Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beteg a babátok tartjátok...

Ha beteg a babátok tartjátok a napirendet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ébresztitek-e, ha nagyon hosszúra nyúlnak a nappali alvások, mentek-e sétálni vele, stb.
2022. okt. 1. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egyszer volt beteg, pár hete, 9 hónaposan. 2 napig csak evett-aludt, utána minden ment a normál szokás szerint.

Nem ébresztettem, hagytam aludni.

2022. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem ébreszem a gyereket
2022. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor se ébresztem, ha nem beteg, mert általában sz.rul alszik, így ha valamiért sokat alszik, örülök. Séta attól függ. Egyszer volt eddig beteg, óvodai taknyot elkapta a szomszéd gyerektől, 3 napig prüszkölt, de ezt leszámítva jó kedve volt, így mi mentünk sétálni, de csak külön másoktól, hogy ne fertőzzön. Ha lázas lett volna, vagy ilyesmi, akkor nem viszem.
2022. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, aludtak akkor is, ha akkor még korainak számított betegség előtt és beteg gyereket sose keltettem fel. Sétálni addig nem mentünk, amíg volt lázuk meg rossz volt a közérzetük. Étvágy föleg a kicsi volt, aki nem is evett csak falatokat főleg lázasan, nem erőltettem azt sem. Gyümölcslével, teával sokkal engedékenyebb voltam, ha már nem ettek...
2022. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, igazából nem is hiszem, hogy egy beteg gyerekkel lehetne tartani a napirendet, mert ilyenkor egyszerűen mást igényelnek.


Eddig kétszer volt beteg, mindig sokkal többet aludt, most ha felkeltem, akkor a hisztis, nyűgös gyerekkel kellett volna küzdenem, miért tettem volna?

2022. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, azért alszik, mert akkor gyógyul a leghatékonyabban, leggyorsabban. Nyilván nem fogok ebbe belekötni. Amikor tényleg beteg, akkor ez nem ront az éjszakai alvásán (önmagában, a betegség és annak velejárói- pl taknyos orr, ami miatt nem kap levegőt- már inkább), de meg akármit is csinálnék vele, ugyanúgy elaludna, pl séta közben babakocsiban. Saját lábon nem is jönne amúgy sem, kismotorral vagy futóbiciklivel meg aztán még annyira sem. Amúgy néha megyünk rövidebb sétákra betegen is, mert mégis csak friss levegő meg minden, jót tesz neki.
2022. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, én is így gondolom. A 4 hónapos babám 100% anyatejes, elkapott az unokatesózól valami nyavaját, szinte állandóan alszik, alig eszik. A doki azt javasolta, 2-3 óránként ébresszem enni, ezt megteszem, de szinte beleájul megint, alszik tovább. Én hagyom. Bár sétálni elmentünk, amikor ébren volt, mert úgy vélem a friss levegő nem árt (nem lázas, nem rossz kedvű). Anyósomtól kapom az ívet második napja, hogyha egésznap alszik, éjszaka nem fog, blabla...
2022. okt. 1. 20:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósok…. Te jó ég, az enyémnek is ott van a bölcsek köve a zsebében. Ne tántorítson el, tudom hogy nehéz, de te vagy az anyja, úgyis érzed majd ha valami baj van. Jól teszed hogy nem ébreszted, és azt is hogy viszed a friss levegőre!
2022. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én akkor a túlélésre megyek... lesz.rom a napirendet meg anyosomat is. 😂 bár őt amúgy is
2022. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha én magam beteg vagyok, nekem is az esik jól, ha pihenhetek, alhatok, békén hagynak. Szerintem egy baba sem más... ha beteg a kicsi, ott egye meg a fene a napirendet, pihenjen, gyógyuljon, legyen túl rajta. Majd ha meggyógyult, visszaáll a napirend.
2022. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!