Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben lehet a kötődése?

Rendben lehet a kötődése?

Figyelt kérdés
Kisbabám 10 hónapos, de világéletében rá tudtam bízni másra alkalmasint néhány órára. (Nem idegenre nyilván, többnyire az apjára, illetve egyszer a nagyszülőkre.) Soha még csak le sem konyul a szája. Ugyanolyan kiegyensúlyozottan éli a kis életét, mintha ott lennék. Örül mikor visszatérek, de úgy tűnik mintha nem is hiányoznék neki. Ismerősök meg a családtagok gyerekei teljesen mások. Vagy akkor csinálják a palávert ha kimegy az anyjuk a helyiségből, vagy akkor ha visszamegy. Pár hónapja talán valami halvány szikrája volt némi szeparációs szorongásnak, azaz hangokat adott ki, ha kimentem a szobából, de ez az időszak hamar véget ért, és nem is volt erőteljes. Azt gondolom, vagyis arról győzködöm magam, hogy odafigyelek rá, szeretettel gondoskodok róla. Így néz ki, vagy így is nézhet ki egy egészséges kötődés, esetleg valamit mégis csak nagyon rosszul csinálok? Idegeneknek nehezen fejezem ki az érzelmeimet, talán kicsit rideg vagyok, de egymás között, otthon hármasban, igyekszem érzelmes lenni. Persze csak őszintén, nem erőltetetten.
2022. okt. 22. 16:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Örül nekem, igen. Megnyugtatni nem sokszor kell, mert annyira boldog baba, de ha véletlenül mégis bántja valami, akkor hamar meg tudom nyugtatni :)
2022. okt. 23. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!