Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki sosem gondolkozott gyerekv...

Aki sosem gondolkozott gyerekvállaláson, végül mégis lett gyereke, mi változott? Megbánta-e?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok én is és a párom is. Úgy érzem ha gyereket akarunk lassan dönteni kell, vagy legalábbis át beszélni. 10 éve élünk kapcsolatban. Nálam sosem volt téma a gyerek vállalás, és a párom sem erőltetette.

Rossz családi minták miatt csak a negativumot, és a nehézséget láttam a gyerek nevelésben így bizonytalan vagyok.


Mennyire változik meg az életünk? Nem romlik meg a kapcsolatunk emiatt? Mennyire lesz időnk egymásra? Féltem a szabad időnket és az eddigi életünket ami nagyon jó így. Szeretünk együtt lenni. Nem szeretnék onzonek tűnni de foglalkoztat a kérdés.


Minden tanácsnak örülnék, elsősorban olyanoktol akik gyerekvállalás előtt hasonló dolgoktól tartottak, vagy hasonló kérdések fogalmazodtak meg bennuk.


Előre is köszönöm.



2022. okt. 8. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Bár nekem még nem született meg a babám, de azért gondoltam válaszolok, mert én nagyon sokáig nem akartam gyereket, és a terhességem elejét is nagyon nehezen éltem meg emiatt. Szó szerint anyává kellett változzak, persze még nem vagyok az, de a gondolkodásomat, hogy nem csak magamért leszek felelős mostmár, hogy családdá válunk és hogy ez az egész hogy fog működni nagyon nyomasztó volt, főleg mert én is nagyon negatív mintákat hoztam otthonról. Azért jó ez a 9 hónap mert tényleg fel lehet valamennyire készülni lelkileg a változásokra.


Ami nekem biztosan jelzi hogy jól döntöttünk, hogy megtartottuk a babát, és képes leszek ‘elég jó szülő’ lenni, hogy régen sokszor éreztem értelmetlennek az életem, nem láttam célokat, nem volt motivációm. Most ez teljesen megváltozott és nem csak annyi hogy akkor a baba van és az életem annyi hogy kiszolgáljam, hanem tényleg új dolgok motiválnak, a példamutatás, sportolás, főzés, sorolhatnám, és élvezem is ezeket, úgyhogy nekem abszolút pozitív irányba terelődött ebből a szempontból az életem. Hát eddig, aztán majd írok 1-2 év múlva hogy mi lett a vége😃

2022. okt. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Sosem akartam gyereket, aztán 25 évesen lett, mert hülye voltam és nem védekeztem, az esemény utáni pénzkidobás volt, de elvetetni nem volt szívem.

Nagyon megbántam! Elbsztam az egész életemet és legszivesebben öngyilkos lennék

2022. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

A gyerek érdekében sokkal jobb megbánni azt, hogy nem lett, mint azt, hogy igen.

Kicsit más szemszögből; én világ életemben vágytam rá, tudtam is mi fán terem (illetve azt hittem, hogy tudom), mindig gyerekekkel voltam körülvéve a családban, bébiszitterkedtem is, 3 családnál volt 8 fiam összesen, 4 hóstól 9 évesig, tehát minden korosztályból kijutott.

Aztán megszületett a sajátom. Én abszolút itthon ülős vagyok, szeretek olvasni, kreatívkodni, a kimozdulás meg egyenlő a sétával, kirándulással.

És így, hogy nem hiányzik plázázás meg csajos esték, kozmetika, bulik stb is azt mondom, hogy iszonyat melós. Amikor elmegy a vendégség és lepihennél rájössz, hogy hopp, a gyereket nem vitték magukkal, mert az a tiéd. Illetve ha ti vagytok vendégségbe, hiába állsz fel fáradtan, hogy na ideje menni, a gyereket neked kell magaddal vinni.

Gyorsan rájöttem, hogy a lemondás nem a moziról, random éttermezésről, nyugodt bevásárlásról szól, az csak a piramis teteje. Az étkezések gyakorta 3 ütemben fogynak el, a zuhany 2 perc alatt megvan hajmosással, a kávé van, hogy 2 órára bent felejtődik a mikróba, egy 2 fogásos ebéd van, hogy csak 2 nap alatt készül el, de bármikor kezded csak vacsi lesz belőle, VAGY mindez nincs, hanem hagyod sírni, ami ha nem tanyán laksz azért nem ildomos. (én nem hagyom, mindent otthagyok ha szüksége van rám). Emellé óránként kel este :)

Mindezek ellenére én nem bántam meg, DE! abszolút megértem azt is aki igen, aki nem így képzelte, aki rábeszélve lett, aki terhes maradt és a lelkiismerete miatt tartotta meg, akinek az lett mondva, hogy: a tiéd más lesz.

