Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az ha a kislányom...

Miért van az ha a kislányom elalszik a karomban v. a vállamon és le akarom tenni a helyére 5-10perc és felébred sírdogál? Ha felveszem megnyugszik és kezdődik elölről, de néha alszik tovább! Elkényeztettem 5 hetesen?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem is 5 hetes a kisleányom,és énis így vagyok.Nappal mindig a nálam alszik el,és ha leteszem rögtön kinyissa a szemét.Próbáltam leszoktatni róla,de annyira tud sírni hogy levegőt is elfelejt venni,és akkor felkel vennem,mert nemtudom elnézni hogy sír.Azt hittem hogy én vagyok csak így a kicsivel,de annak örülök éjjel aluszik rendessen.
2008. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha te elaludnál valahol és máshol ébrednél nem ijjednél meg? Én ugyan úgy szoktam lefektetni nappal mint este .Megvan a kis kialakult rituálé ebből tudja ababa , hogy fekvés,alvás következik.Behuzom a függönyt ugy hogy a karomon van ,elmesélem hogy mindenki pihen...puszi és leteszem úgy hogy még ébren van,de már tudja hogy alvás következik!Próbáljátok ki , nem mondom hogy azonnal megy de sikerülhet rövid időn bellül "rendes " alvásra szoktatni a picit . Sok sikert !
2008. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is 5 hetes kislánnyal, ugyanígy:-(

A vállamon alszik, leteszem felébred. Felveszem, elalszik, leteszem, felébred. Akár 4-5 alkalommal is. kiegészítve azzal, hogy én adok neki cicit általában, ott is elalszik 10 mp alatt, felveszem böfizni, elalszik, leteszem, felébred. De kb a4. 5. alkalommal elalszik végre:-)

Nyugi, ezzel tuti nem vagy egyedül, ez nem kényeztetés.

Szerintem szereti hallani a szivünket, és ha nem hallja, nyugtalan. Felvesszük , hallja, megnyugszik, de ha letesszük megint, nem hallja. Én próbálom megvárni, amíg mélyebb álomba merül, és akkor letenni, ha sír, kicsit hagyon, néha elaltatja magát idővel.

2008. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel hogy kényeztetnéd el? 5hetes!!! Rád van szügsége. Ennyi! Majd kinövi. Türelem!
2008. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát lehet, h most megköveztek,de én hagytam ordítani. Van hogy 10 percig is műsorozik, de utána rendben volt. És kb két hét alatt meg is szűnt ez a probléma. Nem mondom h mindenkinél működik, de nálam bevált.
2008. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem hagynám 10 percig ordítani és te se tedd! Olyankor nem azért alszik el, mert megnyugodott,hanem azért mert reményt vesztett. A biztonságot meg kell neki adni,hiszen még annyira kicsi. Most ez a dolgunk,hogy az Ő igényeit kielégítsük. Én is felveszem ha kell százszor is egy altatásnál,de nem lesz ez mindíg így. Az idő megoldja,türelem,nagyon jól csinálod! Halgass a szívedre. 6 hetes a pici fiam.
2008. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia az első válaszoló vagyok.Olvastam a többi válaszolót,és szerintem is van benne valami amit az egyik válaszoló írt.Este 9 felé lefektetem a helyére adok neki cicikét,és pár perc mulva el is alszik.Reggel 8-9 ig alszik,de 3óránként szopiztatom.Napközben meg rajtam alszik el,mert nem abban a szobában vagyok ahól ö alszik este.Megfogom próbálni napközben is ott a helyén elaltatni,remélem sikerrel.Sok sikert neked is!!!!
2008. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Okosabbak a kisbabák mint hinnétek!!! Nem hülye az a gyerek!!! Hallani a hangján ha hisztizik! Én is hagyom és ordít 10 percet. Hozzáteszem itt voltak anyuék és el lett kapatva, két hétig, most egy kicsit böjtölünk. De nem drasztikusan nyílván. Cici, pelluscsere, egy kis beszélgetés, játék az ő módján, és aztán kiságy. Ekkor minden igénye ki van elégítve. Persze van olyan hogy én is kiveszem, ha fáj a hasa azt látni. No meg ha anyaigénye van de nem minden alkalommal! Ha ehhez lesz szokatva a kicsi, akkor még a szemetet se fogjátok tudni kivinni! Én is próbálom követni az igényeit, de mindent csak ésszel!! :)

Sok sikert! 5 hetes kisfiú anyukája!

2008. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapos a fiam, és néha még mindig csinálja :) Pedig nagyon szépen meg lett tanítva egyedül aludni, eddig működött, pár napja hiszti van, de minden ok nélkül. Én legalább is nem talátam még meg az okát. Szerintem csináld azt, hogy csak félig ringatod el, nem várod meg, amíg teljesen elalszik, úgy tedd az ágyba, és ott altasd el, simogasd, énekelj neki, beszélj hozzá, így hamar megszokja, hogy az ágyban aludni kell. Mondjuk én kb. 3 hónapig mindig elringattam, vagy hagytam szopi közben elaludni, aztán volt később olyan, hogy sírni is hagytam 5-5 percekre, persze nem hagytam magára, végülis szükség volt erre is, mert már messze nem sír annyit, sőt, egy nagyon vidám, nyugodt, kiegyensúlyozott kisbaba lett belőle.
2008. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy ilyen gyorsan sok választ írtatok! :)

Hallottam,hogy a kicsik néha megijednek a saját kezüktől.

De hála istennek a kislányom alszik éjjel és csak 1szer kel fel szopizni.

Köszi még1szer

2008. júl. 25. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!