Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt most miért csinálja a babám?

Ezt most miért csinálja a babám?

Figyelt kérdés

Ez sürgős, mert érzem , hogy ebből gondunk lesz a továbbiakban!

Ilyen későn írok, hátha valamelyik anyuka tapasztalta.


A babám 9 körül már álmos, megissza a kis meleg tejet és alszik. 2 körül meg ébred enni, majd 4-5 körül megint.

Ez így oké is, de ma vagyis az imént megváltozott.


Lényegében mielőtt álomba szenderülne a kicsi hirtelen a hasára fordul. Látom rajta, hogy szeretne hason aludni, amivel nincs is bajom, de ő inkább idegenkedik és sír.

Próbáltam félig hasra fektetni, ment is egy darabig, majd megint teljesen hasra akart feküdni.


Nem tudom, hogy mihez is kezdjünk.

Lassacskán 5 hónapos. 2 hónapja beállt ez az alvás rendje és én is nyugodtan alszok éjjel.


Ha legalább tudnám az okát, hogy miért csinálja ezt, akkor elfogadnám és valahogy kitalálnám, hogy hogyan fogom ezentúl altatni



2022. okt. 18. 23:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És le is írom, én sem tudok így nyugodtan aludni. Folyton néznem kell, hogy nehogy hasra forduljon és történjen valami, hisz még kicsi, hogy vissza forduljon a határa.
2022. okt. 19. 07:05
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
11-es vagyok. A lányom is 4 hónaposan kezdte ezt csinálni és bár most 6 hónapos és vissza is tud fordulni, valamiért álmában ha hasra fordul egyből elkezd fészkelődni és sír. Nem szó szerint de én "beszorítottam" 2 feltekert takaró közé annyira, hogy oldalra tudjon fordulni de hasra ne. Így kicsit jobb volt a helyzet, egészen addig amíg el nem kezdett kúszni. Most már azt is gyakorolja álmában és mégrosszabb a helyzet. :( kitartást!
2022. okt. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Érzem, hogy ez nem lesz hosszú időszak, de amikor végre fellélegezhettem, hogy végre alszik éjszaka, erre ez történik.

És ez rosszabb a nem alvásnál, ez inkább veszélyes, hisz bármi megtörténhet

2022. okt. 19. 07:17
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelőt használjátok, nem gond ha hason alszik.
2022. okt. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Megvesz azt is, hisz mégis csak veszélyes ez az egész.

Napközben feszt hason van, szereti is, de este nem képes rendesen hason aludni

2022. okt. 19. 07:30
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A légzésfigyelő kb ugyanannyira ajánlott bárhogy is alszik.
2022. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az 5 hónapos fiam is hasonlóan alszik mostanában. Mondjuk ő eleve hason alszik 6 hetes kora óta, máshogy nem is tud jól aludni.

Már forog minden irányba, de alvás közben nem megy neki. És próbál a hátára fordulni, és megakad félúton. Szóval olyankor félig az oldalán alszik, de alatta van a keze, és emiatt sír. Olyankor kiveszem az ágyból, felveszem, picit simogatom, és visszateszem hasra, ha megnyugodott. Szerencsére éjszaka nem jellemző, inkább hajnalban meg nap közben szokta csinálni. Nappal van, hogy ha felveszem, fel is ébred. Ez egy ilyen időszak, túl kell élni.

De egyébként semmi baja nem lesz a babádnak, ha álmában hasra fordul.

2022. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

első babás vihar a biliben, igazi first world problem.


ahogy írták többen is, ez ilyen, 2-3 hetente jön valami, növekedés-fejlődés, új képesség, fogzás, ami miatt új módszer kell az altatáshoz vagy ha fejed tetejére állsz is ébred éjjel 56x.


felesleges ennyire rápörögni, túl kell élni.

2022. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!