Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én gondolkozom rosszul?

Én gondolkozom rosszul?

Figyelt kérdés

Megkaptam már ismerőstül, hogy én vagyok a nem normális mert nem szülök 24 évesen, konkrétan lenéznek ezért. Míg ők vígan megteszik. Igaz anyós nyakára, minimálbérrel egy szar kapcsolatba, de szülnek

Én még akarok várni 3-4 évet, addig egyre feljebb jutni, több fizetést kapni, még tanulni, gyűjteni egy kis tőkét, hogy ne kelljen másra szorulni egy életen át és önállóan tudjunk majd élni. Én gondolkozom rosszul és nem ez normális látásmód?



2014. ápr. 5. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem kérdezel, hanem másokat kritizálsz, mert nem úgy cselekszenek, ahogy te. De én veled értek egyet.
2014. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Negem néznek le, hogy miért nem mosz szülk. És ha megmondom, hogy nem akarok anyóshoz vagy a szüleimhez költözni, meg ráérek még akkor én vagyok a debil.
2014. ápr. 5. 09:51
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem jól teszed. Nem kell mindenáron, minél előbb szülni. Mi is akkor vállaltuk a babát, amikor már mindkettőnknek biztos munkahelye volt, és egy saját ház. Igaz, én akkor 24 voltam, de adottak voltak a feltételek. Ha nem lettek volna, akkor még biztos én sem szülök.

Eljön majd nektek is az idő.:)

2014. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ki az, aki téged lenéz? felénk, falun..aki egy 24 éves nöt lenéz, amiért nem szül, az egy tanulatlan, bunko, akiknél az a sikk és a büszkeség, hogy 20 évesen szülhet a "gyerek".

viszont a családunkban szégyen, ha valakinek nincs diplomája, nyelvtudása, külföldi tapasztalatai..és pl. nincs normáis munkája...igy az is szégyen, ha valaki a huszas évei elején, közepén szül.

2014. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát pont falusiak néznek le (nem rokonok, barátom lévén ismerem őket) ők szülnek és őket dicsőíti mindenki, se diploma, se rendes munka, de ők a királyok mert szülnek és költöznek a szülőkhöz...ott ez a menő, én meg a bolond, hogy egyelőre más terveim vannak, és majd később szeretnék szülni
2014. ápr. 5. 10:06
 6/17 anonim ***** válasza:

nem kell ezekkel az emberekkel foglalkozni..falun ez a divat.

emlékszem, annak idjén verte a mellét a szomszédunk, hogy nagypapa lesz, mert a 19 éves lányát felcsinálta valaki, anyumat kérdezte, hogy a te -lyányod nem akar még szülni, benne van a korban, hány éves is, 22?

mondanom sem kell, hogy mi ezeken csak jot nevettünk..ráadásul anyum mindig rá is kontrázott,- ugy van Imikém, jol látod, kéne már szülnie, de látod a mi lyányunk nem olyan kapos, mint a tietek. :)) gondolhatod, milyen büszke volt a leendö nagypapa :DD

honapokig nevettünk ezen és az ehhez hasonlo beszolásokon.

2014. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Tavaly szültem, két hónappal a 27. születésnapom előtt, Bp.-en. Szerintem (ahogy elnéztem) én voltam a legfiatalabb az osztályon, tőlem is kérdezték a szobatársaim (akik bőven túl voltak a 30-on), hogy miért vállaltam ilyen korán gyereket... Diploma, biztos állás és lakás is van, szóval... itt volt az ideje.
2014. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én 28 vagyok, diploma, jó állás, saját családi ház, FALUN, de még mi is csak egy éve tervezzük a babát a férjemmel, 10 éves kapcsolatba.

Annyi igaz, hogy a gyerekvállalás ideje a női genetika szempontjából nem 30 éves korban van, ezt sajnos csak akkor érzi egy nő, ha nem jön könnyen az áhított baba...

Nehéz dönteni, mérlegelni kell, de tény, hogy anyagi függetlenség nélkül gyereket vállalni nem SZABADNA.

2014. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Figyelj nem kötelezö 24 évesen gyereket szülni!

De én pl. 21 évesen szültem és a párom pont akkor vesztette el a minimálbéres munkáját! (Ö akkor 26 eves volt)

De egy hònap alatt talpra állt és most a minimálbér többszörösét keresi meg és IGEN MI IS A SZÜLÖI HÁZBAN LAKUNK!!

Minek költsünk albérletre feleslegesen,ha itt KB. 24.000 Ft az össz rezsink!

Melette autòt is lizingelünk és gyüjteni is tudunk...

Szòval nem kell itélkezni és egy kalap alá venni minden huszonévest!!!

2014. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nem mindenki akar a szülői házban lakni, azt meg te értsd meg, főleg nem kéne erre felvágni, mert aki gyereket vállal az legyen már felelősségteljes és tudjon önállóan a saját talpán megélni, nem örülni, hogy mások fizetnek helyette ők meg beleadnak egy kicsit.
2014. ápr. 5. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!