Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok légzésfigyelőt?

Használtok légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Kislányom 1hónapos,10/10-es apgarral született,3520grammal,teljesen egészségesen,azóta is minden rendben vele,már 4470gramm.

Sajnos légzésfigyelőt nem tudtunk már venni,így is rengeteg volt a kiadás.:( De úgy tűnik,mindenkinek van már.


2010. nov. 8. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem, felesleges. Nekunk sosem volt. Mindenre felebredsz, ez osztonos, o meg jelzi.
2010. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha a gyermeked élete felesleges, akkor felesleges...

És sosem érte meg azokat, akik azt hiszik, hogy fel fognak ébredni arra, hogy a gyerek nem vesz levegőt... talán majd szól, hogy anya, figyu már, most kicsit kihagy a légzésem, ébredjél már fel lécci...????

Mindkét lányomnál hasznltam, és semmiért nem adnám!!

Csak ezzel tudtam nyugodtn aludni.

Nagylányom 28 hós, néha még most is benézek, hogy minden rendben van-e.

Nem kell venni-amúgy lehet használtan is, lehet bérelni is.

Igaz, sok gyerek felnőtt nélküle, soknál viszont jó volt, hogy jelzett, hogy gond van.

Én is kórházba kerültem a kislányommal, nem is tudom mi lett volna, ha a légzésfigyelő nem szól, hogy gond van...

Szóval bérlni is lehet.

Ja, és ebből a kérdésből még igen nagy vita lesz...

2010. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Azért kinyílt a bicska a zsebemben erre a "ha felesleges a gyereked élete" szövegre.

A kisfiam 8/10es apgarral, 3700 gr-al született. 41. hétre. Azonnal elvitték, állítólag nem vett levegőt. Inkubátorban volt, 5 napig nem foghattam meg, de antibiotikumon kívül nem kapott kezelést, oxigént sem, az állítólagos "nemlevegővételre" (itt rutinból minden újszülött kap 5napos íntibiotikum-kúrát)

Amikor kiengedtek minket, a kutya nem mondta, hogy légzésfigyelőt kellene vennünk, holott tudtommal a fiam állítólagos "betegsége" miatt kellett volna, de annyira boldog voltam, hogy végre hazamehetünk, hogy eszembe se jutott.

A fiam azóta 7 hónapos, 8 kg, és 71 cm. Semmi baja.

A légzésfigyelőt a koraszülött, ill. beteg csecsemőknek találták ki! Csak közben a gyártók rájöttek, hogy a szülők beparáztatásával nagyot tudnak kaszálni.

2010. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

nekem a fiam életét sikerult megmenteni,igaz nem a gép élesztette ujra,hanem én,hála az égnek tudtam mit kell tenni,és sikerult is visszahoznom ot,de ha nem jelez a gép,hát sajna,most nem aludna a kiságyban,

már tobbszor írtam ilyen kérdésre és mindig lelettem pontozva,pedig én buszke vagyok arra,hogy tudtam mit kell tenni,de ha nem jelez a gép felsem ébredtem volna,szépen elaludt volna a kicsi.Voltunk korházban meg minden,egészséges,nincs rá magyarázat miért volt ez.Akkor volt 2,5 hos.Ma 14 hos eleven gyerek.

2010. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bérelni sajnos nálunk nem lehet,érdeklődtem már több helyen,mindenhol azt mondták pillanatnyilag nincs.

Használtat meg vett egy ismerősöm,és nem működött sokáig. Ha tehetném vennék biztosan.:(

2010. nov. 8. 11:26
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

"Csak közben a gyártók rájöttek, hogy a szülők beparáztatásával nagyot tudnak kaszálni."


Szerinted a bölcső halál is csak kampány fogás??????

Ha utána olvasol a bölcső halálban nem beteg vagy kora babák halnak meg!!!!!!!!!Egészséges csecsemők is halnak meg bölcső halálban!!!!!

És erre van a légzés figyelő! De nem elég ha csak légzés figyelőd van, nem árt elvégezni egy tanfolyamot ahol megmutatják a mentő hívásán kívül mit tudsz csinálni, hogyan tudsz segíteni a babádon!

Szerintem igen is fontos a légzés figyelő!!!!!!!!!!

2010. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, nem kell ezer !!!!!!!!!!

NEm azt mondtam, hogy nem fontos a légzésfigyelő, csak kár úgy beállítani a dolgot, mintha a gyerekem okvetlenül meghalna, ha nincs alatta.

2010. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
És minden elismerésem a tapraesett anyukának!
2010. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Koszonom szépen,hidd el te vagy az elso,aki ilyent írt,eddig csak lelettem pontozva,meg elitéltek.Szerencsémre elotte néztem utána ,mit kell ilyen helyzetben tenni,és aki elottem írta,annak igaza van,a bolcsohalál egészséges ,általában fiu gyermekeknél ,a 2-4 honaposok kozott fordul elo leggyakrabban.
2010. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Aki hülye az ne vegyen ! Ennyi barmot már bocsánat !Soha nem írok többet ilyen hülye kérdésre választ !
2010. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!