Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám olyan, hogy kézben...

A babám olyan, hogy kézben alszik el és ha nem alszik elég mélyen felébred ha le akarom tenni. Ha az ágyába teszem sír. Tippek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

szia suttogó titkai....olvasd el hasznos lesz.-meg kell tanítanod h egyedül aludjon el kiságyában....ezt ott leírja h hogy, nekünk sikerült, sok sikert nektek is

mennyi idős??

2008. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
öt hetes lesz holnap:-)
2008. dec. 23. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Hello,

a miénk is ilyeneket csinál:) én megvettem a suttogó titkait, de semmi olyan nincs benne amit ne gondolnál józan ésszel, és ne tanulnál meg, ha figyelsz a babára. Én nem a könyvben hiszek. Szerintem öt hetesen még nagyon nem kell rendszerre szoktatni, egyébként is kialakul majd a saját rendszeretek, mert a TE igényed is fontos, hogy te hogy szeretnéd hogy legyen. Csak türelem, alakul majd. A miénk cicin alszik el este, mikor kiveszem a cicit a szájából bedugok egy cumit, majd a férjem alányúl és mozdulatlanul tartva átviszi a szobájába. Mostanában összehajtjuk nap közben a takaróját, és arra fektetem, majd a karomba veszem, úgy hogy felülök az ülőgarnitúrára, és ringatom a lábammal, közben cumizik. Igy nagyon jókat alszik, és ha már elég mélyen alszik, le tudom tenni. REmélem tudtam segíteni...

boldog karácsonyt!

2008. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az én lányom is ilyen baba, rengeteget olvastam ez után. Azt a tanácsot kaptam, hogy ha másképpen nem megy, akkor altassam így, kézben. Rendszerint úgy altatom, hogy közben olvasok, tévét nézek vagy én is alszom vele együtt. Lehet hogy sokan bolondnak tartanak, de nem zavar. Persze megpróbálom letenni, néha sikerül is. Hidd el csak az elején fárasztó, mi már 4 és fél hósak vagyunk, a napirendünk klasszul kialakult, éjjel altatás nélkül alszik és egy boldog, kiegyensúlyozott baba! Sok sikert és jó babázást!

2008. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

innen letöltheted az Aludj jól gyermekem című könyvet - szerintem nagyon hasznos

[link]

ez pedig Gina Ford: kiegyensúlyozott mamák, nyugodt babák kézikönyvét (ez nem csak az alvással kapcsolatban tartalmaz hasznos tippeket)

2008. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket mindenkinek, a suttogóról én is csak rosszakat hallottam. Ranschburg Jenő is ellenzi, aki sztem elég nagy szaktekintély.
2008. dec. 23. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam a suttogót, nem teljesen értek mindenben egyet vele, de a rendszerre tanítása elég jó. Szerintem 5 hetesen korai még a szoktatás. Én ilyenkor még bőszen ringattam.

Kb. 10 hetes korban kezdtük el bevezetni, hogy a saját ágyában aludjon el. Először ott játszottam vele (ágy feletti zenélőke), vagy ami éppen lefoglalta. Kicsivel több időt töltött a kiságyban. Aztán jött a cumi és az alvás. Ha kiesett a cumi, mindig visszatettem, nem hagytam sírni. Aztán egyre kevesebbszer ejti ki és egyre hamarabb aludt el.

Nekünk ez nagyon bevált. Mára eljutottunk odáig, ha vagyunk valahol és álmos, elalszik magától a mózesben és nincs hiszti és álmatlanság.

Sok sikert!

4 hós kisfiú anyukája

2008. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!