Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujj szopós babákat át lehet...

Ujj szopós babákat át lehet szoktatni a cumira?

Figyelt kérdés
5hós babám születése óta szopja az ujját (amikor fáradt és alváskor néha),most még tündéri a látványa-de később már nem lesz az,és aggódok a fogai miatt is,és attól hogy nem fog soha róla leszokni..
2011. okt. 22. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak megrémíteni, de minél előbb pótold neki cumival. Ahogy mész boltba azonnal vegyél is neki egyet.

A cumit el tudod tőle venni majd, de az ujját soha.


Az én lányom cumizott, nem volt gond, le is szokott róla szépen.

Az osztálytársa az ujját cumizta, és még most is előfordul ha elfeledkezik magáról, szopja az ujját az iskolában. Az anyukája mondja hogy esténként meg csak úgy alszik el.

11 évesek már.


Ezt lehet sosem hagyja el az a másik kislány.

2011. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló. Ugyan már...

Te hány huszonévest láttál az ujját szopni???

Ha meg valaki 11 évesen csinálja, ott valami nagy probléma lehet, amit az anyukája is tudna ha elvinné a megfelelő szakemberhez. Én sem vettem cumit a fiamnak, mégsem szopja már az ujját /2 éves/ saját maga hagyta el.

2011. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Át lehet? Ki tudja, próbáld meg. Az enyémet ne lehet, hozzám vágja a cumit. Én hagyom szopni az ujját,én is szoptam kutya bajom, a fogaimnak sincs bajuk, és képzeld egyszer leszoktam róla, már nem szopom az ujjam. 35 éves vagyok.
2011. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az én kislányom is 5 hónapos és 6 hetes kora óta szopja az ujját. Ilyen időben sír a babakocsiban, mert a sok ruhától nem ér ba az ujja a szájába. ezért ismét, már vagy tizedszerre megpróbáltam a cumit. 4 különböző fajtát.

Egyiket sem fogadja el.


Kedves Első, hiába megy a kérdező a boltba cumit venni, ha nem fogadja el a baba.

2011. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

van itthon cumink (NUK) de hiába próbálgatom berakni a szájába,rögtön kiköpi,lehet,hogy megpróbálkozom egy másik fajtával is.

de lehet,hogy az sem válik be. a 3éves lányom meg cumifüggő volt,azt legalább eltudtam venni..-de ha a pici nagyon rászokik az ujjára akkor arról nem lesz egyszerű leszoktatni.

2011. okt. 22. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld minnél hamarabb, mert tényleg árt a fogainak! Saját tapasztalat!!! Nekem se vettek cumit és amikor jöttek a fogaim össze vissza nőttek!! amikor fogváltásom volt még akkor is cumiztam az ujjam és azok se álltak szépen!! fogszabályzó lett a vége! Nagyon nehezen vettek rá, hogy haggyam el az ujj szopizást! Talán ha jól emlékszem akkor amikor kezdtem a közép sulit!! Pedig minden nap győzködtek, és kenték az ujjam keserű lakkal meg stb. időben kell elkezdeni!
2011. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmivel nem lesz szebb foga,ha cumizik,mintha az ujját szopja.Az én lányom is ujjszopós és nem bánom.Szerintem iszonyú ronda,mikor mész az utcán,boltban,és jönnek szembe az 5-6 éves gyerekek cumival a szájukban,és közben beszélnek.Ennyit erről,hogy arról könnyebb leszoktatni...
2011. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19.51-nek igaza van, rengeteg 5 év korú gyereket látni, hogy cumiznak, szerintem nagyon csúnya látvány...

Nálunk a bölcsiben sem engedik cumizni a gyerekeket, inkább az ujjukat szopják. A fogak állása pedig egyszerűen genetika, egy kis ujjacskától nem fognak görbén nőni.

2011. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

5hós babád valószínűleg már a pocakban is szopta, ennyire erős a szopóreflexe. Amikor az enyém rátalált az ujjára 3napig bőgtem hasonlókon agyalva mint te, de azt gondolom, akkor kell átmenni a hídon, ha odaértünk (soha nem fogja abbahagyni/rondák lesznek a fogai). Egyáltalán nem igazolódott be a parám, nincs folyton a szájában a keze, épp mint a tiédnek, ha fáradt, ha nyűgös, ha éhes, így jelzi, ha ezek a szükségletei kielégülnek, abbahagyja, ellenben gyönyörűen gagyog, amit a cumis idősebb unokatesója még egyáltalán nem tesz, mert állandóan be van tömve a szája...

Mindezek ellenére megveszem neki az éppen aktuális méretű cumit, a 6hós annyira bejött, h elfogadta visszamenőleg a kisebb méretűeket is, amiket addig nem, utazáshoz tartunk, mert így nem kell tartani a karját ülőhelyzetben, kiságyában van neki egy, néha beteszi, néha kiveszi, de nincs gond, ha nincs meg. Éjjel nem kell felkelni hozzá ezerszer ha felsír, mert megoldja.

A fogtémát körbejártam, fog-függő és nem cumi-vagy ujjfüggő a dolog és csatlakozom egy korábbi válaszolóhoz, aki nagyobb korában is szopja/cumizik, ott érzelmi bajok vannak, én pl a körmömet rágtam, ezek pótlékok. Próbálgathatod kínálni/tukmálni/vagy erőszakosabb módszerekkel, de legegyszerűbb elfogadni, h a te gyermeked ezt választotta és ha szeretettel neveled, el fogja hagyni,mint ahogy a legtöbb ember elhagyta amikor eljött az ideje.


ui: a lányom a szilárd étel bevezetésekor minden egyes kanál főzelék után nyomott egy ujjszopást, 2 hónap múlva teljesen elhagyta.

2011. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 70%-os, 17:22-es! Mint ha én írtam volna! Az időpontok és a próbált cumik is megegyeznek! És az is, hogy sír a babakocsiban, mert nem tudja bekapni az ujját.

Sajnos én sem tudtam leszoktatni, de lehet, hogy később még megpróbálom.

Valaki említette, hogy hány huszonévest látunk ujjat szobni... Nos, én sem látok egyet sem, de a sógornőm (akinek a születésnapján született a lányom) 29 évesen a mai napig szopja az ujját, ha fáradt. Saját bevallása szerint...

2011. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!