Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire befolyásolta a...

Mennyire befolyásolta a kapcsolatot/házasságot az apás szülés?

Figyelt kérdés

Mi azt tervezzük, hogy bejön a férjem, és azt szeretném, ha csak a fejemnél állna és fogná a kezem. Tehát jó lenne, ha nem látna semmit.

Olyat is hallottam, hogy az aupuka megundorodott a szülés látványától és elhagyta a feleségét.

Várom a tapasztalatokat!


2010. jan. 5. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Jól alakult. Azóta felnéz rám, a szemében egy hős lettem, naponta elmondja mennyire szeret, mennyire büszke rám és olyan hihetetlen csodás élményben volt része mert ott volt a gyermeke születésnél, hogy el sem tudja mondani. Boldog, hogy átélhette ezt a csodát. Milliószor megköszönte már, hogy világra hoztam ezt a gyermeket és sokszor simogatja a pocim, és mondja, hogy milyen nagyszerű a testem, hogy ilyen gyönyörű, okos, szép, stb. kisfiút hozott létre. :)

Ha mindketten szeretnétek, hogy ott legyen a szülésnél, akkor nagy élményben lesz részetek. Baj csak akkor van, ha rákényszerítik apára a dolgot.


Könnyű és gyors szülést kívánok nektek!

2010. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jókat írtál!
2010. jan. 5. 12:43
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem az első szülésnél az első pillanattól kezdve benn volt, a másodiknál a pici 10 perccel megelőzte, de az orvosi résznél (varrás) ott volt. Nem bántam meg, bár először én is hezitáltam. Rengeteget segített, s az élmény, hogy ő mindent látott, ő látta meg először a picit, letörölhette a hasam, elvághatta a köldökzsinórt felejthetetlen élmény volt a számára is. Ő mindenkinek bátran meri javasolni. Ez egy életre szóló élmény. S szerintem a kötődése is nagyobb az első gyermekemhez, pont emiatt.
2010. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljes mértékben pozitívan. Én nem szerettem volna az elején, hogy bejöjjön, de ő az első pillanattól kezdve mondta, hogy bejön, hát nem vitatkoztam, volt 8 hónapom, hogy hozzászokjak a gondolathoz. Egyáltalán nem bántam meg. Nekem nagy segítség volt a férjem, és mindkettőnknek nagyon jót tett, hogy bennt volt. Sokkal közelebb kerültünk egymáshoz.
2010. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Nálunk is apás szülés volt, hát egyikőnk sem bánta meg :) Egyébként ez olyan érdekes dolog, mert mindig azt hallom hogy 'hallottam ilyet meg ilyet' de soha senki nem ismer olyat akivel tényleg így lett volna :)))

Na a szülések vége nem válással végződik. Másrészt pedig ha a fejednél áll nem lát semmi véres dolgot, nem fog megundorodni a párod, erőlködni meg kell máshogy nem fog kibújni :)))

2010. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jan. 5. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó volt, hogy bent volt a párom, Neki is. Mikor megszületett a bébi, büszkén vitte mutogatni, beszélt hozzá, alig akarta odaadni nekem :o) Azóta is mondja, hogy milyen ügyes voltam és büszke rám. A kapcsolatban sem pluszban sem minuszban nem látszik meg, egyszerűen jó volt így és kész.


Még azzal szoktunk vicceskedni, hogy még jó is bent volt és látta, hogy én szültem, mert a gyerkőcről meg nem mondanák, hogy én vagyok az anyja. Mindenben az apjára hasonlít. Bár még mindig jobb így, mintha fordítva lenne :o)

2010. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ferjem nem akart bejonni a szulesre, mar 5 hos terhes voltam, amikor meggondolta magat. Nagyon jo volt, hogy bennt volt. A kapcsolatunkat sokkal szorosabba tette. Utana minden ismerost akik babat vartak arra osztonzott, hogy apuka menjen be a szulesre, mert hihetetlen elmeny es nem szabad kihagyni. Azota ujra babat varok, termeszetes, hogy velem lesz.
2010. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!