Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Mit tegyek, ha túl...

Segítség! Mit tegyek, ha túl sokat eszik a babám és így sem elég neki?

Figyelt kérdés

Most egy hónapos, anyatejes, csak szopizik, de rengeteget: egy nap képes egy kg fölött fogyasztani mérleg szerint, nem ritka, hogy 200g vagy annál több is lecsúszik egy evésre.

Eddig még bírtam valahogy az igény szerinti szoptatást, de már nem nagyon elég a tejem. Azt viszont nagyon feleslegesnek érezném, hogy ilyen mennyiség mellé még pótoljak tápszerrel...

Van valami ötlet, hogy hogy csökkenthetném az étvágyát? Ha nem lakik jól, akkor nagyon sír, semmi nem nyugtatja meg, csak az evés :(



2022. okt. 14. 20:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
Miért is méregeted? Teljesen felesleges, semmilyen plusz infohoz nem jutsz, cserébe ilyen butaságokkal foglalkozol, hogy sokat eszik. Nem eszik sokat, nem kell pótolni, ez ilyen. Majd beáll 2-3 hónap múlva, 1 hónaposan az a dolga, hogy szopizzon. Nyilván ha továbbra is szoptatni szeretnél, ha nagyon terhes számodra nem kötelező, de a szoptatás az első időkben erről szól. Kitartás, nehéz időszak, de tényleg igaz, hamar elröppen.
2022. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Megterhelő, igen, lelkileg, hogy sírni látom a babámat... már a kis sérve is kijött, annyira követelné az ételt. Szóval ezt nem csinálhatom így sokáig szerintem.

Az pedig a másik, hogy a védőnő is méri, így látszik, hogy születési súlyához (nem a hazahozóshoz) 1100g-ot hízott az első hónapban úgy, hogy későn jött meg a tejem, így még itthon is napokig fogyott, tehát ezt kb. 3 hét alatt szedte fel. Hosszú távon ez sem szerencsés, védőnő szerint a mozgásfejlődését lassíthatja majd például a "túlsúly"

(Tudom, tudom, szopós babát nem lehet túletetni.)

2022. okt. 14. 20:27
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

3-6 hetesen, illetve 3-6 hónaposan van növekedési ugrás. Na nálunk a 3 hetes(elcsúszhat egy hetet mind ide vagy oda)brutál volt, 6 hetes kicsit enyhébb, többi már nem volt vészes( mondom ezt úgy, hogy a fiam 2-2,5 óráként szopizott mikor nem volt ugrása, szóval az átlag, mai napig egésznap eszik és nem dagi!!! Sőt, magasságra átlag felett, súly àtlag alatt) szóval, amit tudsz tenni, csak azt ha szeretnéd szoptatni akkor nonstop cici. Akár fél óránként is. (Nálunk bevált, 15 hónapig szoptattam, de megjött a rendes kajára az étvàgya így leválasztottam. )


Mellé lehet hasfájás-torna,szélcső,espumisan,biogaia,co-lactase kid,meggypárna,hajszárító lightosan, de erről mind kérd ki az orvosotok véleményét!!!

2022. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%
De mit nem csinálhatsz? Nem adsz neki enni? Ha tápszeres lenne, mi lenne? Ugyanez. Mennyi volt a születési súlya? Most megnéztem az én babám 1000 grammot hízott 3 hét alatt, nekem is nagyon lassan indult be a tejem. Soha senki egy fél szóval nem mondta, hogy gond lenne. Meg ez a sérv dolog is ne haragudj érthetetlen. Sérve van a babának? A védőnőt meg hagyjuk, 1 hónapos a baba könyörgöm, simán le fog ez lassulni. Jó hogy nem arról beszél, hogy 16 évesen hány kg lesz.
2022. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Az ordítástól kijött a sérve :(

Mielőtt továbbra is nekem esnétek, adok neki enni (igény szerint szoptatok, mint írtam), de végesek az erőforrásaim. Ha pedig cicire teszem, de nem jön belőle, akkor behergeli magát mégjobban, sír, visít szopcsi közben is, nem nyugszik meg tőle.