Minimális kétely esetén jobb nem vállalni. Nem habos babos instagram fotók tömkelege a gyerek.

Egyik barátnőmék leköltöztek falura, mert gyereket nevelni csak kertesházban lehet, ő nagyon szociális. A férje látástól mikulásig dolgozik, hogy fizessék a hitelt, ő meg már most kezd bekattanni a magánytól, és csak 3 azaz három!!! hetes a baba.

Másik barátnőm mindenhova lepasszolja, ő szintén nem tud otthon ülni, minden napra csinál programot, ahova nem tudja vinni akkor megy a szomszédba a gyerek vagy a barátokhoz, rokonokhoz. Ez egy 4 hónapos baba.

3. barátnőm minden nap megkérdezi, hogy komolyan kellett ez neki?

És ők mind a hárman akarták.


Én pedig akár mennyire jól elvagyok vele többnyire, holt ziher, hogy nem lesz még egy. Annyira vagyok önző, hogy ne legyen. Hiányzik a mindennapok egyszerűsége.

2022. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy válaszolok, (bocsi), hogy mindig is akartam gyereket. De soha nem gondoltam át úgy IGAZÁN, csak ez volt a természetes. Vagyis szerintem ezt nem is lehet elképzelni gyerek nélkül, hogy milyen. Szülés után engem borzasztó pofoncsapásként ért, hogy mennyire megváltoztatta az egész életünket, kapcsolatunkat, az egész érzelmi világomat, mindent. Szó szerint meggyászoltam az addigi életünket, a szabadságunkat, sőt, még a szerelmünket is. Nagyon lassan kezdtem azért látni, hogy ez nem a világvége, sőt :) kicsit még jobbra is állt vissza az életünk, mint előtte volt, már 2 fiút szeretek nagyon-nagyon. Szóval teljesen megértem, mitől félsz. A kisgyerekes időszak nagyon kemény, de igaz a közhely, nem tart örökké, és nem szabad, hogy tönkre tegyen egy működő kapcsolatot.
2022. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Bennem is volt régen egy olyan hogy kell a gyerek. De inkább azért mert belénk van nevelve egy szinten, plusz társadalmi elvárás. Most hogy 31 lettem el is gondolkoztam rajta, de csak a negatív dolgokat látom. Hogy nem lesz alvás, ideges leszek, össze veszek a párommal és a többi. Tudom, hogy elsőre senki sem tudja milyen lesz. Én nem vagyok eljárós típus, de attól tartok, hogy nem lenne segítségem mivel szülők messze laknak. Egy részem szeretné a dolgot. Másik részem fel, hogy nem leszek elég jó, vagy hogy elveszitem önmagam, mégha onzonek is hangzik. :)
2022. okt. 9. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Előttem lévő válaszoló minden szava igaz, különösen az " elmegy a vendégség és lepihennél" résznél nagyon magamra ismertem :D meg mikor mondja a férjem vasárnap délután, hogy akkor jöhet egy kis pihenő, mindig gondolom magamban, hogy ja, neked... :D Vagy hétvégén mondja, hogy reggel végre nem kell korán kelni, haha...

Mindezek ellenére nem szabad azért ezt ennyire fekete szemüvegen keresztül nézni a dolgokat, mert rengeteg örömet ad a gyerek. Nem is kezdem sorolni, egyszerűen jó érzés anyának lenni.

2022. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki átmegy ezen többé-kevésbé. Mindegyiket átéltem, amiket írtatok:) 10és3 éves a két lányom, de én sem akartam gyereket. Emlékszem, a naggyal az első otthon töltött éjszaka végig bőgtem, arra gondoltam itt hagyok mindent, apácának állok. Ma már minden születésnapja előtt 1 hónappal pityergek, a meghatottságtól:) Vagy:mindig imádtam a karácsonyt, az első 2-3 karácsonyán szemvedtem, mert semmi öröm, csak folyamatos munka vele. Ma már nem tudnám elképzelni nélkülük, az ő öröm ük az enyém. Persze rengeteg munka, aggódás, stresst, anyagiak miatt is. De beépültek az életünkbe és teljesen igaz, hogy fel kell nőni hozzájuk.
2022. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elég sok a helyesírási hiba, bocsánat érte. Szóval tényleg rengeteg munka és nem lesz könnyebb, nem lesz egyszerűbb a mi gyerekünk, mint másé. Mindenkinek nehéz, de kb. 2 éves korára teljesen megedződik az ember.
2022. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve tanács, aki tud, dolgozzon valamit, legalább otthonról. A lelki egyensúlyhoz szerintem kell, én viszonylag korán elkezdtem korrepetálni, nekem nagyon jót tett.
2022. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!