Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben lehet a kötődése?

Rendben lehet a kötődése?

Figyelt kérdés
Kisbabám 10 hónapos, de világéletében rá tudtam bízni másra alkalmasint néhány órára. (Nem idegenre nyilván, többnyire az apjára, illetve egyszer a nagyszülőkre.) Soha még csak le sem konyul a szája. Ugyanolyan kiegyensúlyozottan éli a kis életét, mintha ott lennék. Örül mikor visszatérek, de úgy tűnik mintha nem is hiányoznék neki. Ismerősök meg a családtagok gyerekei teljesen mások. Vagy akkor csinálják a palávert ha kimegy az anyjuk a helyiségből, vagy akkor ha visszamegy. Pár hónapja talán valami halvány szikrája volt némi szeparációs szorongásnak, azaz hangokat adott ki, ha kimentem a szobából, de ez az időszak hamar véget ért, és nem is volt erőteljes. Azt gondolom, vagyis arról győzködöm magam, hogy odafigyelek rá, szeretettel gondoskodok róla. Így néz ki, vagy így is nézhet ki egy egészséges kötődés, esetleg valamit mégis csak nagyon rosszul csinálok? Idegeneknek nehezen fejezem ki az érzelmeimet, talán kicsit rideg vagyok, de egymás között, otthon hármasban, igyekszem érzelmes lenni. Persze csak őszintén, nem erőltetetten.
2022. okt. 22. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekednek kutya baja! Neked annál inkább! Ne várd meg, míg ráragasztod a saját szorongásodat, menj pszichológushoz!
2022. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább örülj neki, hogy jól elvan mással is. Ha nem maradna meg senki mással meg az lenne a bajod,. hogy nincs egy szabad perced...
2022. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bajod neked lehet, kedves 1-es. Nem gondoltam, hogy a gyermekemnek bármi baja is lenne, legfeljebb attól tartottam, hogy ÉN rosszul csinálok valamit. (Nem feltételezem, hogy nem egészséges a gyermekem. Olvastam a korai kötődési mintázatokról, és ezért merült fel bennem a fenti kérdés. Bocsásson meg a világ :D Már elfelejtettem, hogy mennyi rosszindulatú megmondóember jár ide.) Valóban nem vagyok az a fajta ember, aki szarik a világba, de pszichológushoz járjon az, aki a neten, vadidegen embereken próbálja levezetni a frusztrációját.
2022. okt. 22. 19:40
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Na pont ezt hívják szorongásnak, kérdező! Mikor a makkegészséges jókedélyű gyereked mellett azon rágódsz, hogy mit rontottál el! Te visszautasíthatod az én tanácsomat, te érzed magad rosszul, nem én!
2022. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bemész a szobába, rád néz, örül neked?

Ha sír, meg tudod nyugtatni (általában)?

Ha igen, akkor szerintem minden rendben. Teljesen normális ennyi idősen, ha otthon érzi magát a nagyszülőknél.

2022. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
3 gyerekem van soha nem sírt utánam egyik sem, bölcsibe, oviba is könnyen beszoktak, mondjuk ha nyikkantak soha nem fordultam vissza még egy puszi meg ölelés vagy bármi, határozottan elköszöntem mindig és mentem.
2022. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ki milyen típusú anya..

Én pl senkire nem bíztam kb 2 éves koráig. Halistennek nem is volt rá szükség plusz kb eszembe se jutott, vele akartam lenni és nem éreztem volna jól magam ha nincs velem. Ez a mai napig így van.

Mindenhova együtt megyünk. Bocs 1 évesen míg levizsgaztam egy kepzesbol addig az apjával volt a suli előtt.

Rengeteget hordoztam stb, de "én időre" úgymond nem volt szükségem mert eljátszott egyedül addig amíg kellet.

Most már 3 lesz, minden nap elmondja, hogy engem szeret a legjobban és mindig velem akar lenni. Az ovis beszoktatas se volt épp a legkonnyebb, de kiegyensúlyozott, mindig bízik bennem, állandóan jókedvű, okos, kommunikatív, nyitott gyerek. Szóval igazából ennek annyi a hátránya, hogy nem szeretünk egymás nélkül lenni, de utána annál jobb.

Én azokat sose fogom megerteni, akik se szó se beszéd ott hagyják az akár utánuk síró gyereket és még le is szrják kb, élik vilagukat.

Nekem se csak ő az életem, de a középpontja, az biztos.

Tanulok mellette, egyetem mostmar, férjemmel minden rendben de én belül kicsit belepusztulnék minden alkalommal ha nem is érdekelné ott vagyok-e. Hiszen akkor mi jelenti neki a biztos támaszt, érzelmi megnyugvast stb? Bárki? Én nem ezt szerettem volna, de tény, hogy könnyebb egy olyan gyerekkel, szabadabb az ember.

De nekem nem volt célom eljarkalni mellőle pl , azért akartam őt, hogy vele legyek.

Mások vagyunk. Biztos mindenki elcseszi valahogy, az a lényeg, a családnak megfeleljen az ami van.

2022. okt. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7es is nélkülözhetetlennek kepzeli magát


Kérdező, ez normális. Fog még matrica lenni később

2022. okt. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bajok vannak veled, 7-es! A gyerek nem eszköz a te szeretethiányod betöltésére. Mit csinálsz, ha felnő?
2022. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, annyira tudatlan vagyok, hogy neked kell felvilágosítanod a szorongásról. Legyen igazad, bár tudom mikor szorongok, ismerem az érzést. Dolgoztam már rajta, ne aggódj. Nem fogok viszont vitatkozni valakivel, aki vagy nem tud szöveget értelmezni, vagy direkt kiforgatja a szavaimat. Felmerült bennem egy kérdés, mint mondtam. Nincs szó rágódásról. Nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy én ezen pörgök a jókedélyű gyerekem mellett. De még éjszaka, alvas helyett sem jár ezen az eszem.
2022. okt. 23. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!