Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 38 évesen gyermektelen,...

Aki 38 évesen gyermektelen, de szeretne 2 gyereket az mégis mikor gondolja kezdeni? Tényleg nem rizikós közel 40 évesen? Most elsősorban az apa kora ennyi, anya fiatalabb.

Figyelt kérdés
2022. okt. 24. 22:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy romlik a sperma minősége, megnő a betegségek kockázata az idő előrehaladtával, de sokkal elenyészőbb, mint egy nő esetében. Egy nőnél a hormonok is közrejátszanak, változó kor stb, egy férfinél ez nem játszik. Simán lehet egy férfinak akár 45 évesen is egészséges gyereke.
2022. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egy nőnek is lehet 45 évesen egészséges gyereke:


[link]

2022. okt. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen helyzetben voltam, minden stimmelt, de bevallom én is, valóban nagyobb volt a kockázat valamilyen komplikációra, illetve azért én magam se vagyok már olyan "friss" 40 évesen, mintha 30 évesesen kellett volna ezt a strapát végigcsinálnom, ez elsősorban nem a terhességet jelenti, hanem a gondozást. A kérdésedre válaszolva, igen, ez már nagyon a vége a dolgoknak, tehát most tervezik kezdeni valószínűleg.
2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22-es: na az ilyen cikkek miatt volt nagyon morcos a nőgyógyászom, hogy ez egy káros trend, hogy cikkeznek erről, hogy xy-nak is xx évesen lett gyereke, és hogy az érintett hírességek nem avatják be a nagyérdeműt minden részletbe (ami nyilván érthető az ő oldalukról). Ugyanis 45 évesen természetes úton, saját petesejtből NAGYON ritkán lesz terhesség. A legtöbb ilyen esetben vagy volt valami hormonális rásegítés, vagy lombik eljárásban fogant vagy donorpetesejtből, csak ezt már nem reklámozzák annyira. Az átlag nő, ha nem elég tájékozott meg ezzel nyugtatja magát, hogy "jajdehát annyi celebnek is 40 felett lett gyereke, ráérek még", közbe meg ÁLTALÁBAN nem, már lemaradtál. Félreértések elkerülése végett: nem kívülállóként osztom azt észt, én is ebben a cipőben járok (bár én tisztában voltam a statisztikával, és sajnos úgy is lett, most megyünk donorpetesejtes eljárásra).
2022. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24-es vagyok: vagy a spermium oldalról segítettek be a fogantatás előtt, akár gyógyszeres kezeléssel, de vannak egyéb eljárások is, lombikon belül is van, ahol pl. bejuttatják a petesejtbe a spermiumot vagy ha extrémen alacsony a spermiumszám/minőség akkor közvetlenül a herékből nyernek ki spermiumot stb. Ezekről nem beszélnek, nyilván, meg hogy mondjuk hányadjára sikerült.
2022. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A Férjem 46 évesen lett másodszor Apa. (Én 38 éves voltam ekkor) Három hónap alatt összejött a baba.

Valóban a Férfiaknál is számít a kor, de nem olyan korán, mint a Nőknél.

2022. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!