Eddig is rezgett a léc, de még éppen elvoltunk, ma viszont már teljesen kiürültem, és nem tudom, mit tegyek.

2022. okt. 14. 20:46
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Majd visszamegy


Ilywnkor sok kisbabának kijön amikor sír


Első alkalommal tiszta pánikban voltam..


Ne méregesd


Nekem 1200-akat híztak az elején

Aztán úgy lelassult, hogy màr aggódtam..


Az egyik már 10 hónaposan jàrt ( a lassú mozgásra reagálva)


Egyébként valószínűleg növekedésugrása is van.


Nyugi.. igyál sokat, az tuti, hogy elég neki a tejed.



Nagyon nehéz ez az időszak, kitartás.


Nem ráfejelni akarok, csak hogy elhidd, hogy elég.

Ilyenkor a 2. Gyerekem ugye 1200-at hízott. De tandem szoptattam mellé a nagyot is.. aki 1,5 hónap altt szintén 1 kg—ot, pedig 1 hétig szilárdat nem fogadott el(1,5 éves volt)

Tehát rengeteg folyadék, és kitartás, bírni fogod tejjel, ha van ennyi már most, utána könnyebb.

2022. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Köszönöm a non-stop cicis tanácsot, szoptatnám én félóránként, más dolgom sincs, de nálunk ez lehet nem válik be:

Úgy tűnik, hogy ő akkor nyugszik meg, ha egyszerre tud egy nagyobb mennyiséget enni (ez kb. 170-180 g körül lehet minimum). Ebben az esetben szépen elalszik, vagy nyugodtan gügyög kajcsi után, és 3-4 órát simán kibír - éjszaka 5-6 is lehet. De ehhez (is) üresre szívja a cicit, meg akkor is, ha mondjuk csak 120g van benne, szóval akkor már nem is tudom visszatenni fél óra múlva, mert üres vagy majdnem üres, és ha nem jön belőle, akkor még rosszabb :(

Nálad a félóránkénti szopcsiknál mindig volt is mit ennie? Vagy eleinte nem, de pár nap/hét után beállt?

2022. okt. 14. 21:16
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

A méregetést még akkor kezdtük, mikor nem akart beindulni a tej és csak fogyott a baba, utána meg támpontul szolgál már csak ahhoz, hogy megugrottuk-e a számára megnyugtató mennyiséget egy-egy evésnél (és például el merhetek-e indulni az orvoshoz, vagy végig zokogni fog, míg haza nem érek).

Az már igazán nem zavar, hogy sokat eszik (megszoktam a kis tokát és sonkákat hamar 🙂), inkább megnyugtat, h papírforma szerint nincs baj, ezért sem jutna eszembe a pótlás.

Rengeteg szaporító teát iszok, ez az egy, ami használ tapasztalatom szerint, de sajnos annyira mégsem, hogy ne szakadjon meg a szívem, mikor hallom a sírást... Ha ez tényleg még mindig a növekedési ugrás, akkor vajon meddig tarthat még ez az áldatlan àllapot? Kb. egy hete szenvedünk :(

2022. okt. 14. 21:26
 9/38 anonim ***** válasza:
Kb addig szokott tartani. Mondd csak, nem olyan délután 4-5 és éjjel 11-12 között mennek a cirkuszok?
2022. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Általában estefelé a legrosszabb a helyzet, de ma pl. 2kor kellett volna indulnom orvoshoz, és már az se sikerült, mert sírva nem akartam itthon hagyni, pedig direkt próbáltam megetetni előtte...

Az időnek van valami jelentősége? Azon túl, h úgy hallottam, este másabb a tej összetétele.

2022. okt. 14. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!