Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik használtok...

Anyukák akik használtok légzésfigyelőt? .

Figyelt kérdés
Mi használjuk és fogjuk is még ! A kérdésem az lenne ,hogy a következő babátoknál a kórházba nem aggódnátok,hogy nincs a pici alatt ?Igazából amikor hazajöttünk és beriasztott akkor döbbentem rá ,még jó ,hogy már itthon voltunk és volt légzésfigyelőnk !
2010. szept. 27. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A kórházban, ahol a kisfiamat szültem, volt légzésfigyelő a babák alatt. Napközben volt velem a babó, éjszakára nem. Nem hiszem, hogy nagyon aggódnék a pár nap alatt, hisz itthon is volt pár hamis riasztásunk. Bent pedig szakemberek közt van. Értem, hogy nem egész nap lesik a kisbabát, de egy életerős ember-palántával nem lesz semmi gond. Ha meg koraszülött lenne vagy kis súlyú, akkor úgyis spéci figyelemben részesül.
2010. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi használunk,de valahogy ez még eszembe sem jutott!mi kettőt "aludtunk" a kórházban,de én alig bírtam aludni,így én folyamatosan figyeltem!De amúgy legtöbbször mellettem feküdt éjjel az ágyban (annyira fájt a gátsebem hogy nem nagyon bírtam mozogni) és ha hallja az anyukája légvételét (meg érzi),és elfelejtene levegőt venni akkor is észbe kap és vesz! És ez tényleg így igaz!
2010. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 3 éjszakát voltam szülés után a szülészeten, második és harmadik éjszaka volt velem, és szinte egész éjjel fent voltam mert nem nagyon akart aludni a baba :)

De: mikor hazajöttünk, még aznap visszakerültünk 5 napra mert belázasodott, na ott egész nap volt a kiskocsijában babafigyelő és jó szolgálatot tett mert akkor már hihetetlenül aggódtam érte a történtek után.

2010. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha hallja az anyukája légvételét (meg érzi),és elfelejtene levegőt venni akkor is észbe kap és vesz! És ez tényleg így igaz!"

Bocsi, de muszáj hozzászólnom. A bölcsőhalál azért történhet, mert annyira mélyen bealszik a baba, hogy egyszerűen nem jut el az agyáig, hogy lélegezni kellene. Ilyen esetben az sem jut oda, hogy az anyukája mellette lélegzik, tehát ez nem igaz, hogy észbe kap és lélegzik.

Kérdező: a kórházban sosincs akkora nyugalom, mint otthon, kisebb az esélye a mély alvásnak. De ha ennyire aggódsz, miért nem viszed be a légzésfigyelőt a kórházba?

Nekünk volt használtuk is, de előfordul, hogy nem kapcsoltam be.

2010. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első babámnál nem vittem be a légzésfigyelőt a kórházba, de sok anyuka bevitte és használták is. Nekem eszembe se jutott, nem is hiányzott. Pedig itthon légzésfigyelő-függő voltam rendesen! 13 hónapig használtuk.

Most várom a 2. babámat, de a kórházba most sem fogom bevinni, majd csak itthon üzemeljük be.

Egyébként nekünk is beriasztott első éjjel, de nem a baba miatt, hanem bénán állítottuk be az érzékenységet. De igazából nem az első hónap a veszélyes bölcsőhalál szempontjából, hanem a 2-4. hónap.

Én még senkitől nem hallottam, sehol nem olvastam, bár ettől persze megtörténhetett, hogy a kórházban töltött 3-4 nap alatt bölcsőhalál lett volna.

2010. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A korházban velem egy ágyban aludt a baba, és így nem aggódtam. Itthon mi is használtuk a légzésfigyelőt.

A 2. babánál nem fogom bevinni én sem a kórházba.

Amúgy amint elmúlt 6 hós a lányunk, a légzésfigyelő nagyon gyakran beriasztott, hamisan...

2010. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Három gyermekem van, egyiknél sem használtam légzés figyelőt. Szerintem a negyediknél sem fogok, hacsak nem koraszülött lesz vagy más okból lesz külön veszélyeztetett nem a baba.
2010. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi 21:30 véleményét osztom, a kórházban soha nem volt néma csend és sötét, tehát nem voltak adottak a feltételek ahhoz, hogy elég mélyen bealudjon a babám. Gondoltam rá, hogy beviszem a légzésfigyelőt, de mondták, hogy felesleges, egyrészt a fent említett ok miatt, másrészt azért, mert statisztikák szerint a legtöbb bölcsőhalál 1-4 hónapos kor között következik be (nem tudom, miért, nem emlékszem, de most utánanézek megint). És a kórházban tényleg nincs tökéletes nyugalom, mert vagy nagy a zaj (nappal), vagy hol az egyik, hol a másik baba sírt fel mellettünk éjszaka (3-an voltunk egy szobában, babák velünk kis tologatós "ketrecben", amit át lehetett tolni/húzni a pelenkázós/fürdetős helyiségbe).
2010. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahol szültem, ott éjjelre elvitték tőlünk a babát. Egész éjjel figyeltek rájuk, meg sem fordult a fejemben, hogy kellene ott légzésfigyelő. Természetesen ahogy hazahoztuk, használtuk, és volt is téves riasztásunk - nem volt elég érzékenyre állítva a ketyere.
2010. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Írta valaki hogy ha melletted alszik, akkor a te légvételedtől ő is veszi a levegőt. Ezt én is így hallottam egy kineziologustól, aki egyébként hosszú évekig védőnő volt. De nem azért mert hallja, hanem azért mert az anya által kilélegzett széndioxidot szívja be, és ez arra ösztönzi hogy vegyen levegőt folyamatosan, hiszen a kilélegzett levegőben nincs annyi oxigén. Ezért ő is azt mondta hogy ne izguljak, ha mellettem alszik, mert az én kilélegzett levegőm, arra ösztönzi a szervezetét, hogy folymatosan vegye a levegőt.

nekem is eszembre jutott a kórházban hogy nincs légzésfigyelő, néztem is hogy lélegzik-e, de szerintem tényleg idősebb korban gyakoribb a bölcsőhalál.

2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!