el a cicit amég el nem kezdett menstuálni.
2010. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 7 hónapos volt, amikor megjött. Állítólag megváltozik a tej íze olyankor, ezért egy kicsit fanyalognak a babák. De megszokják hamar, ne aggódj.

A második gyerekem most 7 hónapos, de még nem jött meg. Remélem mostanában nem is fog. Nem tudom ez mitől függ, ugyanúgy igény szerint szoptatok. Sőt, szerintem ő még sokkal kevesebbet szopik, mint a lányom.

2010. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a szokatlan, hogy elkezd rendesen szopizni, jön is a tej rendesen, de miután a tejbelövelés következtében nő a mennyiség akkor hagyja abba és hisztizik a tej pedig folyik szanaszét. Pedig pont ekkor szokott nagyobb iramban enni. Lehet, hogy tényleg ekkor érzi jobban az ízét? Ma ott tartunk, hogy eddig 2x szopott, pedig ilyenkor már a 4-iken szoktunk túl lenni. Szerintem éhezett estig, mert az előbb megevett több mint 200 ml tejpépet. A napi 2x 150 ml gyümölcs és főzelék helyett is csak összesen 100 ml-et evett.

Lehet, hogy nincs is összefüggés a menzesz és az evése között, csak annyira egy időben történt.

A másik dolog, hogy járunk gyógytornára és ennek hatására 2 nap alatt megtanult minden irányba forogni ( hasról hátra és vissza mindkét irányba)ez tegnap és tegnapelőtt történt. Nem mondom, hogy egyfolytában ezt gyakorolja, de azt látom, hogy mindig csak menne felfedezni mindent. Ha egy kis kaja jut a gyomrába már "menne" tovább. Annyira egyszerre történt minden, hogy nem tudom mi okozhatja a jó evő lányomnál ezt a finnyáskodást.:(

2010. szept. 26. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt amikor megjött, és nem kellett neki tovább. Meg már nem is nagyon volt.
2010. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 éves volt amikor megjött,most 16 hónapos és még mindig cici függő!viszont azt vettem észre hogy a terhesség alatt szedtem multivitamint(nem terhes vit.)és gondoltam ezt a szoptatás alatt is folytatom.viszont egyszer elfogyott és 1 hétig nem szedtem,ekkor észre vettem rajta hogy nem ízlik annyira!te nem szedsz vagy szedtél valami vitamint amit abba hagytál?
2010. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!